EN|RU|UK
Блоги Юрий Андреев
  2194  12

Відкритий лист до Прем'єр-міністра України

Шановний Володимире Борисовичу!

Звертаються до Вас родичі та друзі важкохворих пацієнтів, які перебувають у черзі Міністерства охорони здоров'я на оплату лікування за кордоном. Ми дуже просимо Вас взяти під особистий контроль порятунок наших дітей!

12 липня цього року ми, разом із іншими родичами та друзями пацієнтів, стояли під стінами Кабінету Міністрів України, захищаючи Конституційне право наших дітей на порятунок життя за межами держави, адже вітчизняні лікарі безсилі перед недугом (нашим дітям потрібна термінова трансплантація органів, кісткового мозку). Тоді ж ми передали Вам наше звернення із прорахунком необхідного фінансування програми КПКВК 2301360 «Лікування громадян за кордоном» в розмірі 470 мільйонів гривень для покриття витрат на операції українських громадян на 100 відсотків. Ці прорахунки ми зробили разом із громадськістю, виходячи із того, що наразі у черзі перебувають пацієнти, вартість лікування яких досягає 7 000 000 гривень!

На засіданні Уряду 12 липня Ви, Володимире Борисовичу, надали доручення покрити потребу у фінансуванні лікування за кордоном для тих пацієнтів, які стоять на обліку Міністерства охорони здоров'я. Окрім того, 14.07.2017 року під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді Ви доручили віце-прем'єр-міністру України Павлу Розенку утворити спеціальну робочу групу з розробки програми лікування дітей, в тому числі з важкими онкозахворюваннями. При тому, Ви заявили, що питання здоров'я для Уряду - пріоритет.

Ми, родичі та друзі важкохворих, підтримуємо таку ініціативу Уряду та будемо всіляко підтримувати якісні зміни в системі лікування важкохворих пацієнтів.

У той же час інформуємо Вас, що жодне Ваше доручення станом на 08 серпня не виконане!

На засіданні Уряду Міністерство охорони здоров'я озвучило інформацію, що на черзі МОЗу перебуває 93 особи, для оплати лікування яких потрібно 186 мільйонів гривень. Проте, у цей же час, паралельно із засіданням Уряду, відбулося засідання Комісії з питань направлення на лікування за кордон, на якому до черги очікування оплати лікування були внесено ще 26 пацієнтів. Таким чином, станом на 12 липня 2017 року в черзі перебувало 119 осіб.

13 липня 2017 року, під час засідання бюджетного комітету Верховної Ради України, заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський, який є головою Комісії з питань направлення на лікування за кордон, абсолютно не володів інформацією та не зміг відповісти на запитання народних депутатів: скільки пацієнтів потребують лікування за межами України та яка загальна сума потрібна міністерству, щоб покрити на 100% фінансування цих операцій. У нас є відеодокази, що Олександр Лінчевський не знає, що черга збільшилась до 119 осіб та скільки коштів необхідно, щоб оплатити лікування усім 119 пацієнтам.

Окрім того, в.о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, чітко на камери, відповідаючи на питання журналістів, заявила, що 186 мільйонів гривень вистачить, щоб покрити лікування 93 пацієнтів.

07 серпня 2017 року відбулося засідання Комісії з питань направлення на лікування за кордон. Офіційно на сайті МОЗ повідомлено, що Члени Комісії МОЗ ухвалили рішення відправити на закордонне лікування 47 пацієнтів (http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170808_a.html).

Виходячи з цього, ми розуміємо, що Міністерство охорони здоров'я абсолютно не володіє інформацією та не здатне нормально прорахувати, скільки ж коштів потребують пацієнти. Через цю недбалість «за бортом» залишились десятки дітей!

Поки ми чекали цих коштів померло щонайменше три пацієнти. Кажемо, що найменше, бо МОЗ тримає під грифом «секретно» абсолютно все. Батьки важкохворих дітей не знають, чи розглядалось їхнє питання, який у них номер у списку черги, коли саме будуть кошти. Батьків на засідання допускають після великих скандалів, мітингів та лише на дві хвилини, поки розглядається конкретно випадок їхньої дитини. Хоча багато батьків зараз перебувають у лікарнях, поруч із дітьми і не можуть бути присутніми під МОЗом. Це наштовхує нас на думку, що робота комісії може бути не зовсім у законний спосіб. Окрім того, у нас є інформація, що деяким пацієнтам оплачували операції «поза чергою», хоча офіційно члени комісії заявляють, що це неможливо. Усі наявні у нас факти ми передамо до Генеральної прокуратури.

У той же час, Павло Розенко не виконує Ваше доручення по створенню спеціальної робочої групи з розробки програми лікування дітей, в тому числі з важкими онкозахворюваннями. Тобто зараз ми є абсолютно незахищеними від свавілля Міністерства охорони здоров'я.

Враховуючи вищезазначене, просимо Вас, Володимире Борисовичу:

1. Вияснити у віце-прем'єр-міністра Павла Розенка, чому досі не утворено спільну робочу групу?

2. Дати доручення Міністерству охорони здоров'я надати інформацію стосовно того, скільки людей на сьогоднішній день потребує лікування за кордоном та точну суму, необхідну для покриття цих витрат. Інформація має бути надана не з орієнтовних прорахунків МОЗ, а повний список пацієнтів, лікарні, куди має бути направлений пацієнт, та вартості лікування згідно наданих пацієнтом документів (інвойсів). Щоб не порушувати закон про конфіденційні дані, інформацію подати у вигляді: перші літери прізвища, ім'я, по батькові, назва лікарні, сума вказана у рахунку-фактурі лікарні. Список має бути сформований порядку, коли пацієнт був поставлений на чергу.

3. Дати доручення Міністерству охорони здоров'я надати вичерпну інформацію стосовно списку пацієнтів, яким Комісія з питань направлення на лікування за кордон погодила оплату лікування на засіданні 07 серпня 2017 року. Щоб не порушувати закон про конфіденційні дані, інформацію подати у вигляді: перші літери прізвища, ім'я, по батькові, назва лікарні, сума вказана у рахунку-фактурі лікарні. Список має бути сформований порядку, коли пацієнт був поставлений на чергу.

4. Надати доручення Міністру фінансів України Олександру Олександровичу Данилюку у терміновому порядку надати інформацію по перевиконанню державного бюджету України та за наявності коштів на рахунку спецфонду, видати пацієнтам, які перебувають у черзі на оплату лікування за кордоном, інформаційні листи, що оплата лікування буде здійснена за рахунок коштів державного бюджету у порядку передбаченому законодавством.

5. Дати оцінку діям заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського та розглянути його відповідність займаній посаді. Нагадаємо, що саме його некомпетентність та неправильні розрахунки комісії, яку він очолює, призвели до того, що Верховна Рада виділила недостатнє фінансування. Цим самим МОЗ не виконав Ваше доручення, що стосується покриття витрат на лікування українських громадян за кордоном.

6. Дати відповідь на питання, хто ж відповідатиме за смерті тих людей, які померли, так і не дочекавшись оплати лікування за кордоном? Чи важить їхнє життя хоч щось для держави в цілому? Діти залишаються без матерів, батьки ховають своїх дітей. Це жорстока реальність у якій живуть пацієнти із важкими захворюваннями.

Віри у Міністерство охорони здоров'я у нас більше немає. Паралельно із боротьбою за життя наших дітей ми будемо боротися із тими чиновниками, які своїми діями вбивають сотні українців. Просимо і Вашої допомоги добитися справедливості!


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх