EN|RU|UK
Блоги Володимир Кухар
Голова ГО "Українська альтернатива", офіцер резерву ЗСУ.
  1602  4

Вибухи на складах - це війна

Формування двох армій впритик до України з переміщенням сил і штабів з Північного Кавказу на Вороніжчину і Ростов, знищення військових складів у Сватовому і Балаклеї - це кроки до великої війни.

Склади не горять від недопалка - для загоряння і детонації потрібне серйозне втручання. 138 тисяч тонн танкових і 152-мм артилерійських снарядів - це, якщо б у розрахунок брати лише танкові, кілька мільйонів штук.

Уже у серпні 2014 року відчувалася нестача боєприпасів для реактивної артилерії на передовій. Припустімо, тоді це було пов'язано із недоліками організації служби в армії, із нездатністю організувати логістику. Тепер додайте знищення складу з танковими снарядами та для ствольної артилерії. Ще пара знищених складів і можна буде перестати роздувати щоки, що ми найсильніша армія у Європі.

Російські силовики діють чітко і кваліфіковано. Навіть останній викінчений корупціонер там державник.

Не має значення, коли Росія посуне, але це буде. Подивіться на карту. Зараз у ЗСУ в АТО неповних сорок тисяч бійців. Напевне, менше, бо некомплект великий, а наскільки великий - краще й не говорити про це.

Сорок тисяч - це військове з'єднання, яке майже дорівнює загальновійськовій армії. Проти нас досі воювала російська 58 армія, дислокована на Північному Кавказі. Із доповненнями за рахунок боєздатних частин зі всією імперії. Тепер не десь там, а прямо на наших кордонах будуть дві новоутворені армії (термін досягнення боєготовності - травень 2017 р.).

Плюс 1 та 2 армійські корпуси Південного військового округу ЗС РФ на окупованих територіях Донеччини і Луганщини - це ще одна армія. Плюс російські війська у Криму з півдня. Нехай там за чисельністю армії не набереться. Але там і флот з його мобільністю та вогневою потугою, і авіація, і ракетні війська та артилерія, у тому числі - покинуті ЗСУ або дезертири. І ще трохи у Придністров'ї. На півночі - російські літаки у Білорусі.

Під час 2 Світової воєнні операції противники планували по Дніпру і Десні. Ось і зараз гляньте на ці річки з огляду на розташування сил та засобів агресора. Зважте на те, що із кожного напрямку - зі сходу, півдня і півночі, ландшафт - степ або лісостеп, рівний як стіл (крім лісів на півночі). Зважте на перевагу противника у повітрі та зенітно-ракетних озброєннях. І на те, що у них, як і належиться, піхота пересувається на «броні» або у військових авто, а у нас ЗСУ- на автобусах «Богданах» і волонтерських джипах.

Зважте, що ми досі спромоглися розробити міномет «Молот» а ціною 500 тисяч грн. Кусок труби за ціною нової іномарки. Який, падло, ще й розривається замість стріляти. І що ми досі не закуповуємо нових танків, які самі ж і виробляємо. Де виробництво снарядів і патронів в Україні?

Справа не у тому, відбудеться російське масштабне вторгнення через місяць чи через рік або п'ять. Росія стала на шлях конфронтації, злетіла з котушок і це вже не виправиш. Вони проковтнули Крим і тепер - або туди, або сюди. Або вони нас доїдять, або розваляться нафіг.

Проблема у тому, що і влада, і суспільство повністю далекі від розуміння загрози і поводять себе як неадеквати. Збіговисько розхристаних самовдоволених хуторян. Засліплені самозакоханістю активісти і заплилі жиром мізки політеліти доведуть до біди.

Влада , ніби, виділяє 5% ВВП на "безпеку і оборону" протягом двох років. Із 5% на армію виділяється 3,2%, а реально - ще менше. Бо на армію передбачаються нереалістичні джерела доходів. Хто владу спитав за це?! Я не говорю про Британію часів Черчілля, яка виділяла на війну 20% ВВП. Можна обговорювати 10%. А можна хоча б з тими 5% не брехати?

Чому на ямковий ремонт мого провулку у Києві гроші є, а на закупівлю нового озброєння - нема?! Кого врятує ажурна загорожа у скверику, ще й не до кінця зроблена - як завжди, вкрали кілька прольотів.

А ви чубтеся за кандидатури і розклади, змагайтеся, хто краще підлижеться до електорату у вирішенні цілком цивільних питань.

Котиків і «Євробачення» вам у стрічку!

Володимир КУХАР, Голова ГО "Українська альтернатива", офіцер резерву ЗСУ


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх