EN|RU|UK
Блоги Микола Княжицький
народний депутат України
  840  0

Перший міжнародний форум Східної та Центральної Європи "Via Carpatia" незабаром стартує у Карпатах

З виступу на прес-конференції УНІАН з нагоди презентації першого в Україні міжнародного форуму "Via Carpatia":

VIA CARPATIA" – це міжнародний культурний фестиваль покликаний об'єднати у собі культурну спадщину Карпат.  Протягом тижня на фестивалі буде презентована культурно та інтелектуально насичена програма: від карпатської етнографії до нових музичних хітів.

"Ми поставили за мету не тільки відродити це місце, а ще раз нагадати, що Україна є центром Європи і однією з країн, які підписали Карпатську конвенцію, у цьому році  виповнюється 15 років з моменту її підписання. Цей документ дійсно робить нас ближчими до Європейського Союзу, бо об’єднує нас з Чехією, Угорщиною, Румунією, Австрією, Польщею та іншими країнами. Тому ми назвали форум Via Carpatia, бо саме так називається дорога, яку зараз відновлюють і яка буде поєднувати Балтійське і Середземне море, вони проходитиме через усі Карпати і забалканські країни.

Форум триватиме понад тиждень з 23 по 30 червня у с. Криворівня Івано-Франківської області і планує зібрати у серці українських Карпат понад  150 учасників та 20 000 відвідувачів з різних країн. Форум покликаний не лише розкрити різноманіття культури Карпат, але й зібрати разом інтелектуальних лідерів Східної та Центральної Європи. До програми "Via Carpatia" увійшли кінофестиваль “Transcarpatia”, фестиваль музики та мистецтва "Sounds of Carpatia", фестиваль  українських виробників “Made in Ukraine: Зустріч у Карпатах”, традиційний гуцульський фестиваль “Полонинське літо” та свято народної творчості імені Гната Хоткевича. Серцем “Via Carpatia” стане проведення міжнародної конференції “Коло Вінценза”, під час якої вперше вручатиметься Премії Станіслава Вінценза “За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіону”. 

На конференції “Коло Вінценза” буде йтися про екологію Карпат, про національні заповідники, про інфраструктурні проекти, про туризм та інші речі, які можуть розвивати Карпатський регіон, його учасниками стануть представники ЄС, депутати та культурні діячі з Європи, головним питанням якого стануть виклики Середньої Європи.

На форумі також відбудеться презентація міжнародної етнічної музики, серед запрошених гуртів плануються виступи гурту ВВС зі Скрипкою, Тараса Чубайса, гурту “Мандри” і багато інших виконавців.

Для нас дуже важливо, щоб українські Карпати стали центром єднання усього регіону, а Верховинський район і Криворівня дійсно відродилася і стала місцем відпочинку для багатьох українців. Поки Крим тимчасово окуповано – дуже багато людей почало шукати де провести відпочинок. Ми переконані, що гарніших місць, ніж українські Карпати просто не існує.  Крім того, нам дуже цікаво аби люди дійсно поїхали і побачили Гуцульщину і, можливо, у них з’являться якісь ідеї з приводу інвестицій і розвитку проектів у Карпатському регіоні".


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх