EN|RU|UK
Блоги Ян Осока
  739  3

Наш із вами брат (пам'яті Гіоргі Саралідзе)

"За Україну!" кричав грузинський доброволець, відкриваючи вогонь по окупантах у Широкиному.

З того часу минуло два роки, змінилися бойові підрозділи, але не змінилось головне - бажання стояти на передовій та бити ворога, бити нещадно за мене, за вас, за наших дітей, за нашу землю. За Україну.

Про таких, як він, можна розказувати годинами. Таких, як він, треба пам'ятати все життя.

Гіоргі Анзорович Саралідзе (позивний Гюрза-2) народився 08.09.1977 року у Грузії. Останнім часом мешкав у Запоріжжі.

У 13-річному віці вступив до Легіону грузинських соколів, а у 14 років - до Національній гвардії, де служив його батько. Закінчив розвідувальний факультет військової академії у Тбілісі, згодом навчався на факультеті контррозвідки військової академії у Стамбулі.

Приймав участь у війні в Абхазії воював з росією та місцевими колабораціоністами, та захищав Грузію у війні 2008-го року. Його батько загинув у бою під час Абхазького конфлікту.

До речі, позивний "Гюрза-2" уходить з коріннями в одну з тих війн, адже тоді у Гіоргі був командир з позивним "Гюрза", тому "Гюрза-2" з'явився на його честь, тільки вже з додатковою цифрою.

З початку бойових дій в Україні цей хоробрий підполковник грузинської армії став звичайним солдатом та допомагав нашому народові протистояти російському агресору.

Службу проходив спочатку у 2-й роті полку "Азов" та 25-му окремому мотопіхотному батальйоні "Київська Русь", згодом - солдатом, командиром розвідувального взводу 2-го механізованого батальйону 92-ї окремої механізованої бригади, а восени цього року перевівся до свого останнього у житті підрозділу.

Молодший сержант, старший навідник гранатометного відділення протитанкового взводу роти вогневої підтримки 42-го окремого мотопіхотного батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади.

Він випромінював "колосальну надійність". Такими словами згадують його ті, хто знав цю велику людину. Це була стіна, міцна та непохитна стіна, за якою не було лячно, яка просто своєю присутністю гарантувала цілковиту безпеку оточуючим.

Справжній воїн. Справжній, мужній та романтичний. Він не був багатослівним, проте кожне його слово мало тонкий присмак виваженої мудрості. Ніякого страху та ніякої брехні. За цими двома напрямками Гіоргі Анзорович завжди йшов, впевнено та без сумнівів.

Брав участь у бойових діях у Мар'їнці (був там поранений), у Широкиному, а також ще у багатьох гарячих боєзіткненнях цієї війни.

30 серпня цього року у бою в районі інтернату міста Мар'їнка, коли наша Українська Добровольча Армія втратила одного воїна, Гюрза своїми хоробрими діями зробив так, щоб загиблих не стало більше - сміливо кинувся у бій проти ворожої ДРГ, кинувся з якоюсь надприродньою відвагою, не звертаючи уваги на те, що навколо свистіли кулі.

Він міг знайти потрібні слова, коли було важко, ніколи не давав хлопцям засумувати. Одного разу наші добровольці чимось провинились і командир давав ім на горіхи, але Гіоргі пішов до нього та попросив за побратимів. Спокійно попросив і командир прислухався до думки грузинського брата.

Гюрза ладен був віддати останню копійку. Останню цигарку. Останній пакетик чаю. Готовий був віддати все, розумієте? Все, що мав, адже все, що було у нього - було й у його побратимів. Ніякої жадібності, ця людина не уявляла, як можна не ділитись останнім з тими, хто спить, притулившись спиною до його спини.

Захоплювався ножами та новітніми підходами до усього, завжди щось видумував, але так, щоб це стало у нагоді, щоб це було дійсно корисним у майбутньому. Писав Гюрза вірші, які потім читав жінкам, які з'являлись на передовій - журналісткам, фотографам, волонтерам.

Не вистачить слів, щоб розказати все про цю людину. Просто не вистачить слів.

Загинув вранці 31 жовтня в районі селища Опитне Донецької області.

Поховання планується на завтра, 2 листопада, у Запоріжжі. У нього залишилась дружина.

Пом'яніть його, люди. Пом'яніть того, хто народився далеко від нас, але віддано бився за наше мирне небо. Того, хто всім серцем любив Україну.

Я не роблю з нього Героя. Він ним був.
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх