EN|RU|UK
Блоги Тетяна Чорновол
депутат Верховної Ради України
  3447  11

Заява на ФБР про американські кошти для адвокатів Януковича

Після Революції Гідності, що скинула корупційний режим Президента Віктора Януковича, відбувся сплеск фінансування американськими платниками податків різних громадських антикорупційних ініціатив в Україні - різних грантових проектів.

Заявляю про необхідність розслідування діяльності уповноважених осіб посольства США в Україні, що мали стосунок до цієї сфери. Адже володію фактами, що ці кошти спрямовувалися не на реальні антикорупційні проекти, а на фінансування громадських та мас-медійних ініціатив з захисту інтересів Януковича та його корупційних менеджерів, зокрема команди Сергія Курченка, їх піар та легалізацію в новій владі.

Зокрема, Трансперенсі Інтернешнл Україна, що має тісне співробітництво з посольством США, і фактично «погоджує» отримання грантів українськими структурами (у тому числі і коштів Уряду США), в останні роки перетворилася на координаційний центр з захисту корупційних активів Януковича в Україні.

Так ця організація координувала активність всіх споживачів грантів в Україні в публічній кампанії протидії конфіскації в Державний бюджет України 1,5 млрд. доларів США корупційних коштів Януковича, арештованих в 2014 році безпосередньо в Україні. Така тотальна масова мобілізація грантових організацій затягнула процес конфіскації на два роки. Після того, як ця конфіскація таки відбулася в травні 2017 року цим координаційним центром на базі Трансперенсі Інтернешнл Україна була розгорнута масова кампанія дискредитації роботи ГПУ, акцентування на незаконності цієї конфіскація, що абсолютно аналогічно позиції адвокатів Януковича в цій справі.

Мушу повідомити той факт, що така позиція Трансперенсі Інтернешнл Україна, по-суті позиція адвокатів Януковича та його корупційного менеджера С. Курченка, стала наслідком конфлікту інтересів у керівництва українською філією Трансперенсі Інтернешнл. Справа в тому, що члени правління Трансперенсі Інтернешнл Україна - Тімур Бондарєв та Віталій Касько, в часи режиму в 2013 році працювали в команді корупційного менеджера Віктора Януковича - Сергія Курченка.

Підтвердження цьому наступні: в 2013 році, коли Янукович-Кученко скоїли злочини, наслідком яких стала втрата державою в корупційних схемах Януковича-Курченка 1,5 млрд. доларів (які наразі повернуті в бюджет), обидва (В. Касько і Т. Бондарєв) були партнерами української юридичної фірми «Арцінгер».

В цьому ж 2013 році найбільшим офіційним клієнтом «Арцінгера» було підприємство ТОВ «Укренергоринок».

В свою чергу, саме на рахунки ТОВ «Укренергоринок» в 2013 році виводилися кошти з корупційних схем Януковича-Курченка. Це підприємство фігурує в п'ятьох кримінальних справах про корупцію Курченка-Януковича в контрабанді нафтопродуктів, корупційних схемах зі скрапленим газом, мінімізації податків для групи компаній «Fozzy Group», розкраданні НАК «Нафтогазу», нелегальному фінансуванні газети «Вєсті». Згідно інформації з ДФС в звіті про фінансові результати лише за 2012 рік на рахунки ТОВ «Укренергоринок» потрапило майже 1 млрд. доларів корупційних коштів. В 2013 році - вдвічі більше.

Тобто «Арцінгер», в особі партнерів В. Каська та Т. Бондарєва, надавали юридичні послуги фірмі, що не вела жодної виробничої діяльності, а виконувала виключно роль гаманця в корупційній діяльності Януковича-Курченка.

Цей факт також доводжу відповіддю з ДФС України, що юридична фірма «Арцінгер» в 2013 році офіційно мала клієнтом ТОВ «Укренергоринок».

Найважливіше, що в посольстві США були відомі факти щодо конфлікту інтересів членів правління Трансперенсі Інтернешнл, однак всі ініціативи цієї організації знаходили та знаходять тісну підтримку уповноважених осіб посольства, що є неприпустимим.

Зокрема, колишня радниця з правових питань Посольства США в Україні Мері Батлер, що входила в конкурсну комісію по вибору антикорупційного прокурора в Україні, лобіювала кандидатуру Віталія Каська. Вона не втаємничувала, що підтримувала його кандидатуру навіть тоді, коли були оприлюднені документи, що він у власних інтересах отримав від ГПУ дві службові квартири в Києві, та приватизував їх.

Також Віталій Касько отримував публічну і непублічну підтримку уповноважених осіб посольства США в Україні, навіть після оприлюднення того факту, що коли, він, Віталій Касько, перебував на посаді заступника Генерального прокуратура України, то приховав отримані від німецького слідства протоколи допиту в австрійській «справі Курченка».

Він це зробив з причини конфлікту інтересів, бо в документах німецького слідства йшлося про супровід юридичної фірми «Арцінгер» в 2013 операції з легалізації корупційних коштів - придбання С. Курченком мережі АЗС в Австрії.

Також прошу розслідувати спрямування коштів фінансової допомоги наданої Урядом Сполучених Штатів на реформування ГПУ.

В 2015 році посольство США офіційно заявило, про спрямувало 2 млн. доларів на реформування ГПУ. Об'єктивно жодних ефективних проектів здійснено не було.

Зауважу, що проекти реформування прокуратури за кошти американських платників податків, курувалися заступниками Генпрокурора вище згаданим Віталієм Каськом, Давидом Сакварелідзе та юристом Денисом Бугаєм, що в часи режиму Януковича був офіційним юристом С. Курченка - менеджера корупційних схем Януковича. Цей Денис Бугай навіть знаходився під арештом в 2014 році за звинуваченням в організації корупційних схем Сергія Курченка.

Давід Сакварелідзе та Денис Бугай на спільній прес-конференції


Ці та інші факти свідчать про те, що грантові кошти американських платників податків після Революції Гідності, були спрямовані в проекти, що погоджувалися координаційним центром Сергія Курченка - одіозного корупціонера часів режиму Януковича. В результаті, за кошти американських платників податків в Україні фінансувався захист активів Януковича, піар та легалізація осіб з оточення Сергія Курченка.

Нажаль, все це толерувалося уповноваженими особами посольства США в Україні. Все це вимагає негайного розслідування зі сторони ФБР.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх