EN|RU|UK
Блоги Єгор Воробйов
співзасновник громадської організації «Центр гуманітарних місій», яка займається допомогою цивільним полоненим та переселенцям
  488  0

Від зміни корупціонера – Держслужба не міняється

Двадцять днів, як в креслі очільника Державної фіскальної служби сидить новий керманич. Насірова на період сідства відсторонили і його місце зайняв Продан. Що ж змінилось за цей час!? Питання насправді риторичне, бо - нічого. Особливо це відчувається в сфері розмитнення авто. Це питання зараз має великий суспільний резонанс.

Закон про пільгове розмитнення, як не виконували - так і не виконують. І розпорядження надходить з того ж кабінету, що й раніше. Наче там повітря якесь сперте і сприятливе для розмноження корупціотворних мікробів. Хто не приходить, відразу починає користуватись в своїх діях не законом, а власною думкою.

Нагадаю, ще пів роки тому Людмила Ульчак намагалася розмитнити, придбаний на митному майданчику автомобіль на пільгових умовах. Натомість, порушуючи закон і виконуючи вказівки згори, митники відмовили Людмилі. Минуло два суди, обидва підтвердили правоту власниці машини. І миулого тижня, митники все ж були змушені дотриматися закону та розмитнити автівку. Однак з наступним автомобілем виникла та ж сама ситуація. Хоча закон з тих часів не змінився, а от голова ДФС - так.

В чому справа і навіщо митники порушують закон, спробував дізнатись нардеп від "Народного фронту" Юрій Савчук. Він направив відповідний запит до ДФС. Відповідь, як завжди шокувала своєю геніальність - головний фіскал просто процитував норми закону і нормативні акти, якими керується служба. Виглядає це таким чином:

- запит: Чому ви не виконуєте закон про пільгове розмитнення?

- Відповідь ДФС: Закон про пільгове розмитнення передбачає розмитнювати машини за пільговою податковою ставкою. А ще ми підпорядковуємося Кабміну.

За законом, як завжди відмазались. Бо папірець з текстом відправлили депутату у необхідні строки. Тільки от зміст цього папірця ажніяк не є відповіддю на запит. Закон порушується, хабарі платяться, кеш стрімкими потоками пливе наверх.

Тим часом українці досі не можуть скористатись законним правом, а європейські компанії зайти на український ринок вживаних авто.

Що ж, вихід вочевидь один - притягнути митника, який в своїй роботі користується не законом, а наказами з гори - до відповідальності. І коли посадовці на місцях зрозуміють, що виконувати злочинні накази задорого і економічно не обгрунтовано - тоді мабуть і почнуть працювати за законом. Хоча за логікою зміни мають починатися зверху, та хто зна - скільки ще зміниться людей в тому кріслі, поки Державна фіскальна служба почне дотримуватись законів.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх