EN|RU|UK
Блоги Андрій Дзиндзя
Громадський діяч, журналіст
  845  5

«Інтерфакс-Україна» — російський агент у нашому інфопросторі

У четвер під шаленим натиском ображеної громадськості і антикорупціонерів, поправки до Закону «Про запобігання корупції», що передбачали введення електронного декларування для ЗМІ, були відкликані і, як на мене, дуже даремно. Ви б здивувались, якби побачили, який відсоток наших «чесних» медіа годується з Росії, не кажучи вже про кишенькові канали та видання олігархів. І не треба ходити далеко. Візьмемо для прикладу найбільше інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна». А нічого, що воно і юридично, і економічно, та й ідеологічно на 100% російське?

Для того, щоб ви розуміли масштаб трагедії: Інтерфакс - це не просто сайт новин, це найбільший в Україні «колектор», який збирає офіційні прес-релізи, заяви, виступи тощо, формує з них різноманітні тематичні бази, які потім у якості джерела на платній основі (!) використовують українські ЗМІ. Ви можете жодного разу не заходити на сайт «Інтерфакс-Україна», і все одно щодня читати зібрану ними інформацію. І усе це підґрунтя для наповнення нашого інформаційного простору контролюється із Росії!

Власне, бази Інтерфаксу використовують Українська Правда, InfoRessist Кореспондент.нет, Gazeta.ua, та інші сайти, у футері яких є ось така позначка:

Але давайте пройдемось по фактах. Ось, що нам говорить про «Інтерфакс-Україна» реєстр юридичних осіб: ТОВ ІА «Інтерфакс-Україна» зареєстроване у 1999 році у Києві. Засновники: Мартиненко Олександр Владленович та АТ «Інтероракс-Україна» (так-так, це не моя описка, саме так прописано у реєстрі - «Інтероракс»).

Зрозуміло, що ніякого «Інтерораксу» ми не знаходимо, тому шукатимемо далі по коду, вказаному у реєстрі. Під ЄДРПОУ 14964504 знаходимо вже не АТ, а ТОВ «Інтерфакс-Україна». І тут вже цікавіше - серед засновників громадянка Росії, Коміссар Ольга Віталіївна, і дві компанії, російська ЗАТ «Інтерфакс» та британська Interfax Europe LTD.

Цікаво, що у відкритому реєстрі за кодом ЄДРПОУ 14964504 знаходиться одразу 2 компанії: АО «Інтерфакс-Україна» і ТОВ «Інтерфакс-Україна», реєстрація першої починається 15.09.1992 і завершується 09.08.2005, а реєстрація другої починається 06.09.2005. Керівник обох компаній - Кравченко Тетяна Федорівна.

Фактично тут маємо перетворення форми власності «Інтерфакс-Україна» із ЗАТ на ТОВ. У цьому нічого кримінального, проте, зі зміною форми власності у реєстрі помінялись і дані про засновників компанії. Так, ТОВ «Інтерфакс-Україна» за даними відкритого реєстру заснована Tevana Global Limited - офшорною компанією, яка знаходиться десь на Британських Вікінгських Островах (британській території у Індійському океані). Кінцевий бенефіціарій - іноземне підприємство Tevana Global Limited-Мартиненко Олександр Владленович.


Ось таким нехитрим маневром від нас приховали походження «Інтерфакс-Україна». Жодного натяку на зв'язок з Росією. Більше того, оскільки серед засновників фігурують компанії з іноземною реєстрацією, агентство позиціонується не як філіал російського Інтерфаксу, чим воно по факту і є, а як компанія у структурі міжнародної інформаційної групи. Що ж, давайте перевіримо цих «іноземних засновників».

Про офшорну Tevana Global Limited, як і очікувалось, жодної інформації у мережі немає, а от за запитом «Interfax Europe LTD» у Google знаходимо ось такий чудовий сайт, де можна подивитись юридичну адресу, директорів, засновників і навіть деякі документи компанії:


У реєстраційних документах як засновники вказані Trumpwise LTD та Easycircuit LTD, але вже у першому річному звіті за 1994 рік з'являються імена директорів - М. Коміссар, А. Мартинов та Н. Варшав. Цікаво, що на відміну від інших прізвищ, М. Коміссар, А. Мартинов фігурують у кожному річному звіті. Нагадаю, саме Михайло Коміссар та Андрій Мартинов володіють контрольним пакетом (більше 50%) акцій російського ЗАТ «Інтерфакс».
Окрім вже названих прізвищ, у документації компанії фігурують Ірина Коміссір, Костянтин Войцехович, Олексій Сажин, Костянтин Чічко, усі - громадяни Росії. Також у документації компанії можна знайти декілька британських прізвищ. Прикметно, що переважна більшість документів, у яких згадуються ці імена датуються 2000 р. і далі.

Думаю, цього достатньо, аби припустити, що насправді Interfax Europe LTD створена російським ЗАТ «Інтерфакс» і аж ніяк не навпаки, керується громадянами Росії і власне потрібна для того, щоб імітувати міжнародне походження і незалежність інформаційного агентства від російської влади. Зрештою, ви можете самостійно вивчити документацію Interfax Europe LTD і зробити власні висновки з цього приводу. Усі матеріали доступні за посиланням: https://beta.companieshouse.gov.uk/company/02709330/filing-history.

Підтверджують бутафорність Interfax Europe LTD і британський та американський сайти Інтерфаксу, посилання на які можна знайти на українській чи російській версії:


На відміну від українського, білоруського, казахського чи російського сайтів, британський та американський виглядають абсолютними клонами з битою версткою та сумнівним наповненням. Фактично усі новини прив'язані до Росії:

На титульній сторінці знаходимо згадку про Interfax Information Services Group. Забиваємо у Google і знаходимо відомості про цю компанію на сайті Bloomberg. Знову ж таки зверніть увагу на адресу та керівників «міжнародної інформаційної групи».

Серед результатів пошуку є ще й такий цікавий сайт. Зверніть увагу на адресу головного офісу Interfax Information Services. До речі, сайт агентства «Інтерфакс-Україна» зазначений у переліку проектів групи.

Фактично «Інтерфакс-Україна» справжній агент Росії на нашій території. І попри все через цю організацію щодня проходить більшість новин нашого інформаційного простору! Дуже не хочеться думати, що саме для захисту таких «сплячих агентів» і був піднятий весь шум навколо електронного декларування. Сподіваюсь, що наші правоохоронці таки знайдуть привід переглянути декларації керівників Інтерфаксу, дізнатись, що то за фірма така у Індійському океані, перевірити, наскільки тісно пов'язано «Інтерфакс-Україна» із запорєбріком і врешті-решт припинити це неподобство у нашому інформпросторі.Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх