EN|RU|UK
Блоги Микола Княжицький
народний депутат України
  716  1

За ситуацією з порушенням прав журналіста Гусейнова слідкують в усьому світі..


Відкрито кримінальне провадження проти прокурора, який викрав паспорт журналіста Фікрата Гусейнова просто після судового засідання.  Ми прийшли сюди, щоб звернути увагу на порушення прав людини громадянина Нідерландів, журналіста Фікрата Гусейнова.

Журналіст опозиційного азербайджанського каналу, який веде мовлення з Брюселю, приїхав відкрити корпункт у Києві. 14 жовтня був затриманий у Бориспільському аеропорту, оскільки був поданий до розшуку в Інтерпол. 

Пізніше Гусейнова я особисто взяв на поруки. Він утримувався в Україні без жодних на те підстав, без жодних прав. Тільки тому, що його намагалися викрасти чи видати в ту країну, яка його розшукувала чи переслідувала з політичною метою. 3 квітня суд відпустив Гусейнова. Але прокурор прокуратури Київської області незаконно вилучив його паспорт. 

Не зважаючи на це, не дочекавшись проголошення судового рішення, прокурор Сергій Остапець забрав паспорт Фікрата Гусейнова у секретаря судового засідання та залишив залу. Вказана ситуація – вже другий випадок незаконного вилучення прокуратурою Київської області паспорта підданого Королівства Нідерландів. 

Вчора омбудсмен відкрив відповідне провадження проти прокурора, який порушив права журналіста. За цією справою слідкують правозахисні органи і журналістські організації в усьому світі. 

Фікрат Гусейнов (Гусейнлі) – відомий азербайджанський журналіст і правозахисник. Протягом останніх півтори років незалежні й опозиційні ЗМІ в Азербайджані є об’єктом репресій з боку влади, яка в такий спосіб намагається змусити припинити критику вже більше десятка незалежних і опозиційних журналістів, причому деякі з цих людей також піддавалися фізичним нападам з боку невстановлених осіб. Після травневого візиту в Азербайджан Робоча група ООН із свавільних затримань заявила, що в країні продовжуються такі затримання правозахисників, журналістів, політичних та релігійних лідерів.

Із справи Фікрата Гусейнова відомо, що 14 жовтня 2017 року він був затриманий Державною прикордонною службою України в міжнародному аеропорті «Бориспіль», а 17 жовтня – заарештований Бориспільським районним судом на 18 діб, з метою подальшої екстрадиції.

За тиждень до затримання, 6 жовтня 2017 року Фікрат Гусейнов без проблем прилетів до України з метою відкриття українського відділення опозиційного азербайджанського супутникового телеканалу «Turan.TV». За словами Гусейнова, протягом усього часу перебування в Україні він бачив, як за ним спостерігають спецслужби. Як виявилося, в міжнародний розшук він був оголошений під час перебування в Україні на запит Республіки Азербайджан.

Влада цієї держави заявляє, що Ф. Гусейнов у 2008 році залишив країну з метою організації нелегальної міграції окремих громадян з Республіки Азербайджан. Насправді пан Гусейов опинився за межами Азербайджану після того, як його викрали, жорстоко побили та поранили ножем в шию. Розслідування цього факту було зам’ято, однак обставини цієї справи були включені у текст Резолюції ПАРЄ №1505 (2006) щодо оспорювання повноважень парламентської делегації Азербайджану.

27 жовтня 2017 року Фікрат Гусейнов був звільнений з-під варти Шевченківським районним судом м. Києва на поруки народного депутата, Голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Миколи Княжицького та директора Адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Бориса Захарова. Паспорт громадянина Нідерландів (азербайджанський правозахисник отримав статус біженця і громадянство цієї держави) незаконно утримувався прокуратурою України і за рішенням суду документ був вилучений.

За інформацією, отриманою офіційно від Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва НПУ, Фікрат Гусейнов був видалений із списків розшукуваних Інтерполом осіб, оскільки запит Азербайдажнської Республіки не відповідав Конституції Інтерполу.

За словами самого азербайджанського опозиційного журналіста, 5 березня 2018 року його намагались викрасти у Києві.

Беручи до уваги зазначене, ми вимагаємо припинити сприяти владі Азербайджанської Республіки у переслідуванні журналіста та правозахисника Фікрата Гусейнова, невідкладно виконати рішення Печерського районного суду міста Києва від 2 квітня 2018 року у справі № 757/15595/18-к та негайно повернути Фікрату Гусейнову паспорт громадянина Королівства Нідерландів. Просимо також надати належну правову оцінку діям прокурора Сергія Остапця та вжити заходів щодо неповторення ситуації в майбутньому.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх