EN|RU|UK
Блоги People's Project
Всеукраїнський центр волонтерів
  7876  3

Фото просто з фронту: снайпери показали, як працюють

Кажучи чесно, із цими хлопцями досить тяжко вийти на зв’язок. У нас свята, а вони працюють. У нас такі-сякі вихідні, а вони на черговому виїзді. У нас, зрештою, мирне життя у колі родини, а вони практично безвилазно сидять на передньому краю фронту, і вицілюють ворогів у приціли своїх снайперських гвинтівок.

Власне, і новини ми особливої не розкажемо: відзначимо просто, що дружні нам снайпери Батальйону спецпризначення Національної гвардії України «Донбас» надіслали ще кілька свіжих фото із фронту. Ну, і зазначимо формальне: хлопці отримали глушники та метеостанцію, які ми придбали на ваші пожертви, та, своєю чергою, поставили їх на баланс військової частини і передали нам усі необхідні документи. Це саме ті стрільці, роботу яких раніше вкривала густа покрова військової таємниці, про яких раніше говорили хіба лише стиха, та тепер, на четвертому році війни, про них знають уже майже всі: навіть ворог, щойно інформація про їхні виїзди шириться передовою, перелякано нишкне і ховається у найменші шпарини в землі. Тому і ми мовчати не будемо: чому б не прославити хороших людей?

Лише нещодавно ми публікували досить страшну новину, це перелік втрат української Армії за грудень. Значну частину полеглих становлять саме жертви ворожих снайперів: ворог засилає проти нас безліч тренованих вбивць, від кадрових російських армійських снайперів до усілякого найманого зброду та зайд, десятки та сотні їх, різноманітних нелюдів. От усю цю погань і мусять нищити наші снайпери: саме контрснайперська боротьба і становить значну частину їхньої роботи. Даруйте, в деталі вдаватися ми не можемо, проте запевняємо: роблять вони її вкрай ефективно.

Та снайпінг – дороге задоволення і геть непросте заняття. Хороший снайпер, що має всадити у ворога кулю за лічену частку секунди, дуже скупий на можливості. Прорахувати позицію ворожого снайпера і не втрапити у приціл самому. Точно визначити дистанцію до цілі, яка може з’явитися хоч і у визначеному місці, проте неочікувано і лише на мить. Обрахувати погоду. Врахувати поправки на вітер, вологість повітря, обчислити усі дані кулі – згадати виробника, вагу, матеріал, ба навіть кількість пороху у гільзі. Налаштувати оптику, навести приціл – спіймати ту коротку мить, коли співпадає ритм розміреного, наче одвічного дихання та розміреного, мов біг скакуна, биття серця. Легке зусилля пальця, спусковий гачок робить свій короткий смертоносний рух – і куля, розриваючи повітря, чимдуж мчить у ціль.

Кишенькова метеостанція радше нагадує тамагочі, та ба – хороший снайпер без неї просто не обійдеться. Готуємо відправити на передову дві, і мусимо оперативно докупити ще кілька

На все це снайпер має лічені секунди. Звісно ж, дуже допомагає, наприклад, балістичний калькулятор – спеціальна програма на відповідному снайперському планшеті, яка економить час на усі обчислення траєкторії. Допомагає метеостанція – маленький кишеньковий прилад зі смішним вентилятором на верхівці, яка за мить зчитує і передає усі погодні умови. Допомагає потужна оптика, у яку ворога видно, мов на долоні. Що й казати про лазерний далекомір!

Ось такий кишеньковий далекомір за лічені секунди виміряє відстань до цілі. Снайпери просять ще

І ось куля прилетіла у ціль – та й це лише половина роботи. Адже треба, щоб і сам снайпер залишився живим і неушкодженим, і не згинув під шквалом куль, гранат чи артилерійських мін у відповід

ь. Бажано, аби з позиції можна було б зробити ще постріл-два, не привертаючи уваги ворога. Тут допоможе глушник: він трохи зтишить та розсіє звук пострілу, аби снайпера не можна було помітити одразу.

Оце передали нещодавно. Щиро дякуємо, що ви дали нам можливість допомогти так оперативно!

Допоможе і відповідний костюм та грамотне навколишнє маскування – адже снайпер та його помічник заздалегідь обирають та продумують виважену позицію, маскують місце роботи під природні умови, які не привернуть увагу спостерігача. А якщо вже позицію і розкрито, то снайпери мають чіткий шлях до швидкого відступу – прокласти шлях додому істотно допомагає, наприклад, GPS-навігатор. Допомагає теплоприціл чи тепловізор: він дозволяє чітко помітити ворожу диверсійну або ж штурмову групу, виявити групи прикриття ворожих снайперів чи секрети, безпечно добратися до місця призначення, а за потреби – швиденько всадити кулю у добре замаскованого ворога.

А колись передавали і таке: страшно сказати, та цей детектор для контрснайперської боротьби коштував майже півмільйона гривень. А працює і посьогодні!

Врахуйте і те, що держава не може масово забезпечити снайперів хорошою зброю для ефективної роботи на великій дистанції. Часто-густо снайперська гвинтівка Драгунова – максимум, на який може сподіватися стрілець. Тому найчастіше зброю снайпери купують за власні гроші. А ще і специфічні набої: вартують вони дуже відчутно, а для роботи ж потрібен не один набій, і не два.

Колись допомогли значною мірою екіпірувати загін снайперів Морської піхоти

І от саме тут можемо допомогти ми. Вже не перший день Волонтерський центр People’s Project активно продовжує роботу двох спеціальних проектів: «Я снайпер» та «Оперативне реагування». В рамках першого проекту ми збираємо посильні благодійні пожертви від небайдужих людей, значні окремі внески чи інколи навіть спеціальні подарунки від благодійників. На зібрані кошти ми і купуємо специфічне приладдя саме для снайперів – амуніцію та обладнання, яке допоможе їм активно і ефективно працювати та значно підвищить і їхню особисту безпеку. В рамках же другого проекту – якнайшвидше купуємо те, про що військові просять дуже оперативно. Якщо ви хоч трохи розумієте, яка нечисть повзе до нас з-за східного кордону; якщо уявляєте, що знавіснілі від крові «мишебратья» зроблять із нами і нашими дітьми, якщо ми не будемо боротися з окупантом скільки стане наших сил – запрошуємо вас посильно допомогти нашим влучним стрільцям. Ця потреба актуальна завжди – адже хлопці працюють навіть і зараз.  Інколи лише одна куля, випущена у потрібну ціль, може змінити весь хід війни та врятувати тисячі людських життів. Хтозна, може її випустить саме той снайпер, якому допомогли ви?

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх