EN|RU|UK
Блоги Виктор Вишнев
генеральный директор ДП СЕТАМ
  741  0

Руйнування міфів про СЕТАМ.

Як генерального директора підприємства, яке я люблю не менше за свою дитину, мене надзвичайно засмучують «міфи про СЕТАМ», які, як мені хотілося б вірити, пов'язані з браком інформації. Ці міфи підривають довіру до СЕТАМ і заважають численним покупцям отримувати переваги від користування нашими послугами. Пропоную разом зруйнувати ці міфи раз і назавжди.

Міф 1.

"Із виходом СЕТАМ на ринок відбулось істотне падіння продажів арештованого майна".

Виникає питання: падіння у порівнянні з чим? Спеціалізованими організаціями, які реалізовували майно до СЕТАМ та не допускали нікого до своїх торгів? Після СЕТАМ показник реалізації порівняно із спеціалізованим організаціями підвищився на 40%. Майже половина із реалізованого арештованого майна продається з перших торгів, про що раніше сторони виконавчого провадження могли лише мріяти. За результатами 1 кварталу 2017 року середній приріст ціни в процесі торгів перевищів 18%, а обсяги реалізації в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросли майже вдвічі. Я ще довго можу наводити фактичні докази, але найбільш кричущим показником є різниця між сумою реалізації та надходженням на депозитний рахунок ДВС (тобто, скільки «попередники» отримували за послуги по організації торгів, зберіганню, перевезенню арештованого майна тощо): у 2013 році стягувачі недоотримали 1 млрд грн (по курсу 8 грн/$), в той час як СЕТАМ отримує винагороду за весь цей комплекс послуг у розмірі 5%, або вдесятеро менше!

Міф 1 зруйновано

Міф 2. СЕТАМ дорого обходиться державі.

За весь час роботи СЕТАМ не отримав з державного бюджету ні копійки! По суті, це - перший державний ІТ старт-ап, який з самого початку діяльності став прибутковим. За результатами 2016 року завдяки діяльності СЕТАМу до бюджету додатково надійшло 230 млн грн (кошти від реалізації конфіскованого в дохід держави майна; податки, сплачені ДП «СЕТАМ»; дивіденди з прибутку підприємства; виконавчий збір), і ця сума в подальшому тільки зростатиме!

Міф 2 зруйновано.

Міф 3.

На СЕТАМ трапляються випадки внесення до системи електронних торгів неповної та викривленої інформації про лот, що не дає можливості потенційним покупцям ознайомитися з майном та провести комерційну оцінку.

В Порядку реалізації арештованого майна, що затверджений наказом Міністерства юстиції України від 29.09.2016 № 2831/5, чітко написано, що організатор здійснює внесення до Системи інформації про арештоване майно (формування лота) та його реалізацію за заявкою відділу державної виконавчої служби або приватного виконавця. Водночас, відповідно до абзацу першого пункту третього Розділу ІІІ Порядку, Організатор вносить до Системи інформацію про майно та формує лот торгів (інформаційне повідомлення про електронні торги (торги за фіксованою ціною)) на підставі отриманої ним заявки не пізніше ніж на третій робочий день з дати її отримання. Повноважень щодо перевірки правильності заповнення заявки адміністратори ДП «СЕТАМ» не мають, можливе лише доповнення інформації про лот додатковими фотографічними зображеннями, що ми й робимо в обов'язковому порядку, якщо майно знаходиться у нас на зберіганні.

Із впевненістю заявляю, що адміністратори ДП "СЕТАМ" формують усі повідомлення виключно, я наголошую, виключно на основі даних, які надаються виконавцями. Більше того, постійно проводиться моніторинг виставлених лотів і відділ контролю департаменту ДВС на регулярній основі отримує його результати для реагування і доповнення інформації по лотах, де є зауваження щодо повноти опису майна.

Міф 3 зруйновано

Продовження руйнування міфів читайте за посиланням http://censor.net.ua/blogs/5720/ruyinuvannya_mfv_pro_setam_chastina_druga

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх