EN|RU|UK
Блоги Людмила Тягнирядно
Журналістка, ведуча Українського радіо
  549  1

Керівництво суспільного вводить цензуру для своїх співробітників: або що означає наказ в.о. «НСТУ» Ганни Бичок?

На суспільному мовнику - у Національній суспільній телерадіокомпанії України - сталася безпрецедентна ситуація. Співробітникам затикають рота аби вони не коментували будь-яку інформацію, що пов'язана з діяльність ПАТ «НСТУ».

Відповідний наказ видала тимчасово виконуюча обов'язки керівника «Національної суспільної телерадіокомпанії України» Галина Бичок.

Через шість днів після підписання цього документа, 16 березня, творчий колектив «Променя» дізнався, що радіостанція не бере участь у конкурсі на вільні ФМ-частоти у 6 обласних та 10 районних центрах. Виходячи з наказу, співробітники радіо не можуть коментувати цю інформацію також.

Я, ведуча новин другого каналу суспільного мовника - радіо «Промінь», вважаю наказ пані Галини Бичок проявом цензури і посягання на свободу слова, а також зневагою до журналістської етики, стандартів робити британської служби БІ-БІ-СІ, стандартами якої, керуюся у своїй професійній діяльності.

Наказ знецінює мене як професіонала, а також як особистість. Я вважаю неприйнятним його виконувати. Закликаю колег не боятися та чинити відповідно до законів України і моральних принципів.

Наглядова рада ПАТ «НСТУ», громадські медіаорагнізації, Незалежна медіа-профспілка України та «Стоп цензурі!» мають дати оцінку діям сьогоднішнього керівництва та захистити колектив від майбутніх репресій через невиконання наказу. Впевнена, що просто закрити очі і проігнорувати ситуацію, що склалася, не вдасться.

Чому ж творчий колектив радіо «Промінь», а саме підписанти відкритого листа, обурилися ситуацією, що сталася навколо розподілу ФМ-частот?

Нас не поставили до відома, що канал не братиме участь у конкурсі.
Директор ТО «Промінь» дирекції НСТУ «Українське радіо» Роман Коляда, зазначив, що ми не відповідаємо вимогам конкурсу і у своїм сітці мовлення маємо 30% інформаційних програм. Це основна підстава відмови брати участь у конкурсі.

Пропоную Вам ознайомитися із сайтом радіо «Промінь». Там Ви можете знайти розділ музичні програми і порахувати їх. На сьогодні - це 23 радіопрограми. Я дуже сумніваюсь, що така кількість є замалою за умовами конкурсу. Тут вимальовується інша ситуація - хтось дуже не хоче аби музично-молодіжний канал суспільного мовлення розширяв аудиторію і покривав більшу кількість слухачів, а також був незалежним від будь-якого впливу.

Коментар голови Нацради Юрія Артеменка про те, що «музичним радіо мають займатися комерційні радіостанції, а суспільне мовлення має займатися інформаційними програмами» повністю суперечить ідеї й місії другого каналу, а також закону «Про суспільне телерадіомовлення України».

Наразі працює міцна закостеніла система державного апарату, регулюючих органів, які ніяк не зацікавлені в неупередженому суспільному мовленні, в дотриманні стандартів журналістики, у роботі в інтересах суспільства.

Зараз на часі - журналістська солідарність та єдність.
Я прошу публічної підтримку, розголосу, а також відповідних дій від колег і спеціалізованих інституції.

Сьогодні ми маємо чи не останній шанс збудувати українське Бі-Бі-Сі. Але лише разом, лише згуртувавшись, лише за умови чесної боротьби за людські голови.Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх