EN|RU|UK
Блоги Юрий Андреев
  516  0

"Трансплантація - життя": родини важкохворих просили в Уряду фінансування операцій

Під стінами Кабінету Міністрів України родичі та друзі важкохворих, які потребують лікування за кордоном, просили в Уряду збільшити фінансування на оплату надскладних операцій. Бюджетний комітет Верховної Ради вчора затвердив суму в 100 мільйонів гривень, що допоможе оплатити операції максимум для 30 пацієнтів. Всього у черзі - 93.

Щоб врятувати своїх близьких, українці вийшли на мирну акцію, підписали та передали Володимиру Гройсману звернення зі своїми вимогами.

«Ми просимо забезпечити фінансування програми «Лікування громадян за кордоном» в розмірі 470 мільйонів гривень для покриття витрат на операції українських громадян на 100 відсотків. 74 пацієнти проліковано на суму 203 мільйонів гривень. На черзі вже перебувають 93 пацієнти. За інформацію МОЗ ще є більше 30 справ котрі не перебувають на обліку. До кінця року орієнтовно потреба в лікуванні буде близько 170 осіб (з врахуванням 93-х осіб, які зараз на обліку). Середня вартість лікування становить 2 мільйони 756,1 тис. грн. Потреба в бюджетних коштах на покриття цих витрат становить 468 мільйонів 537 тис грн. (майже 470 мільйонів). На обліку є пацієнти, лікування котрих перевищує 300 тисяч доларів. Це приблизні розрахунки в потребах проаналізовані громадськістю», - кажуть учасники акції.

Необхідне фінансування можна знайти у резервних фондах Кабінету Міністрів України. Тож родичі онкохворих відступати не збираються. До їхнього заходу долучилась і в.о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, яка після спілкування із родичами важкохворих також поставила свій підпис під зверненням.

Окрім того, родичі важкохворих прийшли на засідання Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я. народний депутат Сергій Мельничук запропонував включити до порядку денного засідання комісії питання збільшення фінансування програми «лікування за кордоном». Тож родини пацієнтів мали змогу висловити свою позиції та навести аргументи за збільшення фінансування. Слова присутніх на Комітеті підтвердив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик. За його інформацією, сьогодні потреба у фінансуванні - 420 мільйонів гривень. Це допоможе оплатити лікування для 119 пацієнтів.

(Варто зазначити, що сьогодні пройшло і засідання комісії Міністерства охорони здоров'я, яка розглянула заяви від онкохворих, тож тепер черга на оплату лікування за кордоном складається зі 119 осіб).

Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я підтримав пропозицію збільшити фінансування програми «Лікуванням українців за кордоном» до 420 мільйонів гривень. Окрім того, на засіданні Уряду Володимир Гройсман дав доручення покрити потребу у фінансуванні по зазначеній програмі.

Тепер рішення мають прийняти і народні депутати з бюджетного комітету ВР.
13 липня, - вирішальний день!

На своєму засіданні народні обранці розглянуть зміни до бюджету України, де, окрім іншого, буде пункт про збільшення фінансування програми закордонного лікування на 420 мільйонів гривень. А о 16 годині це питання буде винесене до сесійної зали Верховної Ради України.

Всі родичі та знайомі, чиї рідні сьогодні перебувають у черзі, звертаються до в.о.міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, обов'язково бути присутньою і на засіданні бюджетного комітету, і у сесійній залі, щоб відстояти права українських пацієнтів бути врятованими від смерті. Адже, якщо завтра Верховна Рада не прийме відповідних змін до бюджету, наступного разу це питання буде розглянуто лише восени - народні депутати йдуть на канікули. Хтось із черги на трансплантацію може не дожити до того часу.

Доля цих українців у руках Уляни Супрун та народних депутатів. Відчайдушні родичі - дружини, батьки, сестри, брати, тітки, бабусі й дідусі - всі вони дуже сподіваються, що Кабінет Міністрів та Верховна Рада спрацює завтра злагоджено та подарує важкохворим шанс на порятунок.
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх