EN|RU|UK
Блоги Сергей Иванов
журналіст, телеведучий
  5684  8

Дембельський акорд

 

Щоближче до виборів, тим зухвалішими стають корупційні схеми і механізми їх втілення у життя. Немов передчуваючи ймовірний фінал своєї вседозволеності і безкарності, штатні гешефтмахери і майбутні парламентські дембеля намагаються застовбити за собою якомога більше потенційно прибуткових механізмів, легітимізувавши їх через вищий законодавчий орган країни.

Півроку тому, в статті "Золоте сміття" я розписав "сміттеву" схему Тинного-Кононенка, яка дозволить заробити їм від 5 до 7 млрд грн шляхом підвищення податків на всі види упаковок, а також встановити монополію на переробку побутових відходів. У результаті реалізації схеми кожен з нас кластиме у кишеню концесіонерів понад 200 грн на рік.

Суспільний резонанс довкола цієї теми хоча й примусив пана Тинного виправдовуватися, але, на превеликий жаль, не вплинув на результат: зазначений пакет законопроектів зі схемою монополізації сфери поводження з побутовими відходами стоїть на порядку пленарного голосування на завтра, 3 квітня, у т.з. "прохідній частині". Тобто ймовірність його ухвалення дуже висока.

Схема виявилась настільки цікавою, що до її лобіювання підключився київський мер Кличко, який хоче, щоб гроші, отримані від податку на упаковку в спецбюджет, розподілялися на місцевий рівень для подальшої оплати за "переробку-спалювання" міського сміття за договірними тарифами.

Наразі президентський депутат Кононенко, який вже продавив голосування по податковому законопроекту з пакету в податковому Комітеті ВР, яким керує ще одна людина Порошенка Ніна Южаніна, активно агітує голосувати за свій пакет як у своїх фракції, так і в інших - просить підтримки ініціативи в залі. Для Тинного, компаньйона Кононенка, ухвалення цього пакета законів до літа 2018 - чи не останній шанс, адже чим ближче до виборів, тим жорсткіше торги, вище ціна і примарніше гарантії позитивного результату. Якщо за закони  не проголосують до початку передвиборчих перегонів, Тинному доведеться шукати нових лобістів для своєї монополії уже в третьому поспіль складі парламенту, а це додаткові видатки і нерви.

Встановлення будь-якої неприродної монополії - великий ризик для інвестиційного клімату країни. Сьогодні мій колега Денис Казанський написав про німецького підприємця Йорга Майснера, якого просто викинула з Кременчуга місцева влада одразу після того, як він профінансував і налаштував систему переробки сміття. Уявіть, скільки потенційних інвесторів втратить Україна після того, як весь сміттєпереробний бізнес опиниться в руках Тинного та його політичної "криши".

ЄС постійно виступає проти використання "зеленого тарифу" для спалювання сміття, фінансує інформаційну кампанію з роз'ясненням того, що спалювання сміття викликає онкологічні захворювання. 

Але у нас надто багато проблем, щоб перейматися питаннями потенційних техногенних загроз, чим і користуються ділки.

 

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх