EN|RU|UK
Блоги Віктор Таран
Директор Центру "Ейдос," Голова Громадської ради Національного агенства з питань запобігання корупції
  582  5

Написав антикорупційний пост у ФБ? Готуйся подавати електронну декларацію

Прийнятям законопроекту "про е-декларування громадських активістів" Влада намагалася створити для суспільства штучного "Ворога," який "жирує на донорських грошах." Але ініціатори трохи перестаралися. Окрім умовних "Антикорупціонерів" та "грантожерів" (до речі це кліше впровадили регіонали та комуністи коли у 2003 році створили Комісію імені Мішури) під дію закону потрапили всі юридичні та ФІЗИЧНІ особи, які боряться в цій Країні з корупцією. Включаючи тих хто зараз радісно коло моніторів потирає руки, в надії побачити е-декларації громадських активістів. Не вірите? Читайте уважно статтю 5 законопроекту:

"Систематично, протягом року, виконують роботи, надають послуги щодо імплементації стандартів у сфері антикорупційної політики, моніторингу антикорупційної політики в Україні, підготовки пропозицій з питань формування, реалізації такої політики, - якщо фінансування (оплата) таких робіт, послуг здійснюється безпосередньо або через третіх осіб за рахунок технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання, протидії корупції;

є керівниками або входять до складу вищого органу управління, інших органів управління громадських об'єднань, інших непідприємницьких товариств, що здійснюють, пов'язану із запобіганням, протидією корупції, імплементацією стандартів у сфері антикорупційної політики, моніторингом антикорупційної політики в Україні, підготовкою пропозицій з питань формування, реалізації такої політики, та /або беруть участь, залучаються до здійснення заходів, пов'язаних із запобіганням, протидією корупції;"

Що виходить по факту? Якщо інвалідська організація направила запит на інформацію - її члени мають заповнити е-декларацію. Батьківський комітет поцікавився у директора школи куди пішли бюджетні кошти - його члени запулвнюють електронну декларацію. Вийшов на мітинг у якому вимагаєш від влади припинити незакнну забудову - пиши електронну декларацію. Опублікував журналіст викривальню статтю - заповни декларацію. Написав юзер ФБ викривальний пост - подай е-декларацію!

Ну і звісно паралельно електрону декларацію мають заповнити фізичні та юридичні особи, які надають товари та послуги наприклад інвалідським громадським організаціям, шкільним батьківським комітетам, особам, які вийшли на мітинг проти незаконної забудови, друкованим та електронним ЗМІ, і тобі хто написав викривальний пост у ФБ.

От і війшло по факту, що Влада замість того, щоб розділити суспільство на "грантожерів" та Інших по факту розділила на тих "хто бореться з корупцією" і тих хто "толерує корупцію"
Тому на думку експертів вихід з цієї ситуації один.
Президент має накласти на прийнятий законопроет "Вето з пропозиціями" та повернути його до Парламенту. У свою чергу ми експерти Реанімаційний Пакет Реформ - РПР готові допомогти його доопрацювати та посприяти найшвидшому переголосуванню. Щоб цей законопроект став дійсно іструментом боротьби за прозорість та підзвитність, а не намаганням окремих політиків розправитись з проактивним громадянським суспільством

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх