EN|RU|UK
Блоги Владимир Грицай
гендиректор ЛЭО
  404  0

Турчинов чи Гройсман. Хто попередить катастрофу?

Енергетична система воюючої Луганської області колапсує. 2017 рік відзначився двократним зростанням аварійності, незчисленними знеструмленнями по всій області та регулярним переходом енергосистеми в режим «енергоострову». Якщо керівник РНБО Турчинов чи очільник уряду Гройсман не зреагують – буде зірвана підготовка до нової зими. Так колапс енергосистеми Луганщини перетвориться на катастрофу національного масштабу.

Енергетична система прифронтового регіону – підконтрольної території Луганської області – зараз перебуває в жахливому стані. Луганське енергетичне об’єднання вже протягом року не може забезпечити належне обслуговування електричних мереж та підстанцій, бо не має грошей. НКРЕКП ще з грудня 2016 року забирає в підприємства всі кошти, що паралізує господарську діяльність луганських енергетиків. На додачу – з лютого 2017 року рахунки ЛЕО арештовані Державною виконавчої службою. Причина – борги ЛЕО перед держпідприємством «Енергоринок», що виникли внаслідок несплати за електроенергію державними та комунальними підприємствами Луганської області, а також – через рішення Кабінету Міністрів України постачати електроенергію в «ЛНР». До речі, бенефіціаром цього, на думку експертів, став біглий олігарх Сергій Курченко.

Держава карає луганських енергетиків за борги Держави – ситуація дійсно парадоксальна, але ніхто нагорі нас не чує. Таким чином, Кабмін та інші владні інституції змушують нас безапеляційно відключати живлення всім боржникам – від лікарень та шпиталів до шкіл, дитсадків та дитбудинків.

Варіанти вирішення існують, але високопосадовцями вперто ігноруються:

1.  Припинення примусового стягнення Державною виконавчою службою України заборгованості ТОВ «ЛЕО» перед ДП «Енергоринок» до закінчення АТО.

2.   Зменшення заборгованості перед ДП «Енергоринок» по основному договору купівлі-продажу електроенергії шляхом зарахування 322,5 млн грн., як оплати купованої електроенергії на підставі постанови окружного адміністративного суду м. Києва від 20 червня 2017р. №826/13109/16, якою визнано незаконним та нечинним з моменту прийняття абзац 4 пункту 1 змін, внесених постановою КМУ від 25.05.2016р. № 368.

3.   «Замороження» заборгованості перед ДП «Енергоринок» за договором різниці перетоків електроенергії поставленої на неконтрольовану територію Луганської області до закінчення АТО.

4.  До вирішення питання погашення заборгованості на законодавчому рівні (проект закону України розробляється), не встановлювати рішеннями НКРЕКП додаткові щодобові утримання коштів з поточного рахунку ТОВ «ЛЕО» на погашення простроченої заборгованості за куповану електроенергію за основним договором, що утворилася внаслідок впливу об’єктивних факторів (дія ПКМУ №368 від 25.05.2016р. та відсутність джерела погашення заборгованості НКТ).

Це - життєво важливі та невідкладні заходи, без реалізації яких воююча Луганська область зіткнеться з страшною катастрофою, яка, в свою чергу, боляче вдарить по всій нашій Україні.

Про все це говориться в листі Луганського енергетичного об’єднання, надісланого Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б., Секретарю ради національної безпеки та оборони України Турчинову О.В., Віце-Прем’єр-Міністру України з питань АТО та окупованих територій Донецької та Луганської областей Кістіону В.Є., Віце-прем'єр-міністру - Міністру регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Зубко Г.Г., Міністру енергетики та вугільної промисловості України Насалику І.С., Міністру з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Чернишу В.О., Голові Державної служби України з надзвичайних ситуацій Чечоткіну М.О., Голові комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Домбровському О.Г.

Копію листа відправлено голові Луганської ОВЦА Гарбузу Ю.Г.

На фотографіях - повітряна лінія електропередачі 35 кВ "Білогорівка - Ями", яка є частиною системного з'єднання енергосистеми Луганської області з Об'єднаною енергетичною системою України.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх