EN|RU|UK
Блоги Станіслав Федорчук
політолог, волонтер, Голова Правління ГО "Українська народна рада Донеччини та Луганщини"
  4595  6

Перший український істерн або новий героїчний епос

Подейкують, що в часі Другої Світової війни Вінстону Черчіллю принесли на підпис проект бюджету, в якому були скорочені всі видатки на культуру. Коли прем’єр-міністр зауважив це, він задав логічне питання: «Якщо немає культури, то за що ми воюємо?» Наразі питання за що ми воюємо помалу опредметнюється в масовій культурі, але наявних результатів явно замало для того аби сказати, що ми змогли розказати суспільству і на жаль, навіть нашим Збройним силам, за що насправді йде ця страшна війна. Є прекрасний приклад «Кіборгів», фільму який переповнений оптимізмом та гумором, людяністю та непоказним героїзмом. Однак, за лапками досі лишається постать українського добровольця або кадрового військового, який вертається додому і опиняється в ситуації, коли несправедливість і політичний реванш колаборантів часто піднімає голову. Мусимо створити новий героїчний епос, який би не тільки був зрозумілим нам як сучасникам, але і міг би надатися прийдешнім поколінням.

Саме тому, двоє українських письменників Дмитро Білий та Віктор Семернін, вирішили створити сценарій художнього фільму, присвяченого добровольцю, який повертається з війни додому і стає на двобій зі злом, яке затишно почувається у запіллі. За жанром – це буде вестерн (чи пак істерн), класична історія про те, як в умовах складних, а іноді й просто нестерпних, головний герой мусить перемагати. Попри втому. Відчай. Бажання забути про війну.

Дмитро Білий є відомим українським письменником, який написав чимало пригодницьких романів для дітей та дорослої аудиторії. Його книги користуються незмінним попитом серед читачів українських бібліотек, незалежно від того, якому періоду української історії вони присвячені. Водночас, Дмитро Білий – це глибокий історик, доктор історичних наук та професор, якого війна викинула з Донецька аж до Львова.

Віктор Семернін є молодим українським письменником, який більше відомій аудиторії як сценарист художніх фільмів. В його активі спільна робота над сценарієм наймасовішого за відвідуваності жанрового фільму України, комедії «Дзідзьо Контрабас». Він є випускником Донецького національного університету імені Василя Стуса і так само, як і Дмитро Білий, був змушений стати утікачем від російської агресії.

Робоча назва сценарію: Якось на Донбасі/Once upon a time in Donbass.

Мотто фільму: "Я не вбиваю. Я відновлюю справедливість".

Ось що пише Віктор Семернін про ідею майбутнього фільму:

«Під час поїздки Луганщиною з проектом "Книжка на Схід" у нас з Дмитром (Білим) виникла ідея написати сценарій фільму вестерну про особисту війну українського "кіборга"  з сепарськими хазяями звільненого прифронтового містечка на Донбасі, що примушує снулих, задурених пропагандою мешканців містечка обирати тут і зараз: лишатись заляканим покірним стадом баранів чи стати громадою і захищати своє право на волю.

Це має бути наша данина патріотам, активістам, волонтерам, військовим, що віддають цій країні так багато, людям дії з загостреним відчуттям справедливості та суспільної користі, що більше не чекають змін "згори"  - а просто роблять справу, незважаючи на шалений опір системи.

Цим фільмом ми  хочемо дати початок створенню новітнього українського епосу, бо  масштаби та виклики доби вимагають від нас саме такого жанру, більше того - від кожного з нас, як від давніх героїв,  буквально залежить майбутнє України просто тут та зараз.

Кажучи про епос, маємо на увазі не казковий, пропагандистський лубок з картонними персонажами та розмовами про Батьківщину. Це не зачепить ані сотні тисяч наших героїв, ані молодь, що ходить до кінотеатрів.

Ми робимо український вестерн у сучасному розумінні цього слова -  жанрове жорстке, чоловіче, небагатослівне, сповнене дії та конфліктів кіно у сучасних українських реаліях Сходу, впізнаваними героями та антигероями, проблемами, місцем дії та обставинами. Стилістика вестерну - естетична довершеність картинки, бої на фоні карколомних індустріальних краєвидів, дикого степу, териконів.

Вестерн - це епічний жанр. Його світ - світ фронтиру, кордону, де єдиний засіб проти свавілля сильного - не закон, а сила та зброя вільних людей. Схід України, деокуповані території - це той самий світ фронтиру, зони сутичок між минулим та майбутнім, що і колись на Дикому Заході. Тут панує беззаконня та право сили, владу, як і раніше, тримають сєпари, колаборанти та кримінал. Замість законного покарання їм знову віддали ці території - за долі від потоку та лояльність до центру.

Багато активістів та патріотів  працюють на сході в умовах постійного тиску, погроз, цькування - включно зі спаленням майна, арештами та вбивствами. Але вони продовжують робити свою справу. Вони вже врятували Україну від прямої агресії. А зараз потребують  уваги та підтримки усього суспільства, як ніколи. Бо ніхто, крім них, не врятує Україну вдруге - від повзучої контрреволюції та реваншу старих еліт. Саме про це і розповідатиме наша історія.

Саме вони - герої нашого вестерну».

Протягом червня – липня 2017 року Міністерство культури України обіцяє оголосити про початок конкурсу (пітчингу) сценаріїв, які стануть художніми фільмами. Ми дуже хочемо аби сценарій фільму з’явився вчасно і пройшов всі необхідні етапи доопрацювання.

Ми вирішили самотужки зібрати 30 тисяч гривень аби Дмитро Білий та Віктор Семернін могли цілком присвятити себе роботі над сценарієм фільму. Ми чули чимало голосів, які стверджували, що письменники та сценаристи мусять працювати безкоштовно. Сподіваємося, ми побудуємо рано чи пізно суспільство, де кожна праця буде оплачувана та гідно оцінена. На нашу думку, створення сучасної української культури, так само як і сучасної української армії, неможливо без участі суспільства. Тому ми публічно звертаємося до всіх людей доброї волі підтримати нашу ініціативу і максимально поширити інформацію про цей творчий план. Нам потрібне кіно, яке розповідатиме про нашу сучасність, але надихатиме на вчинки. На усвідомлення того, що навіть від одної людини, залежить доля цілого народу, зрештою, всієї України.

Станом на сьогодні зібрано трохи більше ніж 1,5 тисячі гривень і ще очікуємо від наших друзів 3 тисячі гривень, отже залишилося зібрати 25,5 тисяч гривень. Незалежно від розміру участі, внесок кожного важливий. Не менш важливою підтримкою є поширення цієї інформації, тому будемо щиро дякувати за кожний передрук цього матеріалу в соціальних мережах.

Нижче подаємо реквізити рахунку:

Установа банку: А-Банк

Одержувач платежу: Федорчук Станіслав Сергійович

ІНН 2982009295

Код ЄДРПОУ одержувача 14360080

Код ЄДРПОУ банку 14360080

МФО банку 307770

Рахунок одержувача 29244825503000

Номер картки: 4323355200950426Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх