EN|RU|UK
Блоги Павло Мороз
Адвокат, правник, екс-заступник Міністра юстиції
  1048  3

НАЗК : історія про орган колективної безвідповідальності

Покликання агенства

НАЗК - центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, який повинен забезпечувати формування та реалізацію державної антикорупційної політики. На утримання цього органу витрачаються кошти платників податків та донорських іноземних організацій. Керівництво має безпрецедентні для України зарплати, що сягають сотень тисяч гривень.

Операція «Декларація»

Але разом з тим фактично весь березень майже мільйон державних службовців та посадових осіб прокидаються ночами о 3, 4 годині для того, щоб перевірити: а чи не запрацював раптом реєстр? Чи не з`явилася можливість виконати свій обов`язок та подати е-декларацію? Але - ні. Днями та ночами державні службовці даремно роблять спроби задекларувати належне їм майно та активи. Бо НАЗК впевнено зриває декларування - ключову «перемогу» України за останній рік.

Хто заплатить за помилки

Більше того, таким чином НАЗК ставить під загрозу кримінальної відповідальності декларантів. Тобто за колективну бездіяльність НАЗК посадовці можуть поплатитися… своєю свободою! 2 роки в'язниці за неподану декларацію, яку подати - неможливо!

Про нездатність зробити елементарне

Реєстр, що не функціонує та постійно «лягає» - це не єдина проблема НАЗК. Фактично в останні 6 місяців НАЗК не виконувало своїх обов'язків. Вони виявилися нездатними навіть розробити порядок проведення перевірки декларацій і Мін`юст зробив це за них. Але, о сюрприз! Навіть після того, як Міністерство та члени уряду розробили відповідний план, Агентство так і не змогло розпочати повноцінну перевірку першої хвилі декларантів. Нагадаю, їх було 100 тисяч. Наразі кількість осіб, що повинні задекларувати свої статки більша в рази!

Неготовність відповідати

Вчора в Кабміні спробували зібрати за столом НАЗК, УСС та усіх причетних до функціонування реєстру декларацій.
Ніхто з керівництва НАЗК не прийшов. Станом на сьогодні в реєстрі майже мільйон декларацій, це з урахуванням минулого року і всіх видів декларацій, які подаються при звільненні. Очевидно, що левова частка декларантів ще не подали декларації.

Сьогодні ж на засіданні уряду пані Корчак виявилася не здатною сприймати конструктивну критику та почала робити популістські політичні заяви…


Представники НАЗК не можуть пояснити чому реєстр не працює 4 доби. Я особисто намагався зайти до реєстру кожні дві години! І вдень, і вночі. Витратив на ці спроби загалом майже 10 годин свого часу!

Ані адміністратор, ані НАЗК не може гарантувати, що до 1 квітня система запрацює. Питання про те, що робити тим, хто за законом зобов`язаний подати декларацію до післязавтра лишається відкритим…

Про яку ефективність роботи колегіального органу у такій ситуації можна говорити?


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх