EN|RU|UK
Блоги НЦП
"Національний центр правозахисту"
  781  1

Прифронтова зона

Моніторингова місія Національного центру правозахисту в чергове відвідала Донецьку область. Цього разу Бахмутську установу виконання покарань, яка виконає функцію слідчого ізолятору. Під час «ДНР» тюрма не була захоплена терористами. Але під страхом смерті сім’ї, колишній начальник віддав частину зброї.Бахмутський тюремний замок зустрічає відвідувачів міні музеєм. Більше стає відомо про його історію. Під час побудови архітектор не знав, що будує тюрму. Тут утримувалися політичні в’язні різних режимів. При втечі радянських військ, тюрма була евакуйована до Алтайського краю.

Сьогодні в установі перебувають як засуджені так і люди без остаточного вироку. Більшість приміщень збудовані в минулому столітті, умови утримання не завжди відповідають нормам. Хоча після Революції Гідності розпочалися ремонті роботи. Фінансування йде від держави та благодійних організацій. Триярусні ліжка замінені двоярусними, що також не відповідає вимогам.

Проблеми з покрівлею частково вирішені. Гроші виділені – роботи проводяться. Існує проблематика вентиляції, електрики. Адміністрація заявляє про потреби, направляють пропозиції, але держава не спішить фінансувати.  На території споруджені додаткові умови водопостачання, приготування їжі, обігріву води. Мають відремонтувати кімнату для побачень де зараз не працюють телефони. Будується кімната для відео конференцій з рідними, які не мають змоги приїхати на побачення.

В установі спільно знаходяться українські військові з проросійськими терористами та сепаратистами. Існує сектор максимального рівня безпеки для осіб засуджених за особливо тяжкі злочини. Передбачені кімнати для матері та дитини, але наразі перебувають жінки без дітей. Функціонує сектор для неповнолітніх.  Ці блоки свіжі після ремонтних робіт. Також господарче виробництво для засуджених вперше. В’язні не мають змоги працювати в майстерні. Натомість займаються благоустроєм та працюють в пекарні.

Не вистачає тюремних працівників. Низький рівень платні, відсутній соціальний пакет, забезпечення форменим одягом.  Ще більше не вистачає медичного персоналу, що відображається на здоров’ї ув’язнених. Надається перша медична допомога, в разі погіршення в’язня вивозять. Але виникає питання в конвоюванні та наявності спеціаліста в лікарні. Як правило ув’язненні скаржаться на несправедливість слідчих органів та неналежне харчування в установі.

Слідкуйте, далі буде.

Денис ПоліщукКомментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх