EN|RU|UK
Блоги Школа військових водолазів
Волонтерський проект. Тренування та спорядження для водолазів, що проходять курс спеціальної професійної підготовки.
  5896  16

Волонтери навчили водолазів спецпідрозділу боротися з диверсантами

В Одесі тиждень тривали навчання водолазів-спецпризначенців у рамках проекту «Школа військових водолазів», і нам є чим похвалитися! За цей час інструктори навчили об’єднану групу бійців Нацгвардії та ВМС України основам антидиверсійної роботи: водолази вчилися плавати в екстремальних умовах, пірнати на глибину на затримці дихання та працювати з новим спорядженням Draeger, від якого немає демаскуючих бульбашок на воді, як від звичайних аквалангів.

Щоб навчити бойових водолазів протистояти диверсіям ворога, інструктори «Школи військових водолазів» розробили інтенсивний курс, що мав два основних напрямки: дати основи так званого water confidens training та освоїти безпечну експлуатацію апаратів замкнутого циклу дихання Draeger і сучасних підводних засобів руху. Розкажемо трошки детальніше.

Water confidens training – це початковий курс адаптації до водного середовища. Він обов’язковий до вивчення у всіх без виключення підрозділах водолазів, бойових плавців та плавців-рятувальників.

Цей курс включає плавання в ластах та без у басейні та відкритому морі, володіння базовим спорядженням (маска, трубка, ласти), розширення часу затримки дихання під водою, а також вправи на імітацію реальних ситуацій – течія, високі хвилі, що заливають плавця, необхідність пірнати одразу після значного фізичного навантаження, наприклад, заради порятунку потопаючого та інші вправи, направлені на розвиток витривалості та можливості працювати в морі в екстремальних умовах.


Ось один із командирів водолазної групи, дужий спортивний чоловік, відзначає: під час тренувань відчув, що іще трохи – і може втратити свідомість. Уникати саме таких ситуацій і вчили наші інструктори. Про враження військових від курсу дивіться у сюжеті «5 каналу»:

Головний інструктор та засновник «Школи військових водолазів» Костянтин Миргородський пояснює специфіку таких інтенсивних тренувань: «Природа навантажень, які водолаз або плавець витримує у воді, дуже відрізняютьсявід «сухопутних». Вода не любить грубої сили і не пробачає необдуманих вчинків. Можна бути майстром спорту з важкої атлетики, але це мало допоможе, коли пливеш у відкритому морі в «свіжу» погоду. Потрібно тренуватися на витривалість і звикати до води, наприклад, до того, що не завжди можна вдихнути, коли тебе заливають хвилі».

Курс освоєння апаратів замкнутого циклу Draeger включав вивчення будови апарата, його конструктивних особливостей, заходів безпеки при водолазних спусках, а також особливості практичного застосування.

Власне, апарати Draeger – це і є основне знаряддя підводного диверсанта. Апарати замкненого циклу призначені для використання розвідувальними та диверсійними підрозділами бойових плавців, а також для морського розмінування. Із таким апаратом водолаз видихає не у воду, а назад, в апарат. Таким чином на поверхні води не з’являються бульбашки та немає шуму від дихання. Як це виглядає на ділі з дивіться в сюжеті ZIK:


Чому інструктори навчали спецпризначенців Нацгвардії працювати саме із такими апаратами? Все просто: вони вже були на озброєнні підрозділу, проте до цього часу активно не експлуатувалися. В апараті Draeger водолаз може непомітно працювати під водою до чотирьох годин!

Костянтин Миргородський вважає важливим досягненням той факт, що волонтери «ввели до строю» ці апарати замкненого циклу: «Тільки таке спорядження і можна використовувати в справді бойових місіях. Апарати непрості, і потребують більше знань та навичок у порівнянні зі звичайними аквалангами – тут тобі і кисень, і хімічний поглинач, і жорсткий контроль глибини занурення. Сподіваюся, після наших курсів тренування в такому обладнанні стануть для хлопців нормою».

Втім, це не єдиний новий апарат, який довелося освоїти бойовим водолазам у досить короткий термін. Слідкуйте за новинами проекту – зовсім скоро ми покажемо, як вчили підводних спецпризначенців пересуватися під водою із шаленою швидкістю! А тим часом пропонуємо вам, друзі, підтримати «Школу військових водолазів»: інструктори продовжують тренувати водолазів різних спецпідрозділів та допомагати із модернізацією спорядження.

Фото: 
Південне оперативно-територіальне об’єднання НГУ
Всеволод Ананьєв, «Громадське радіо»
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх