EN|RU|UK
Блоги Диана Макарова
Волонтёр
  2082  2

Про фронт-2018. Потреби - необхідне та зайве.

... автор не претендує на істину у останній інстанції. Автор чудово розуміє, що у кожного волонтера є свої напрацювання, спостереження, висновки. Автор наполягає - під час написання цього посту жоден волонтер не постраждав...

... Давайте про фронт, га? Про фронт у питаннях та відповідях. І найперше питання –

1. Що ті волонтери зараз, у 2018-му, возять на фронт?

Возять? Та не смішіть. Якраз ВОЗИТИ зараз потрібно найменше. Працює Нова пошта, у безлічі волонтерських організацій є домовленості з нею, вже п’ятий рік працює програма Гуманітарна пошта України, яка виділяє кошти на безкоштовну відправку волонтерських грузів, відділення Нової пошти відкрито вже навіть у гарячих зонах фронту. Можливо, саме тому волонтеру на фронті досить непросто зустріти колег. Мало нас лишилось, тих, що безпосередньо гасають на фронті.

Мало? – запитає здивований читач. Та он же, кого не візьми – усі чекіняться з фоточками на передовій. Свисни у фейсбуці «Агов, волонтери, хто їздить на фронт?» - і буде ліс рук. То що, брешуть нам волонтери?

Ні, не брешуть. Дійсно, багато хто з фронтових як їздив, так і їздить. Але рідше. Тобто, коли раніше волонтер виїздив на фронт, припустімо, раз на два тижні – зараз він довго збирає вантаж і їде з ним в Зону раз на сезон. На жаль, це правда.

Ми он в 14-му їздили раз на тиждень, як штик. В 15-16-их – раз на два тижні. Потім рідше. Зараз намагаємось тримати марку, ладнаючись раз на місяць. Оце зараз для нас норма.

2. Добре. Але чому потрібно саме їхати? Ви ж он самі кажете, що працює Нова пошта. Може, взагалі припинити ці поїздки?

Ні. Зовсім припинити не можна. І ось чому.

Ніколи робота волонтерів не обмежувалась просто закупкою та доставкою. Жоден з притомних волонтерів (тут ключове – притомних) не кинеться виконувати заявку, не перевіривши її як слід.

Хто дав заявку? Чи дійсно вони служать там, де кажуть? Як служать і як воюють? Чи дійсно їм потрібні ті речі, про які вони просять? Можливо, їм потрібно не Оце, а Саме це? А ось про Онцеє вони не попросили, просто не знають, що ми можемо з цим допомогти, а можливо, воно їм конче потрібно? А Ось-ось-це їм явно не потрібне, це вже хлопці піддаються моді, а що ж ви думали, на фронті теж є мода.

і так далі…

Тобто, поїхати, побачити позицію, поговорити з заявниками, скласти про них свою думку, аби вирішити, допомагати чи ні – це необхідно. Не переконаєшся на власні очі – так з тебе й можуть тягти до безкінечності:

-  Нам ПБС, 20 шт, тепловізорів 5, ладно, нехай три, ножів на кожного, наколінників та налокотників на увесь підрозділ, тактичних окулярів, усім, і всєнєпрємєнно з змінними скельцями!

-  А де стоїте?

-  Нууууу… На блокпості біля Костянтинівки. А що ви думаєте, у нас тут теж ходять ДРГ.

От ви смієтесь, а таке буває, ще й досить часто. Тобто – ще й ще раз – знайомитись особисто, говорити з офіційними командирами та неофіційними лідерами, складати свою думку. І тоді вже допомагати.

3. Але що ж ви возите чи висилаєте? У чому є потреба зараз на фронті, а що вже видають від держави? Скажи нарешті, волонтере.

Скажу.

НА ФРОНТІ НЕМА ПОТРЕБИ У:

-  формі

-  взутті

-  білизні

-  шкарпетках

-  побутовій хімії (мило, шампуні, зубні пасти тощо)

-  продуктах

-  спорядженню – тактичних окулярах, наколінниках, налокотниках, рюкзаках тощо

Коли починають те все просити, ба навіть у великих кількостях – знай, волонтере, тебе напарюють. Просять глушителі у великих кількостях – не ведись, це дань моді, або шалена потреба постріляти фазанів. Просять розгрузки РПС у кількості на всіх – сильно перевіряй, часто буває, що це теж данина моді. Просять будь-що з того, чим повинна забезпечувати держава - отже, годують зампотила.

Лише за останній місяць у мене прослизнули заявки на:

-  мильно-рильне на роту

-  труси, футболки

-  один планшет, одна рація Баофенг

-  берці Талани і форма цифра в асортименті

Усі ці заявителі після перевірки були відправлені в сад. З одним з них вже розбирається командир – бо коли ти пролюбив видану рацію і коли тобі потрібен планшет для фільмів, а ти ще й брешеш волонтерам, що перебуваєш на передовій, а сам при цьому сидиш на ППД – звиняй, хлопче, але тут ми точно наябеднічаємо командиру. І ще й попросимо, аби тебе покарали – щоб сам забув і іншим передав, як воно, базарити народні гроші.

Біда лиш в тім, що все одно він знайде сердобольну тьотєньку, яка заволає:

-  Людоньки, на передовій терміново потрібен планшет і рація! Допоможіть нашим хлопчикам!

і далі як водиться…

На фото - вечеря. Просто вечеря підрозділу. Усе приготовано лише з продуктів, які видає армія. До магазину ніхто не ходив.


Примітка

форма, взуття, білизна, продукти і все-все-все потрібні лише для тих, Кого-Там-Нема. Ви мене зрозуміли, далі розвивати тему не буду.

Також бувають форсмажори – коли позиція щільно обстрілюється, і бійці голови підняти не можуть, не те що організувати постірушку – отуди ми передамо і труси, і шкарпетки, і футболки. Бо там не до прання, скажу вам чесно.

НА ФРОНТІ КАТЕГОРИЧНО ПОТРІБНІ:

- оптика.

Це вже давно видають, але у малих кількостях та недостатній якості. Потрібні – біноклі, труби розвідників, приціли, тепловізори. Але у кожному випадку треба перевіряти, наскільки це все потрібно.

-  будівельні матеріали

Їх видають. Але ніколи й ніхто не відмовиться від банерів та плівки. А мішки потрібні у необмеженій кількості. Мовчу вже про скоби та цвяхи. Бо все це розхідники. Бо достатньо їх бути не може, скільки не дай. Бо позиції обстрілюються, між іншим. І часом терміново треба обновити вирите й побудоване. Та й без обстрілів ті ж самі мішки швидко псуються, потрібні нові й нові.

-  електроніка

ноутбуки, як для паперової роботи, так і для роботи аеророзвідки, роботи штабу тощо

прінтери, прінтери, кожен начштаба чи комбат за зайвий прінтер душу продасть

папір А4, в безмежній кількості – ну, ось така вже в нас УПА (Українська Паперова Армія)

камери

монітори

флешки

і так далі…

-  кабель І тут без варіантів. Кабель потрібен завжди, просто треба слідкувати за тим, аби його зберегли після виходу на ППД та полігони. Отак прямо слідкувати й питати – Командир, а нє тєбє лі, на прошлой ротації я видав два кілометри кабелю? І зараз ти вийшов на нові позиції і знову просиш? А куди дів ті два кілометри?

-  генератори й бензопили, але вже у меншій кількості. Ви не повірите, але хлопці та дівчата поступово навчились зберігати це майно.

-  літаки та коптери. Цього достатньо ніколи не буде. На відміну від нашого ворога. В нього якраз з БПЛА все ок – тож робимо висновки.

-  автомобілі. Так, оці самі піджопники на фронті завжди й категорично потрібні. Не вискочиш, не метнешся Уралом чи БТРом до магазину, до штабу, не промчиш по позиціях, не підкинеш групу аж до самого переднього краю. Тут повинні працювати оці самі Галопери, Нісани, і протчіє джипи чи навіть не зовсім джипи.

-  зв’язок – але враховувати, що раціями фронт більш-менш забезпечено. Антени просять, це потрібно.

-  інструменти. Шанцевий інструмент видають, але його мало. Ніколи й ніхто не відмовиться від лопат, за сокири розцілують, за ломики просто будуть носити на руках. Автомобільний інструмент потрібен аж горить. Скрізь.

-  паяльники, перетворювачі напруги, роутери – нічого цього не видається, часом це потрібно аж край.

-  дуже часто виникає потреба у пральних машинках, холодильниках, навіть морозильних камерах. Наша лінія фронту давно обжита, кожен бліндаж давно облаштовано так, як не кожна сільська хата буде облаштована. І ви не повірите, але ми вже навіть думаємо про портативні біотуалети, принаймні для підрозділів, де служить багато жінок. Особливо на зиму.

-  найбільший розділ – ремонти. Ремонти автомобілів, генераторів, тих же бензопил, тих це засобів зв’язку. Цього наша армія без нас не зробить, і край.


- масло. Для двохтактних, для чотиритактних - треба.

- шини. Шини на фронті летять під три чорти, самі розумієте, де приходиться гасати тим автомобілям

-  медицина. Отут починається дуже спірний пункт. Начебто було вже забезпечено фронт сучасними аптечками, начебто вже налагодили забезпечення медикаментами – аж тут стався збій, і ось вже знову фронт шалено потребує медикаментів загалом і тактичної медицини окремо. Медицина фронту видається місцями  ПРОСРОЧЕНОЮ! На аптечки іноді страшно дивитись (фото) Ця бідацька аптечка не з 14-го року, це сьогодення, уві і ах.

-  планшети. Цим фронт вже більш-менш забезпечено, але ще потребується. Нехай не в такій шаленій кількості, як три роки тому, але треба й треба. Ми передаємо планшети з програмами Армії-СОС.

-  активні навушники. І тут, моя б воля, я б перейшла лише на закупки оцієї необхідності. Ці навушники страшенно рятують від контузій, від пошкоджень вух. Але постає питання – або активні навушники, або каска. Штатні каски, на жаль, не передбачають використовування навушників. То ж хлопці та дівчата виходять з положення кожен по-своєму. Хтось вишукує такі навушники, які влізуть під штатну каску, хтось навпаки, вкладається в спеціальний шолом.

-  підсвітки на бусолі. Потреба шалена.

-  РПС та інше спецспорядження. Тут кожен вирішує сам. Є підрозділи, де це все конче потрібно. Є бійці, яким це все для понту. Дивіться, перевіряйте самі. Ми забезпечуємо фронт РПСками, перевіряючи, чи вони дійсно потрібні. А також ременями-трьохточками, які шиємо самі.

-  плитоноски. Спірне питання. З одного боку – якщо поранення сталось, а боєць був не в штатному бронежилеті, будуть проблеми. З іншого – вже не лишилось на фронті цілих спин, непорушених хребтів. А спробуйте місяцями тягати на собі важезний бронік, самі зрозумієте. Отже, ми йдемо назустріч побажанням, іноді вкладаючись у плитоноски для дівчат та невисоких, худих чоловіків. Для пацанів теж купуємо плитоноски. Йому двадцять років, він ще росте, куди ж йому тягати той бронік… Втім, вирішуйте це тонке питання самі.

-  апгрейд зброї. Ще одне тонке питання. Чи варто в це вкладатись? Варто. В що саме – станок для кулемета, покращення зброї для снайпера, чи обвіс для красеня на блокпості? Вирішує кожен для себе сам.

-  метеостанці. Потрібні аж край. Не обговорюється.

-  маскувальні сітки. У безмежній кількості. Це розхідники.

-  Батарейки. Безмежна кількість. Розхідники.

І, щоб підвести риску, приведу слова одного з командирів, з якими ми щойно зустрічались на фронті.

- Зараз вісімнадцятий. Ми вже можемо якось обійтись без дрібниць, зрештою, в ті мішки самі вкладемось, або видеремо з складів. Але потрібна ширша допомога. Наша війна давно вже вийшла на інший, набагато вищий рівень. 80% розвідданих, наприклад, ми зараз беремо, не повзаючи у тил ворога, а слухаючи радіоперехват, запускаючи безпілотники, спостерігаючи за камерами. Найбільше зараз потребується електроніки й ремонтів. Як тієї ж електроніки, так і всих інших приладів, якими ми користуємось. А це, на жаль, шалені гроші.

Так, підтверджую. Високий рівень оборони (а про наступ, на жаль, мова в нас поки що як не йшла, так і не йде) – забезпечується великими фінансовими вкладами.

Від цього ще болючіше читати у фейсбуках щось на кшталт:

-  Людоньки, допоможіть! Не вистачає на соляру. Готуємо караван, відвезти смаколиків хлопчикам на фронт!

-  Допоможіть фінансами, треба терміново закупити шкарпетки та білизну хлопчикам на фронт!

І людоньки допомагають. Людоньки й досі не переключились з позицій 14-го року на дійсність.

А інші людоньки кажуть:

- Та нащо вже тому фронту допомагати? Он нам сказали, що армія усім забезпечена.

Милі мої люди. Як волонтер, що йде з фронтом поруч з самого початку, заявлю – ніколи ще наш фронт не потребував таких фінансових вкладів, як він потребує зараз. Бо усе те, що я перерахувала, коштує грошей, і чималих. Бо будь-який КСП, обладнаний новітніми засобами ведення війни, обладнано за волонтерський рахунок. Усі ті камери, усі ті штаби, схожі на сучасний програмувальний офіс – це дорого. Дуже дорого. І завжди - ЛИШЕ ЗА РАХУНОК ВОЛОНТЕРІВ

Але це необхідно.

Бо усе це допомагає стримувати навалу, що й досі упевнено намагається перти до нашої країни, а також це все рятує життя. А життя кожного нашого військового – це головне для нас.

Правда?

Не кажучи вже про стримування ворога.

... усі фото зроблено нами на фронті, кілька днів тому - тобто, наприкінці травня 2018 року.

Особлива подяка АСАП за останнє фото.Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх