EN|RU|UK
Блоги Ірина Заславець
журналіст
  663  0

Здійснити мрію, аби бути щасливою

Я – Іра Заславець, журналіст найкращої новинної програми "Вікна" на СТБ, трішки волонтер і просто дівчинка, яка по-дитячому вірить у дива навіть попри те, що "на носі" солідна дата. Зовсім скоро, 20 квітня, мені буде 30 років, і я понад усе хочу, аби в цей день в диво повірив і один дуже хороший хлопчик. 

Він не тямить свого життя без музики. Щойно розплющивши очі, 15-річний Рома Тельп уже сідає за стареньке фортепіано і до болю в пальцях грає улюблені мелодії, а ще сам пише музику, правда, в голові. Рома самоучка, він майже не знає нот, тільки два місяці як вчить їх шрифтом Брайля. Все життя цей хлопець живе у світі темряви.

Рома народився передчасно, на шостому місяці маминої вагітності, вагою якихось 1 300 грамів. Братика-близнюка тоді врятувати не вдалося, Рома ж вижив, але лампи в кювезі реанімації, де кілька місяців лежало немовля, обпекли йому очі і він назавжди втратив зір. Про те, що живе у світі зрячих людей, Рома не знає: мама сказати йому про це досі так і не наважилася, а він не питає, дещо відстає у розвиткові.

Єдина розрада цього хлопця – музика. Талант у Роми проявився ще в три рочки. Вперше взявши до рук іграшкового синтезатора, він уже майстерно почав награвати мелодію з мультфільму, чим шокував рідних. Відтоді інструмента з рук хлопець не випускає. На його фортепіано грамоти і кубки, Рома призер багатьох фестивалів, навіть закордонних.

Саме ж фортепіано, на яке багато років тому батьки ледь назбирали грошей, уже геть стареньке: постійно западають клавіші, фальшивить звучання. Рома від того дуже засмучується. Він мріє стати музикантом, писати і грати свої твори, хоче, аби люди слухали його музику і відчували те, що відчуває він, а ще… Рома боїться. Боїться, що його старенький інструмент зламається, а нового купити грошей не буде.

Знаєте, я ж колись навіть боялася мріяти про свої 30-ть. Діагноз "рак", мізерні шанси вижити, на трансплантацію кісткового мозку за кордоном треба було знайти 100 тисяч євро, це був майже кінець. Та сталося диво: небайдужі до мого горя люди зібрали для мене необхідну суму, я вижила інині благодійність – частина моєї роботи. 

Я вірю, що мрія Роми теж здійсниться, і дуже хочу, аби цей особливий хлопчик мав можливість до неї йти. Саме тому у своє свято я прошу не вітати мене квітами чи традиційними презентами – найліпшим подарунком для мене стане грошовий переказ на придбання сучасного цифрового фортепіано для Роми зі справжнім звучанням і можливістю записувати свою музику. Проект "Здійснити мрію, аби бути щасливою" уже розміщено на Українській біржі благодійності. Достатньо клікнути "Підтримати" і вказати будь-яку зручну для вас суму.  

https://ubb.org.ua/uk/project/3964/#tabs-1

Усмішка на обличчі Роми, змога грати мелодії, від яких захоплює дух, до сліз в очах і захвату у грудях, зроблять мій День по-справжньому щасливим. І хоча сума велика, я вірю, що нам це під силу. Я досі вірю в дива. 

Р.S. мій сюжет про Рому, який я знімала рік тому. Власне, наше знайомство: https://youtu.be/jtRmI7MqHpo 

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх