EN|RU|UK
Блоги Андрій Дзиндзя
Громадський діяч, журналіст
  1419  2

Єнакієвський клан мігрує до Києва


Мабуть, я нікого не здивую тим фактом, що весь більш-менш прибутковий бізнес у Єнакієвому від 90-их і до початку війни так чи інакше був пов'язаний з Юрою (Єнакіївським) Іванющенко. Думаю, численні факти підтримки та фінансування терористичних угрупувань ОРДіЛО людьми Іванющенка теж не стануть для вас сенсаційними. Як, зрештою, і те, що СБУ підозрює у підтримці терористів власників одного з найбільш успішних підприємств Єнакієвого - групу компаній Shelf. Перші підозри на їх адресу звучали ще у 2014.

А от що справді цікаво і несподівано! На підтримку власників Shelf виступився Сергій Лещєнко, стверджуючи, що єдина мета СБУ у цій справі - перебрати контроль над прибутковою компанією єнакіївських бізнесменів.


Група компаній Shelf («Шельф») спеціалізується на виготовлені паливорозливного обладання і фактично складається з трьох компаній:ТОВ «Шельф-Оіл» (ЄДРПОУ 32276928)ТОВ «Науково-виробнича компанія «Шельф» (ЄДРПОУ 30838462)ТОВ «Шельф ТК» (ЄДРПОУ 37695811)

Четверта компанія групи, ТОВ «ТД «Шельф»», ЄДРПОУ 31884640, була знята з реєстрації у 2014 році.

Усі компанії групи належать братам Кечияну Армену Нодаровичу і Кечияну Теймуразу Нодаровичу.


Окрім названих компаній брати Кечиян також виступають співзасновниками:МПП «Метан» (ЄДРПОУ 22031219, Єнакієве, Донецька обл.),
ПП «Лутугіно-Пропан» (ЄДРПОУ 35019130, Хрустальний, Луганська обл.)

Цікаво, що ані МПП «Метан», ані ПП «Лутугіно-Пропан» з початком війни не припинили свого існування і не були перереєстровані на території України. Фактично ці підприємства працюють на окупованих територіях не сплачуючи податків до державного бюджету України.


Окрім того серед співзасновників і МПП «Метан», і ПП «Лутугіно-Пропан» фігурує дочка кримінального авторитета Анатолія Зуєва («Зуя»), партнера Іванющенка та хрещеного батька сина Януковича.Ви собі можете уявити, щоб стороння людина могла просто так отримати частку у пов'язаній з Іванющенком компанії, особливо, як стверджує Армен Кечиян, у якості «винагороди за консультацію»? При тому, що розмір частки братів Кечиян тільки у статутному фонді МПП «Метан» становить майже 4 мільйони! Погодьтесь, сам факт такого тісного зв'язку з «сім'єю» вже має слугувати підставою для підвищеного інтересу СБУ.

Детальніше з «діяльністю» людей Іванющенка, та зокрема Анатолія «Зуя», можна ознайомитись : за посиланням : http://blogs.pravda.com.ua/authors/chornovol/5356b7e3e741d/


Що ж до компаній із групи «Шельф», тут теж не все так просто. Попри те, що усі три компанії на початку 2015 році були перереєстровані в Україні, а виробництво перенесене до Київської області, на окупованій території у Єнакієвому та Дебальцеве у групи компаній «Шельф» залишилось чимало власної та орендованої нерухомості. Причому окремі ділянки були передані в оренду «Шельфу» міською радою Дебальцеве вже наприкінці травня - на початку червня, тобто після проведення «референдуму» та захоплення місцевої влади терористами «ДНР».

За цими фактами СБУ відкрило провадження №22016101110000185 за статтею 258-3 ч. 1. «Створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само матеріальне, організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації».

З огляду на зв'язок братів Кечиян із Анатолієм Зуєвим, а через нього і з Юрою Єнакієвським та Віктором Януковичем, враховуючи безперешкодне одержання в оренду земель на непідконтрольній Україні території, а також причетність до компаній, що продовжують працювати в ОРДіЛО, фактично обслуговуючи інтереси терористів, мені абсолютно незрозуміло, яким чином політик патріотичного табору може захищати інтереси Армена Кечияна.

Здавалося б, тут навпаки варто закликати громадськість до пильного контролю за справою єнакіївських бізнесменів, а СБУ звинувачувати у тому, що кримінальне провадження відкрито тільки зараз. Але стараннями наших недалекоглядних патріотичних політиків та журналістів сьогодні було прийнято рішення суду про розблокування рахунків та повернення вилученої під час слідства документації та оргтехніки ГК «Шельф».


Дуже сподіваюсь, що суспільство, а особливо активні захисники знедолених та ображених, зроблять після цього випадку відповідні висновки. Інакше незабаром ми всі дивитимемось прес-конференцію Януковича про бідного бізнесмена, що переїхав на заробітки з Ростову і зазнає утисків СБУ.Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх