EN|RU|UK
Блоги НВП "Темп-3000"
  8711  15

Український комбінезон танкіста випробували вогнем у Японії

Однією з провідних світових тенденцій в області створення сучасних засобів індивідуального захисту є розробка ефективної і легкої екіпіровки військовослужбовців для захисту від термічних уражень.
В останні роки стало очевидним, що у вітчизняних силових структурах існує значне відставання в справі забезпечення індивідуального захисту екіпажів бойових машин. Тому ще у 2016 році Міністерству оборони України було представлено кілька варіантів розробок таких виробів з різних тканин. Компанія «Темп-3000» також передала зразки вогнестійкої форми з метаарамідної тканини «Teijinconex» до МО України.

Розробка тим більш була актуальною, оскільки у інших країнах дослідження у цьому напрямку ведуться протягом останніх 20 - 30 років.
Підприємство «Темп-3000» на власних виробничих площах і наявному обладнанні опанувало прядіння нитки «Сonex» і виготовлення тканини «Teijinconex».


Як і планували фахівці компанії, тканина «Teijinconex» забезпечує вогнестійкість без спеціальних пропиток і обробок, лише за рахунок своїх природних характеристик і зберігає усі свої унікальні властивості протягом всього періоду експлуатації.
До переваг волокна «Сonex» також можна віднести здатність до стійкого забарвлення, що в поєднанні з високою стійкістю до зношення позитивно впливає на задоволення найжорсткіших вимог замовників готових виробів.
У 2016 році були проведені випробування негорючої тканини «Teijinconex» вітчизняного виробництва в Українському науково-дослідному інституті цивільного захисту (УкрНДІЦЗ) згідно ДСТУ 4366-2004 за показниками: стійкість до дії відкритого полум'я, стійкість до контакту з нагрітою до 400°С твердою поверхнею. За результатами цих досліджень тканина отримала позитивні оцінки.

Але головне випробування відбулося нещодавно у іншій частині Світу - у Японії.

Комбінезон з тканини, виробленої в Україні, був переданий для проведення спеціальних випробувань на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 13506:2008 «Protective clothing against heat and flame. Test method for complete garments. Prediction of burn injury using an instrumented manikin» («Одяг для захисту від жару і полум'я. Метод випробування одягу цілком. Прогнозування опіків з використанням манекенів з приладами»).
Випробування проводилися в рамках програми PLIFF («Protect Life From Fire» - «Захист життя від вогню»).
Головним «експертом» у цьому випробуванні вогнем є спеціальний керамічний манекен, в який вбудовано безліч сенсорних датчиків. Під час імітації серйозної пожежної ситуації (манекен, на який одягнений виріб, що випробовується, повністю охоплюється відкритим полум'ям протягом певного часу), за допомогою цих датчиків аналізується розподіл температури на шкірному покриві в режимі реального часу.

Відповідно до вимог стандарту, на манекен була надіта тонка футболка з бавовни, що імітує нижню білизну, а на футболку був одягнений комбінезон виробництва «Темп-3000», виготовлений з тканини «Teijinconex».

Показання датчиків постійно обробляються комп'ютером як при впливі на виріб відкритого полум'я, так і в наступні 120 секунд після припинення дії вогню.


Існує три ступеня опіків, які аналізуються:
1 ступінь - ушкодження епідермісу (верхнього шару шкірного покриву). Відповідає болю, як при сонячному опіку.
2 ступінь - ушкодження дерми (шкіри). Пошкодження викликають пухирі.
3 ступінь - ушкодження підшкірного шару. Тканини шкіри при цьому повністю руйнуються, рани природним шляхом не загоюються.
У результаті проведених випробувань сума пошкоджень склала 4,2%, а ураження шкіри третього ступеню не сталося взагалі! - Що значно менше допустимої стандартами норми!

Слід відмітити, що футболка з бавовни, яка служить в якості додаткового маркера при впливі вогню на комбінезон, залишилась без ушкоджень!
Крім високих захисних властивостей, комбінезон, як цільний швейний виріб, показав і хороші характеристики усадки - від 0 до 10% в залежності від параметра (всього виміри проводилися за 12 лінійними розмірами).
Захисний одяг з тканини «Teijinconex» відповідає, а за низкою параметрів перевершує вимоги як вітчизняних, так і європейських стандартів за захисними властивостями, які не змінюються під впливом прання, природного зношення і високих температур на відміну від таких матеріалів, як бавовна з вогнестійкими пропитками.
Високі вогнестійкі властивості тканини «Teijinconex» запобігають від пропалювання отворів і плавлення, і гарантують відсутність прилипання до шкіри, що трапляється при використанні не спеціальних і неякісних тканин.

НВП «Темп-3000»


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх