EN|RU|UK
Блоги Антон Красов
Голова громадської організації "Штаб юридичної допомоги", юрист ВГО "Юридична Сотня"
  1378  0

МІСЦЕВІ ПІЛЬГИ ДЛЯ ДОБРОВОЛЬЦІВ


****"Українські добровольці заслуговують на місцеві пільги і права на рівні інших учасників АТО"****

На даний час в мережі інтернет широко обговорюється ініціатива з надання місцевих пільг українським добровольцям в різних регіонах України. За останній тиждень я отримав кілька листів з проханням надати свій коментар та висловити свою позицію з цього приводу. Хочу сказати, що я повністю підтримую цю ініціативу та її прихильників а також всіх, хто її пропагує та розроблює.

Вживаючи термін "добровольці", ми маємо на увазі осіб, які все ще не увійшли до складу державних військових збройних формувань, таких як ЗСУ та МВС. На даний час ці особи юридично не можуть отримати статус учасника бойових дій, оскільки така можливість відсутня у постанові КМУ # 413, яка регламентує порядок отримання статусу УБД. А це означає, що вони не можуть користуватися жодними пільгами, які передбачені статусом учасника бойових дій на всеукраїнському рівні.

Те ж саме стосується і і місцевих програм підтримки учасників АТО у більшості областей України, які теж не передбачають пільг для добровольців. Однак є позитивні виключення з цього правила. Наприклад, у Львові та Луцьку добровольцям надали можливість користуватися місцевими пільгами.

Я переконаний, що добровольці решти областей нічим не гірші за добровольців Львівщини чи Волині. Всі вони в рівній мірі заслужили на соціальний захист від держави і повагу від суспільства, захищаючи Україну від збройної агресії, і за принципом справедливості мають отримувати той самий обсяг пільг і прав, якими користуються інші учасники АТО на місцевому рівні. В цьому контексті Львівщина і Волинь показали приклад у підтримці добровольців, який ми маємо наслідувати.

На даний час у Верховній Раді знаходиться законопроект, який передбачає можливість надання статусу УБД добровольцям "Правого сектору" та ОУН на загальнодержавному рівні. Але невідомо, коли він буде прийнятий і чи відбудеться це взагалі. Оскільки місцеві ради не мають повноважень надавати статус УБД, вони можуть надати добровольцям місцеві пільги.

Чому місцеві ради не можуть надавати статус УБД добровольцям на місцевому рівні, дивіться у відео:

https://www.youtube.com/watch?v=5IK8IbZXSeg

Нагадаю, що на території більшості областей України діють обласні, міські, сільські комплексні програми підтримки учасників АТО. Для того щоб українські добровольці в різних регіонах отримали можливість користуватися місцевими пільгами, юридично потрібно внести зміни до місцевих комплексних програм підтримки учасників АТО, де це ще не зроблено, розширивши коло суб'єктів, на яких поширюються дані програми, додавши до вже існуючих категорій "осіб, які брали участь в АТО у складі добровольчих батальйонів, які в подальшому не увійшли до складу законних збройних формувань".

У разі необхідності готовий разом з колегами ГО "Юридична Сотня" надати свою юридичну допомогу у розробці даної ініціативи для органів влади.

Не зволікаймо. Добровольці чекають.


Антон Красов, правозахисник, юрист ВПГО «Юридична Сотня»

www.facebook.com/anton.krasov

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх