EN|RU|UK
Блоги НЦП
"Національний центр правозахисту"
  978  1

Хронологія злочину

Полковник Борис Стекляр з сорокових років розпочав свою злочинну діяльність. Засуджуючи людей до каторги, брав участь у судових трійках. Жорстоко знищуючи борців за незалежність, брав участь у військово-чекістських операціях.

З особової справи стає відомо, що Борис Стекляр застосовував репресії щодо політв'язнів Дубравлагу Мордовської республіки. За це, в середині шістдесятих, радянська влада оголосила йому подяку. Саме в цей період там перебували дисиденти, самвидавники, українські повстанці та учасники збройного опору радянській владі у Прибалтиці.

Дубравлаг виконував функції концтабору, а згодом містив окремі колонії для в'язнів з політичними статтями, більшість з яких було реабілітовано. Серед відомих в'язнів Верховний Архієпископ Йосиф Сліпий, літературознавець Юрій Бадзьо, дружина Нестора Махна Галина Кузьменко, полковник Армії УНР Микола Сіпко, полковник УПА Василь Левкович, автор самвидаву Святослав Караванський, ідейний патріарх політв'язнів радянських концтаборів Михайло Сорока.

Національний центр правозахисту продовжує вивчати особову справу.

Слідкуйте, далі буде.

Денис Поліщук

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх