EN|RU|UK
Блоги Юрий Андреев
  563  0

Відкритий лист Прем'єр-міністру України Гройсману В.Б.

Шановний Володимире Борисовичу!

Ми, пацієнти - громадяни України, люди різних професій, віку, віросповідання, соціального та матеріального статусу, згідно Конституції маємо право на отримання гарантованої державою медичної допомоги.

Ви, як Прем'єр-міністр України, повинні контролювати виконання Конституції України, дотримання прав та свобод людини та громадянина. Як Голова Виконавчої влади України Ви маєте виконувати свої обовязки в інтересах усіх співвітчизників. 
Після Революції гідності, Ви привели за собою нову команду, в яку всі повірили та яка гарантувала розвивати різні галузі в країні, в тому числі і медицину, служити чесно та на корить народу України.

На сьогодні склалася ситуація від якої Ви не можете стояти осторонь. Міністерство охорони здоров'я, як орган виконавчої влади самоусунулось від виконання своїх обов'язів щодо забезпечення медичною допомогою громадян України, які не можуть отримати лікування в Україні. Чиновники Міністерства охорони здоров'я України не тільки не розвивають окремі галузі медицини, такі як, трансплантологія та онкології, а навпаки відкрито заявляють про те, що не бачать сенсу в тому, аби розвивати ці напрямки.

Нещодавне висловлювання заступника в.о. Міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, під час стенограми Звіту Рахунковій палаті України, обурило суспільство. Заступник Міністра вважає, що немає сенсу лікувати онкохворих пацієнтів, бо вони все одно всі помруть. Така позиція заступника Міністра вдаряє не лише по репутації Міністерства охорони здоровя, а й по Вашій репутації, як очільника Уряду України, бо саме у Вашому Уряді він працює.

Хочемо звернути Вашу увагу на те, що у всьому цивілізованому світі 80% онкозахворювань лікуються, якщо їх вчасно діагностували та призначити правильне лікування. Нажаль, ставлення до громадян України у Міністерстві не дозволяє їм налагодити цілу систему при якій громадяни України, як у всьому світі, були б не онкохворими, а онкоодужуючими і мали змогу лікувати свої захворювання в Україні.

Вибачення, які приносить пан Лінчевський суспільству не можуть бути прийняті, їх просто не може бути, бо свою позицію він підтверджує своєю щоденною роботою. За весь час його перебування на посаді, він жодного разу не став на бік тяжкохворих пацієнтів, а навіть навпаки заважав відстоювати їх права і право на лікування.

Сподіваємося, що Ви маєте іншу думку, ніж очільники МОЗу та приймете вірне державницьке рішення, що не буде суперечити законам України та принципам моралі.

З повагою, 
Юрій Андреєв 
Голова ГО "Національний рух "За трансплантацію"


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх