EN|RU|UK
Блоги Тетяна Чорновол
депутат Верховної Ради України
  7992  136

Сльози заважають говорити: як "грантожерам" вижити без прибиральниць?

Наші антикорупціонери-грантожери влаштували справжню істерику, щодо необхідності подання електронних декларацій. Чому? Це ж така дрібниця - заповнити декларацію. Хіба це не гордість показати в декларації скромне чесне життя? Зате декларація є яким не яким антикорупційним запобіжником.

А навіщо нашим «антикорупціонерам» антикорупційний запобіжник? Треба. Тому що, наша секта грантожерів злигалася навіть з мега-корупцією, коли виступила широким фронтом і заблокувала «спецконфіскацію» вкрадених Януковичем коштів в держбюджет. Тому для наших «антикорупціонерів» - це навіть дуже потрібний запобіжник.

Це я з власного досвіду, а тепер розкажу про міжнародний досвід, який я вичитала в одній розумній книжці.

Нещодавно трапився мені на очі бестселер New York Times і Wall Street Journal «Чому нації занепадають», а в ньому розділ «Невдача іноземної допомоги». Йдеться в ньому про долю мільярдів іноземної допомоги для Афганістану після падіння режиму Талібан. Про те, що ця допомога не дійшла до простих афганців, і навіть не тому, що була розпиляна корупціонерами-аборигенами, а з тої причини, що розсіялася в організаціях, що передавали один одному гранти. Цитую абзац про багатомільйонну допомогу в програмі відновлення житла в одному з районів Афганістану: «Що ж сталося з мільйонами доларів обіцяним селянам? З обіцяних 20% пішли на забезпечення штаб квартири ООН в Женеві. Решту передали за договором НУО яка взяла ще 20% для забезпечення свого головного офісу в Брюселі, і так далі, з іще трьома організаціями нижнього рівня, при чому кожний учасник брав 20% від того, що лишалося». Ті жалюгідні кошти, що залишилися в програмі пішли на купівлю кількох… колод. Їх вивантажили посеред одного афганського села і селяни розпиляли їх на дрова.

Знайома картина з дровами? Ні? Та знайома. Пригадайте, минулий рік міжнародну допомогу з Данії в сфері впровадження е-декларування. Там теж станули мільйони доларів під час передачі коштів від грантодатської до грантожерської організації, потім другій та третій, в результаті розробнику програмного забезпечення дійшли нещасні тисячі, і програмка е-декларування на виході виявилась - дрова дровами.

Цитую книгу далі: «Те, що сталося в центральній долині Афганістану, не окремий випадок. Численні дослідження засвідчують, що до кінцевого одержувача доходить від 10 до 20% допомоги. Існують десятки досліджень зловживань, що звинувачують чиновників ООН і місцевих адміністрацій у відтоку коштів наданої допомоги. Однак найбільша частина втрат, пов'язаних з іноземною допомогою, - не зловживання, а радше НЕ КОМПЕТЕНЦІЯ або, що гірше, ПРОСТО БІЗНЕС, ЗВИЧНИЙ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЙ З НАДАННЯ ДОПОМОГИ».

Ось тому наші грантожери істерять з приводу вимоги е-декларування для «третіх осіб». Якраз через третіх осіб - різних «прибиральниць» і виводяться кошти допомоги. Так - просто бізнес. А про НЕ КОМПЕТЕНЦІЮ грантожерів я взагалі мовчу.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
Страница 2 из 2
<<<1 2
Страница 2 из 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вверх