EN|RU|UK
Блоги Олександр Пирожик
заступник голови Волинської обласної організації ВО "Свобода", перший заступник голови Волинської обласної ради
  2639  2

Особливості національної ганьби. Військові прокурори проти бійців 51-ї ОМБр

Аби приховати фатальні помилки та прорахунки совдепівського генералітету (читай: зраду українських бійців та здачу наших позицій), військові прокурори розпочали і вже майже три роки ведуть безпрецедентну кримінально-судову тяганину проти бійців 51-ї Окремої механізованої бригади, що дислокувалась у Володимирі-Волинському. Дислокувалася, бо такого військового підрозділу у складі ЗСУ вже не існує. У процесі компрометації 51-ї ОМБр та «замітання слідів» імовірно доведених у майбутньому військових злочинів її... розформували. Тим часом генералітету цього виявилося замало: військові прокурори роблять із потенційних свідків цих військових злочинів кримінальних злочинців, вимагаючи масового засудження наших героїв…

Це одна з особливостей національної ганьби: робити з героїв, які практично в перші дні війни з Росією, фактично беззбройними, постали проти добре озброєного російського окупанта, власними тілами прикриваючи від агресора наші східні терени. Це та ганьба державного масштабу, яка ніколи не буде змита з історичної мапи України та в новітній українській історії. Ганьба, яка є смертним гріхом цієї влади по відношенню до наших героїв і якій не буде прощення. Історія колись дасть цим судилищам адекватну оцінку. Але ми не маємо жодного морального права її замовчувати. Маємо говорити про це вже зараз - голосно і, називаючи речі своїми іменами.

Дякувати Богу, що в нас не перевелися люди, які про це не просто не мовчали, а які всі ці пекельні місяці масових судилищ над бійцями 51-ї ОМБр допомагали і допомагають нашим захисникам не втрачати віри та відстоювати справедливість. Одним із них є волинський адвокат і правозахисник Василь Нагорний, завдяки титанічним зусиллям якого, чи не в першу чергу, у цих судилищах і вдалося добитися часткових зрушень та виправдальних вироків.

http://hromadske.volyn.ua/tse-vypravduvalnyj-vyrok-do-yakoho-prokuratura-dijshla-sama-advokat-pro-peremohu-hvasa/

Цими днями Василь Нагорний оприлюднив ПУБЛІЧНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ДЕПУТАТІВ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ТА НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ.

«Лайк чи репост під цим зверненням вважатиму підписом», - написав у цьому зверненні Василь Нагорний. Подаю це публічне звернення мовою його автора.

…У 2014 році, коли загроза повної окупації України була цілком реальною, мобілізовані бійці Володимир-Волинської 51 бригади були одними з тих, хто рятував нас ціною свого життя, здоров'я. Що тільки бригада не пережила за цей час.

Спочатку бійців 51 бригади намагались зробити винуватцями Іловайського котла - згодом всі звинувачення були зняті!!!

Близько 2000 бійців 51 бригади по поверненню в частину - внесли в списки тих, що самовільно залишили частину, відкривали кримінальні провадження. Після двох років «війни» з військовою прокуратуру - звинувачення зняті, переслідування припинено.

Остання ганебна справа, яка слухається у Володимирі-Волинському міському суді, - справа «22 бійців 51 бригади», які в липні 2014 року, після 10 днів оточення, 10 днів обстрілів із «Градів» та мінометів, коли була розбита вся техніка, не дочекавшись прийняття рішень командування, самі виходили з оточення, потрапили в полон та були вивезені на територію Росії. Якщо хтось не вірить мені на слово (а я керуюсь документами і висновками спеціалістів у військовій справі), про те, що хлопців кинули вмирати на териконі, пообіцявши через 3 дні допомогу, то спитайте самих бійців. Вони щирі, казок складати не вміють, а тому почуєте чисту, але неприємну правду.


В травні 2017 року буде 2 роки, як триває суд над нашими бійцями, а загалом запорізькі військові прокурори «тягають» наших хлопців по судам вже три роки. Всі вони мають статус УБД, двоє визнані державою інвалідами війни (2 і 3 групи). З досвіду, можу з впевненістю сказати, що судові процеси, а значить і приниження наших бійців військовою прокуратурою Запорізького гарнізону триватиме ще 2-3 роки.

В принципі, всім вже зрозуміло, що хлопці невинні, навіть, самим прокурорам (підтримують обвинувачення, як і проводили розслідування не наші, не місцеві, а військові прокурори Запорізького гарнізону). Але на початку 2014 року військова прокуратура Запорізького гарнізону, виконуючи чийсь недолугий наказ, «примусила» 21 бійця, які теж були на териконі, підписати угоди про визнання вини. І тепер військова прокуратура, в силу, своїх внутрішніх постулатів, не може відступати, бо ж треба нести відповідальність.

Звертаюсь до депутатів. Забудьте на хвилинку про розбіжності в політичних поглядах. Йде мова про захисників, про тих, хто не втікав від мобілізації. 2014 рік може знову раптово повернутись - і ми захочемо, щоб ці ж бійці знову нас захищали. Коли в двір приходить злодій, то його разом ловлять всі сусіди, навіть ті, хто між собою не в ладах. А в даному випадку крадуть не кабель у під'їзді, а саме цінне - добре ім'я бійців волинської бригади. Те що вона ліквідована, нічого не міняє. 51 бригаду будуть пам'ятати завжди, та й більше сотні загиблих молодих пацанів за 4 місяці так званої АТО - не дадуть забути.

Таке ставлення до наших захисників принижує не лише цих бійців, чи бійців 51 бригади, а загалом волинян, спотворює історичну правду про стійкість і мужність бійців з Волині.

Можу запевнити, що хлопці абсолютно аполітичні, не зіпсовані і вірять ще в справедливість. Махнути на них рукою, відвернутись? Звичайно, можна, але чого ми тоді варті зі своїми гаслами і патріотичними спічами?

Після того, як з бійців 51 бригади зняли звинувачення по Іловайську та СЗЧ, залишився один крок до повної реабілітації нашої бригади - зняття обвинувачень по 22-х бійцях.

ПРОШУ ... :

1. Депутатів обласної ради прийняти на сесії звернення до Генерального прокурора України з проханням вивчити питання про припинення переслідування 22 бійців 51 бригади, шляхом відмови військових прокурорів від підтримання обвинувачення та проведення внутрішнього службового розслідування по факту незаконного притягнення до відповідальності бійців 51 бригади.

2. Депутатів обласної ради звернутись до Верховної Ради з проханням створити ТСК по подіям, які відбулись на териконі (південна околиця міста Свердловськ Луганської області , поблизу селища Хмельницький), щоб покарати винних осіб, які кинули хлопців напризволяще. (Можливо, щось не вірно сформульовано, то завжди можна поправити)).

3. Прошу народних депутатів від Волині: ... стати ініціаторами створення ТСК щодо подій, які відбувались на териконі (південна околиця міста Свердловськ Луганської області , поблизу селища Хмельницький) з 15 по 25 липня 2014 року.

P.S. Якщо спробуєте допомогти - будемо щиро вдячні, якщо проігноруєте… будемо боротись без вас...


P.P.S. Від себе додам, що Волинська обласна рада вже неодноразово порушувала перед центральними органами влади питання щодо припинення кримінальних переслідувань бійців 51-ї ОМБр - і в депутатських запитах, і в сесійних рішеннях, і в протокольних дорученнях, надсилаючи у відповідні органи державної влади чергові листи-звернення... Проте у Києві найвищий представницький орган влади на Волині не чують, або ж лише вдають, що чують. Кримінальні судилища над бійцями 51-ї ОМБр тривають. Триває й боротьба за добре ім'я наших героїв. І триватиме вона до переможного кінця над тими, хто заплямував себе такою ганьбою!

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх