EN|RU|UK
Блоги Seni Cup 2018
Футбольный матч Seni Cup для людей с особыми потребностями
  482  0

Ігор Циганик: «Команда це – живий організм»

Відомий спортивний журналіст, коментатор, ведучий каналу 2+2 Ігор Циганик поділився із командою турніру SeniCup 2018 рецептом перемоги та розповів про роль капітана в команді.

- Ігор, футбольна команда – це єдиний організм. Якщо тренер – голова команди, то якою частиною тіла є капітан та воротар?

Капітан команди – це душа. Багато залежить від того, як він поводиться на футбольному полі. Він повинен бути прикладом для гравців. Капітан, як дирижер оркестру. Його поведінка задає настрій у команді: як вона зіграє та який психологічний стан матиме на полі. Саме тому, капітан – це душа команди. А воротар є одним з гравців, який повинен в певні моменти зробити свою справу якісно, як і інші футболісти.

Перемога в змаганні – це своєрідний коктейль з різних інгредієнтів. Поділіться, будь ласка, рецептом коктейлю «Перемога».

На мою думку, інгредієнти для коктейлю «Перемога» мають бути такими: беремо неймовірну працю, фантастичний настрій, дике бажання бути кращими та додаємо якісне виконання своїх обов’язків!

Як знайти взаєморозуміння у команді?

Це дуже складне питання, оскільки, команда є живим організмом. Як організм людини, вона має процеси, які мають доповнювати одне одного. Ми не можемо вимагати від одних органів, щоб вони замінили інші. Так само і на футбольному полі, людина повинна знати свій «маневр». Якщо усі будуть робити якісно свій «маневр», тоді, безперечно, буде взаєморозуміння.

- У турнірі SeniCup беруть участь вихованці психоневрологічних інтернатів з різних областей України. Яку роль відіграє спорт в соціальній адаптації людей з особливими потребами?

Неймовірну роль! На мою думку, головними ліками від будь-яких хвороб, фізичних та психоневрологічних вад стають емоції. Наш організм ще не до кінця дослідженний, особливо його головна частина – мозок. Як показує практика, позитивні емоції можуть створити диво у лікуванні. Безумовно, під час занять спортом емоцій буде багато, і не тільки позитивних, але це не страшно. Можна програти, але при цьому отримати сильні емоції від самого перебігу події! Завдяки спорту люди з особливими потребами зростатимуть і будуть наповнювати себе позитивною енергією!

- За родом своєї діяльності, Ви, без сумніву, чули безліч футбольних девізів. Який девіз, Ви б застосували до турніру Seni Cup?

Ніколи не вигадував девізи, але мій варіант: «Тільки вперед – тільки перемога!».

Турнір Seni Cup заснований у 2000 році в Польщі. У 2003 році ініціатором проведення турніру в Україні стала компанія «Белла-Трейд» – офіційний імпортер продукції ТМ Seni в Україні. Футбольні змагання проходять в Німеччині, Чехії, Словаччині, Угорщині, Польщі, Білорусі, Росії, Литві, Латвії, Казахстані, Україні і на непостійній основі в Румунії, Австрії та Монголії.

Місія турніру – допомогти подолати дискримінацію, соціально адаптуватися та стати повноцінними членами суспільства особливо незахищеним верствам населення, людям з обмеженими розумовими і фізичними можливостями.

У липні в Польщі пройде фінал міжнародного турніру Seni Cup, в якому за першість змагатимуться команди з 12 країн світу. Україну на чемпіонаті представлять переможці національного етапу.

Турнір проходить за підтримки Міністерства соціальної політики України, Посольства Республіки Польща в Україні, Федерації футболу України, Федерації футболу м. Києва, Асоціації футболу інвалідів України та компанії TZMO SA.

Офіційний партнер турніру – компанія «Пластікс-Україна», дистриб’ютор полімерних матеріалів від європейських виробників.

Багаторічні партнери турніру: McDonald's, ТМ «Моршинська», Страхова група PZU Україна.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх