EN|RU|UK
Блоги Ольга Скороход
oглядач Цензор.НЕТ, історик
  2354  4

Судді, влада і фізики: хто допомагає, а хто заважає плести маскування для армії

Коли у 2014 році окремі волонтери започатковували плетіння маскувальних сіток для армії, то навряд передабачали, у який масштабний всеукраїнський рух це виллється. На сьогодні тільки в Києві діє кілька десятків груп.

"Скільки б ми не виготовляли, сіток не буде достатньо. Це расходнік. Закупок, які проводить Мінобоорни, недостатньо. Наша система напрацьована давно: отримуємо замовлення від бійців напряму. Зараз до процесу залучено менше людей - стомилися фізично і морально. І економічна ситуація дуже важка, важче збираються кошти на закупку, але групи працюють", - пояснює координатор груп з виготовлення сіток по всій Україні Олеся Корягіна.

На фестивалі сімей воїнів АТО "Зустрінемось! - З війни до миру" 32 групи представили свої вироби. Більшість сіток звідси поїдуть просто на фронт - до українських воїнів.

Старобільськ, Луганська область. Благодійна група "Воїни світла". Приміщення для групи надав представник судової гілки влади.

Тут група працює з літа 2016-го, загалом волонтери діють з 2014-го.Раїса Недзельська, Ольга Коряк:

"Спершу не було можливості виготовляти сітки. Потім одного разу ми глянули, і зрозуміли, що таки можемо. Забезпечуємо багато частин: "Айдар", коли він стояв під Марʼїнкою, 27, 28, 14, 93, 92, 128 бригади, батальйон Кульчицього. На Луганщині людей важко мобілізувати. Але, дивлячись на всю Україну, то розуміємо, що не так вже й важко. Ми ж Схід - на початку війни кожен був сам по собі. Спершу не було бази. Потім роззнайомилися, знайшли приміщення. Приміщення, своє власне, виділив місцевий суддя Пелих Олександр Олександрович".


Київ. Група допомога армії "Фізики-лірики". Діє в Інституті теоретичної фізики ім. Боголюбова НАН України.Очільниця групи - Людмила Авраменко, старший інженер:

"Ми не тільки плетемо, також шиємо, робимо чаї, сушимо кріп. Працюємо не в робочий час Починали з липня 2014 року. Два місяці возили до військового шпиталю допомогу. Спершу працювали на 25-ту окрему аеромобільну бригаду з Яворова. А з грудня 2014-го працюємо з Рухом Михайлівським. Плетіння сіток дуже надихає. Наші фізики полічили, скільки ланок має одна сітка розміром 10х7 метрів. Налічує 40-50 тисяч ланок. Уявіть, що жіночі руки - це крильця метелика, вони обвʼязують кожну ланку. Тому сітка є ще й неймовірним оберегом.

Нам сприяє адміністрація Інституту. Наш принцип - анонімність дарувальників.Нам багато допомагали наші вихованці, які зараз за кордоном, це науковці-фізики. Від них йшли основні гроші".


Чернігів. Центр допомоги "Плетучий клуб".Артем Джек Курашвілі:

"Кістяк групи - людей 7. Але загалом задіяні дуже багато людей. За зміну виготовляємо в середньому 8 квадратних метрів. Це якщо збирається достатньо людей, хоча б 5 осіб. Окрім нашої групи в місті діють інші волонтерські організації".

Суми. Волонтерська група "Омофор".Тетяна Філоненко і Наталя Паніна:

"Працюємо з 2014 року. Плетемо сітки різні за розміром, кольором, а відповідно й за призначенням. За весь час сплели більше, ніж 400 сіток. Також робимо накасники, маскувальні костюми для снайперів, розвідників - так звані, "кікімори".

"Серпанок". Нововоронцовка, Херсонська область. Як зазначають волонтери, діяльність цієї групи - чи не єдиний випадок, коли представник влади допомагає групі, вирішуючи всі їхні проблеми.Координатор - Лідія Сторожук.

"Наша група діє з лютого 2015 року. У нас дуже хороший голова райдержадміністрації - Василь Петрович Тітаренко. Він справжній волонтер, але про його роботу ніхто не знає. Прибирає усі підводні камені. З проханням до нього не я ходила, а він сам звертався: "Чим я вам ще можу допомогти?". Наприклад, привезли гору брудної мішковини, він організував, щоб все це випрали. Цього ми б самі не змогли зробити. Забезпечив нас приміщенням, відповідно до сезону".


Є і протилежні ситуації, коли дирекція закладів перешкоджає діяльності "плетучих бджілок", або лишає проблеми волонтерів без уваги.


"Бравий Сектор" - група Бердянського геріатричного диспансеру.

За словами волонтерів, вже не вперше стоїть питання про зміну приміщення з кімнати на першому поверсі на маленьку кімнату на третьому поверсі. Фактично пансіонат - це будинок пристарілих, на третій поверх дійти зможуть одиниці, оскільки ліфта немає. У групі особливо відзначилися люди з інвалідністю, на візках.Годі й казати, що для них сходи закриті.

Сумський бабський батальйон (СББ). Група вже вкотре виборює можливість працювати в школі, де пустують великі площі через ненаповненість класів.Валентина Андріяшева:

"Волонтерська група "СББ-ТИЛ" виготовляє 36 найменувань продукції військового призначення (маскувальні костюми, сітки, підсумки, форму, білизну, термобілизну, спальники). Кожного року у нас виникає проблема з приміщенням. Так як на тепер ми займаємо третій поверх пустуючої школи, кожної весни постає питання нашого перебування в приміщенні. Ми виготовляємо великий об'єм продукції, що потребує великих виробничих площ".


Актуальні контакти усіх груп по Україні з виробництва маскувальних сіток, костюмів, пошиття одягу для військових тощо.

сетки

сетки

сетки

сетки

сетки

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх