EN|RU|UK
Блоги People's Project
Всеукраїнський центр волонтерів
  6903  10

Номер «люкс» серед бліндажів! Тест-драйв від бійців з передової

На наш заклик до бойових підрозділів про можливість замовлення бліндажів відгукнулися не лише ті, кому такі укриття потрібні, а й ті, хто їх вже протестував! Бліндажів ми свого часу передали чимало, і навідуватися до кожного просто не маємо змоги. Тож дуже тішимося, коли бійці самі розповідають, чи добре справляється бліндаж зі своїми обов’язками.

Цей бліндаж встановили десь на передньому краї, недалеко від Донецького аеропорту (точніше не скажемо, даруйте – хлопці просили не озвучувати позицій). І навіть у такому місці бійці створили собі оазу комфорту. «Нарікань немає, одні плюси! Дуже комфортно у такому бліндажі. Краще за трьошку в центрі Києва, тільки магазину поряд немає та сусіди гучні)))», – жартує боєць, який вже майже рік живе у таких апартаментах.

Зліва – бліндаж, зібраний у Києві для демонстрації. Справа – внутрішнє облаштування такого ж бліндажу на бойових позиціях поблизу ДАП.

Зовні бліндаж здається досить невеликим, але всередині може не просто розміститися, а жити з комфортом – до десяти людей. Якщо ж потрібно перечекати обстріл, місткість бліндажу суттєво зростає. Ми чули від бійців історію, як в такий бліндаж по тривозі одночасно влетіло із тридцятеро людей!

А як щодо безпеки, запитаєте ви? Звичайно ж, сам по собі бліндаж не втримає прицільний обстріл великими калібрами. Тому ми обов’язково інструктуємо щодо необхідності додатково украплення згори. Ось і хлопці під ДАПом зробили все по науці: «У нас на ньому + 2 накати, земля та мішки з піском. Дві 120 міни потрапили прям по бліндажу, Це – лише перший шар укріплення. Зверху військові інженери закриють бліндаж у кілька накатів, як і велить військова наука. витримав з легкістю».

Це – лише перший шар укріплення. Зверху військові інженери закриють бліндаж у кілька накатів, як і велить військова наука. 

Більше інформації про бліндажі, а також відео випробувань на полігоні, ви можете знайти на сторінці проекту «Польові бліндажі». Там же кожен, хто бажає допомогти забезпечити сучасними мобільними бліндажами якомога більшу кількість бійців, може пожертвувати будь-яку суму. Друзі, варто нагадати: ми збираємо кошти лише на матеріали для виготовлення бліндажів. Всю роботу команда інженерів виконує на волонтерських засадах, тобто абсолютно безкоштовно.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх