EN|RU|UK
Блоги Микола Зарицький
Комітет протидії незаконним забудовам
  459  0

Київські равшани: 7 кричущих прикладів будівельного хаосу в столиці

Київ - місто, де реалізуються найсміливіші фантазії архітекторів, втілюються у життя найприбутковіші проекти бізнесменів... Київ - місто можливостей. І тут дійсно можливо все, проте не завдяки чудовому інвестиційному клімату чи новітнім технологіям. Поєднання корумпованості й ненажерливості місцевих чиновників та безпринципної жадібності забудовників - нерідко втілені в одній особі - активно змінюють вигляд української столиці, творять, фантазують, винаходять неординарні рішення.. Завдяки необмеженим можливостям такого творчого тандему, Київ поступово перетворюється на столицю, аналогів якій годі шукати не лише в Європі, а в усьому світі. Ось тільки деякі з притаманних сучасному будівничому процесу в Києві риси.

1. Великий автозаправний комплекс можна побудувати фактично у подвір'ї багатоповерхівок в одному з густонаселених спальних районів міста.

Уже кілька місяців на Ревуцького, 8, точаться баталії. Мешканці Харківського протестують проти зведення АЗС біля багатоповерхівок. Сусідство, якому ніхто не позаздрить. Спочатку забудовника захищали "тітушки", які побили активістів, згодом заправку стала охороняти поліція. Наслідки такі самі.....
блог

2. Багатоповерхівка, побудована впритул до будівлі діючої середньої школи.

На Борщагівці одну з багатоповерхівок житлового комплексу прибудували впритул до школи.

блог

3. Ринок і озеро - під квадратні метри

Більше п'ятнадцяти років працював ринок на Ревуцького, 40. Це були не МАФи біля метро, а саме ринок, що стояв осторонь дороги. Згодом орендар земельної ділянки вирішив реконструювати ринок… під житловий комплекс. Після кривавого протистояння з підприємцями торгівельні ряди все ж були знесені. Тож тепер під житловий комплекс реконструюється залита асфальтом ділянка.

блог

4. Прибудова до архітектурної пам'ятки

Коли останній глядач залишив партер після перегляду "Летючої миші". Привид опери, точніше оперети, подав документи на отримання містобудівних умов та обмежень з формулюванням "......". Тепер "ревіталізована" пам'ятка культури та архітектури смішить футбольних фанів.

блог

5. Берег для своїх.

Коли забудовнику вкрай треба звести висотки біля річки, чиновники з легкістю погоджуються вважати її просто водоймою і, відповідно, пам'ятник ландшафту - звичайним пустирем. Згідно з Генеральним планом, ця територія має бути зеленою зоною, і будівництво в 100 метровій зоні від річки заборонено.


блог
6. Сквери зникають вночі.

На Алішера Навої невідомі вночі зрізали кілька дерев, місцеві викликали поліцію та встановили цілодобове спостереження. Під час другої ходки, лісорубів вдалося затримати, проте поліція їх відпустила. Потім були "тітушки", паркан, демонтаж… Уже котрий місяць мешканці чергують в наметі та охороняють залишки скверу.


блог

7. Укріплення метро за допомогою ТРЦ.

Тисяча і одна казка Кличка про укріплення станції метро на Героїв Дніпра закінчилася наполовину побудованим ТРЦ. Пасажири виходять з метро просто на будівельний майданчик, потім будуть виходити просто в магазин. Масштабні протести та перекриття доріг мешканцями й активістами, не згодними з такими планами, були повністю проігноровані. Мешканців найближчих будинків підкупили обіцянками ремонту комунікацій.

блог

Так сталося, що впродовж багатьох років до влади в Києві приходять люди, які не люблять та не розуміють це місто. Вони розглядають його лише як ресурс для заробітку.

Коли на сцені будмайданчика працює дует чиновник & забудовник, голос громади звучить десь там, за парканом. Кияни перетворилися у власному місті на квартирантів - відносна влада мешканця столиці обмежується лише його квартирою. А усе, що у подвір'ї, на вулиці, - парки, річки з берегами, улюблені центральні вулички, стадіони - усе належить чиновникам. І механізмів вплинути на рішення звести в історичному центрі ЖК на 100500 квартир фактично немає.

Одним з методів комунікації з владою могли б бути петиції - проте цей механізм не діє навіть на резонансних об'єктах. У більшості випадків цей інструмент абсолютно абсурдний. Якщо біля мого будинку, на місці садочка, зводять хмарочос - чому треба назбирати 10 000 підписів проти цього будівництва? Адже це руйнує нормальне життя кількох сотень мешканців найближчих будинків, більшості киян ця конкретна проблема фактично не стосується. Принаймні до пори. Але незаконні забудови все більше стають проблемою не локальною, а системною. І варто розуміти та знати, що забудовник після завершення робіт на одному об'єкті, занесе "котлету" в КМДА та без зайвих передмов встановить зелений паркан у вашому подвір'ї. Тому можна сказати, що чужих незаконних забудов не буває, чим більше знаємо - краще боремося.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх