EN|RU|UK
Блоги Ірина Салій
журналіст
  1208  0

Прокуратура перевіряє причетність представника Януковича – Андрія Альоші до схем на "Укрзалізниці"

Днями у реєстрі судових рішень з'явилось кілька ухвал, якими суд дав прокуратурі доступ до камер відеоспостереження ресторанів у центрі Києва.

У клопотанні про доступ до інформації представник головної військової прокуратури зазначає, що посадові особи ПАТ "Укрзалізниця" шляхом формального представництва інтересів підприємства в судах створюють широку можливість стягнення понад 7,56 млрд грн на користь банків із російським капіталом. Це заборгованість ДП "Донецька Залізниця", що утворилася у 2007-2013 рр. перед ПАТ "Сбербанк" - $59 млн, ПАТ "Форум Банк" - $13,6 млн., ВТБ Лізинг України - 34,9 млн грн, ПАТ "ПУМБ" - $22,5 млн. на підставі судових рішень та під час їх виконання.

Водночас, як зазначає прокурор, на ПАТ "Укрзалізниця" активно діють "тіньові керівники", афільовані з Віктором Януковичем і Юрієм Іванющенком. Одним із них є Андрій Альоша, депутат Донецької міської ради і керівник корпорації "ДМС", що об'єднує понад 30 підприємств Донецької області. Також відомий як президент Донецької обласної федерації рукопашного бою.

Вперше про Альошу як можливого "смотрящего" від Януковича заговорили в січні 2014, коли його призначили радником нового губернатора Запорізької області Олександра Пеклушенка. Це сталося після арешту авторитетного запорізького бізнесмена Євгена Анісімова, якого вважали людиною Іванющенка.

Уже згодом виявилось, що роком раніше, у 2013, Альоша був радником дирекції держінституту винограду і вина "Магарач" в Криму. Саме в тому році будівлі "Магарача" зрівняли з землею, а виноградники викорчували. Журналісти вважали, що за рахунок земель інституту Янукович збирався розширити свою дачу.

Коли Янукович втік, Андрій Альоша залишився в Україні. У 2014-2015 рр. компанії з його корпорації спокійно працювали: вигравали будівельні тендери в Донецькій області, а також стягували в судах заборгованість.

Але в останні роки Альоша став менш публічним. У прокуратурі допускають, що він включився у "тіньові схеми" на залізниці і може бути причетним до передачі коштів за запчастини представникам "ДНР" і "ЛНР".

"Для досягнення злочинного задуму кошти за запасні частини передаються готівкою представникам незаконних терористичних організацій або перераховуються на рахунки підконтрольних незаконним злочинним формуванням суб'єктів господарювання з ознаками фіктивності. Крім цього, на частину запчастин, демонтованих на тимчасово неконтрольованій території Донецької та Луганської областей з вагонів вагонного парку ПАТ "Укрзалізниця", виготовляються підроблені документи та вносяться зміни в номери та рік виготовлення, що створює умови для постачання на вагоноремонтні та вагонобудівні підприємства за необґрунтовано завищеними цінами з приховуванням джерела їх походження. Таким чином, ПАТ "Укрзалізниця" змушена купувати власні матеріальні цінності, попередньо викрадені представниками незаконних злочинних формувань.

Крім цього Альоша А.М. надає допомогу за відповідний відсоток посадовим особам ПАТ "Укрзалізниця" у виведенні коштів з товариства, під приводом виконання ремонтних робіт рухомого складу цього підприємства, до м. Донецьк через підконтрольні підприємства з відкритими рахунками у ПАТ "ВТБ Банк".

Зазначене становище, що склалось в ПАТ "Укрзалізниця", в цілому несе потенційну загрозу інтересам економічної та національної безпеки України", - йдеться в ухвалі Печерського суду.

Прокуратура встановила, що Альоша проводить зустрічі з членами своєї команди, а також зі службовими особами підприємств залізничного транспорту в столичних ресторанах "Еліс" (Київ, вул. Анрі Барбюса, 37/1), "Сливки общества" (м. Київ, вул. Звіринецька, 47) і "Рибний базар" (м. Київ, вул.Володимирська, 24-А).

Суд дав прокурорам доступ до камер відеоспостереження в цих ресторанах з можливістю вилучити або скопіювати записи з 21.03.2017 по 09.08.2017.

Прокуратура звернулась до суду по такий доступ 9 серпня - випадково чи ні, але саме в цей день подав у відставку голова "Укрзалізниці" Войцех Бальчун. За словами прем'єра Гройсмана - з особистих причин.

Цікаво, що у травні Бальчуна вже запитували, чи правда, що Альоша став новим куратором на "Укрзалізниці".

"Я слышал такие истории, но мне сложно судить, какова доля в них вымысла и правды. У нас в компании проводят проверки СБУ, у нас есть департамент безопасности, работает КРУ, у нас постоянный контакт с прокуратурой, НАБУ. Это их компетенция. Я уже говорил, что я не буду прокурором", - відповів Бальчун в інтерв'ю Ліга.Бізнес.

На той момент військова прокуратура вже два місяці, як відкрила кримінальне провадження.

Тому буде цікаво дізнатися, чим закінчиться розслідування і чи дотягнуться руки прокуратури до "смотрящих" Януковича, які досі залишаються в Україні. Так само хотілося б почути, якою була роль у цих подіях нових керівників "Укрзалізниці".Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх