EN|RU|UK
Блоги Анель Судакевич
журналист
  1027  0

Як працює пам’ять

Два роки тому зробила допис за результатами вивчення «Інформаційних матеріалів для медіа до відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у другій світовій війні (8–9 травня)», складених Українським інститутом національної пам'яті.

Сьогодні дивлюся — текст змінився.

Причому на сайті Держкомтелерадіо, на який я посилалася одразу, публікація та сама, а Інститут нацпам’яті інформацію скорегував.

Може, я й не звернула б уваги, але у власному дописі побачила прізвище Савченко. Медіаобраз її в останні місяці значно змінився, тому цікаво стало перевірити.

Що можу сказать: судячи з тексту, нація більше не має сучасних прикладів «трагічних і героїчних жіночих доль», через призму яких «найкращим чином виявляється злочинна природа війни».

Було у 2016-му: 

Тепер: 

Нема і такого: 

Згадування просто зникло:


Втім, як буде час, раджу все ж звернути увагу на жіночі історії Другої світової. Хоча б на пропоновані Інститутом нацпам’яті (у Додатку 3).

За сучасними ж прикладами можна звернутися до проекту з продовженням Невидимий Батальйон / Invisible Battalion (подивитися ролик і слідкувати за сторінкою, бо скоро українська прем’єра) і розділу «Гендерні питання у сфері безпеки» на сайті Міністерства оборони України.

Ще можна додати проект «Тендітні обличчя Служби порятунку» (матеріали публікують на сайті ДСНС), але на власний розсуд — то ж ніби не армія і не війна.

Це те, що першим на думку спадає, коли йдеться про приклади сучасних «героїчних жіночих доль».

Наголошую: допис — результат спостереження, тема для роздумів. Жодним чином не закликаю на захист чи проти Савченко (правих і винних визначає, як відомо, суд), а також не дискредитую Інститут нацпам’яті (все правильно зроблено, враховуючи цілі та завдання відомства).

Наостанок — про головне фото. Це мурал у Харкові із зображенням Валентини Гризодубової — льотчиці часів Другої світової, яка народилася в цьому місті. Вона навряд з’явиться на сторінці Інституту нацпам’яті, бо не вкладається у цілі та завдання відомства. Я і не наполягаю, просто інформую.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх