EN|RU|UK
Блоги Ірина Салій
журналіст
  6998  9

Співробітника Антитерористичного центру СБУ заарештували за сприяння оточенню Януковича

Суд взяв під варту начальника відділу Антитерористичного центру СБУ із заставою в 15 млн грн.

Таке рішення Печерського суду ухвалене ще 6 березня, але опубліковане тільки 17 березня. Адвокат уже встиг подати клопотання про зміну запобіжного заходу, але суд лишив його без розгляду.

Прокурор хотів для підозрюваного 50 млн грн застави, але суд визнав її неспівмірною і зменшив до 15 млн грн.

Було взято до уваги матеріальний стан людини, яка все життя провела на військовій службі, але в чиїх близьких родичів знайшлось чимало нерухомості, - 5,7 га землі, дачний будинок і 6 квартир, частина з яких в окупованому Криму. А ще мама-пенсіонерка СБУшника розжилась автомобілем Land Rover Sport 2014 р.в. саме після подій, які лягли у фабулу кримінального провадження.

А тепер до суті справи.

Співробітника СБУ підозрюють у сприянні злочинній організації колишнього президента Януковича і шахрайстві в особливо великих розмірах за попередньою змовою.

Про двох співучасників цієї змови вже писалось раніше. Один був оперуповноваженим СБУ, а другий - так би мовити, цивільний. Саме до останнього звернулась дружина екс-заступника міністра економіки Олександра Сухомлина, коли його арештували в червні 2016-го у справі Курченка щодо реалізації скрапленого газу. Сухомлину інкримінували завдання збитків державі в сумі 4 млрд грн.

З рішення суду відомо, що цивільна дружина Сухомлина в розпачі попросила юридичної допомоги в свого знайомого. Вона хотіла одного - щоб батько її дитини вийшов на волю. Жінка розповіла, що прокурор запропонував укласти угоду про визнання винуватості і дати покази на основних фігурантів.

Знайомий залучив до "юридичної допомоги" двох своїх товаришів з СБУ. Жінці пообіцяли допомогти, але попросили грошей.

Раніше повідомлялося, що за такі послуги дружина Сухомлина заплатила 100 тис. доларів. Але тепер з'ясувалося, що це був тільки один транш, а загальна сума була куди більша.

У новому рішенні суду зазначено, що за червень-серпень 2016 року дружина арештованого екс-чиновника віддала 673 тис. доларів і 110 тис. євро.

У матеріалах суду розповідається, за що платила дружина Сухомлина: за зміну запобіжного заходу (щоб не сидів у СІЗО) - $ 100 тис, за підтвердження наміру скористатись юридичними послугами - $ 100 тис, за підготовку документів для надання юридичної і правової допомоги - $ 100 тис., за правову допомогу у кримінальному провадженні - $ 100 тис., за повне юридичне вирішення проблем - $ 330 тис і 110 тис. євро.

Гроші безстрашно передавались готівкою у ресторанах "Царське село", "Ла Провінціа", "Мозгі Бар", а також фітнес-клубі "5 елемент".

Сухомлину обіцяли допомогу і професійних адвокатів, але лише за умови невизнання ним своєї вини і відмови давати покази на членів злочинної організації Януковича.

Сухомлин терпляче чекав виконання обіцянок, а його дружина платила гроші, аж поки не стало зрозуміло, що їх обманули. У грудні екс-чиновник уклав угоду зі слідством, дав свідчення і заплатив 20 млн грн відшкодування до державного бюджету. Це приблизно така ж сума, як його дружина раніше витратила на сумнівну "юридичну допомогу".

Очевидно, що спритники збагатились за рахунок довірливої дружини Сухомлина. Але слідство має дані, що два задіяні співробітники СБУ начебто зв'язувалися із невстановленими членами злочинної організації Януковича і пообіцяли зробити так, щоб Сухомлин не дав показів проти них.

Якщо це правда і підозрювані грали на два фронти, то логічно було б почути, за якими тарифами платили співробітникам СБУ Янукович та його оточення. Це історія поки що замовчує. Але слідство триває, тож сподіваємося на нові цікаві подробиці.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх