EN|RU|UK
Блоги Соломія Бобровська
громадська активістка, заступник голови Одеської ОДА 2015-2017
  1693  4

Як посадити дипломата в Україні?

В усі епохи дипломатичні відносини завжди цінувались як єдиний механізм комунікації між державами та народами, а посягання на посла могло означати неминучу війну. Неможливо уявити цивілізовану країну, яка нехтує в сучасному світі міжнародним правом. Це ми відчули безпосередньо і на собі, коли змушені були звертатись до міжнародної спільноти за захистом від агресії Росії і лише міжнародному праву ми завдячуємо тим, що Крим ще досі не визнаний як частина Російської Федерації.

І я ніколи не думала, що моя країна стане в один ряд тих, кому плювати на міжнародне право, до якого ще вчора ми так активно апелювали: на моїх очах дипломату 1 рангу, генеральному консулу Грузії в Україні 2007-2013 рр. Теймуразу Нішніанідзе, посеред ночі на трасі більше години зачитували підозру і звинувачували, зі слів генпрокуратури, у "розкраданні державних (українських)! коштів методом повернення ПДВ" протягом 2011-2012 рр. А на вулиці йшов березень 2017.

Власне, здавалося, що ми можемо мати у країні всі види розгульних кримінальних і не лише, історій, де винні стають невинними і навпаки. До сьогоднішнього дня навіть шпигунська діяльність іноземних дипломатів на території України карались максимум депортацією і нотою протесту. Що ж мусило трапитись, щоб пан Президент зайшов так далеко?

суд


А все дуже просто: це у нас так зводять політичні рахунки з членами команди М. Саакашвілі. Тільки чомусь жертвами цих ігрищ стають невинні люди, більш того, які ще й допомагають бійцям і ветеранам воюючої України.

І ані персонально Юрія Луценка, ані Генеральну прокуратуру абсолютно не цікавить, що жодного доступу до українських державних коштів дипломати не мають і мати не можуть, адже повернення ПДВ Україна здійснює на рахунки дипломатичних представництв, а не персонально дипломатам. Їх не цікавить, що податкова здійснює скрупульозні перевірки всіх чеків протягом місяця, по яких повертаються податки. Що в кінцевому результаті саме податкова і аудиторська компанія PwC дали позитивний і абсолютно зрозумілий висновок по ще одній справі щодо БФ "На благо Одеси", яку ГПУ шила Тимуру Нішніанідзе, але яка розвалилась ще до суду.

Мені дуже шкода, що чинна влада взяла на озброєння методи режиму Януковича не усвідомлюючи, що може завершити аналогічно. Вимагаючи від всієї міжнародної спільноти нових санкцій щодо РФ за "гру без правил", ми і самі по-тихому поводимося свавільно, як наші сусіди. Імітація реформ - вже не просто реальність, а порядок денний, а війна - метод стримання інакодумців, тому її і не поспішають завершувати. Кримінальні справи на "потрібних" людей стали методом тиску і лежать акуратно в твердих шкіряних / паперових папочках у високих кабінетах ГПУ.

Але тепер червоний маячок ми перетнули і в порушенні Україною своїх міжнародно-правових зобов'язань. ГПУ грубо порушує Віденську Конвенцію про консульські зносини від 24.03.1963 і Консульську Конвенцію між Україною та Грузією. Під час судового засідання старший слідчої групи ГПУ взагалі втратив останні прояви етикету: особисто вручав в залі судового засідання папірець, який вони назвали запитом, консулу Посольства Грузії в України, який прийшов як вільний слухач на засідання, з вимогою надати негайно перекладача для судового процесу. І це відбувається у країні, яка намагається отримати безвіз з Європою? Нагадаю, що ГПУ вже одного разу стала посміховиськом, коли планувала викликати на допит посла США в Україні Джефрі Пайєтта.

А що робить в цей час Президент?

Уявіть собі країну з 40 млн населення, яка вже 3 роки перебуває у стані війни, з тотальною корупцією, ментальним совком і п'ятим президентом, за три роки правління якого жоден топ-корупціонер не сидить за ґратами, жоден беркутівець не покараний за розстріли, країна перебуває на задвірках глобальних процесів, свободи ведення бізнесу, а він видає персональні розпорядження, хто наступний підозрюваний. І підозрюваний не Бойко, Хомутиннік, Колесніков, Ахметов чи інший ригівський, опоблоковий, "відроджений" негідник. А підозрюваний той, хто долучився до реформ в країні, допомагає їй і звертає увагу на помилки влади.

І ще, Міністерству Закордонних Справ України не вистачило 9 місяців сформувати хоча б якусь позицію щодо численних правопорушень стосовно дипломата.

Тепер останнє. Крім того, що він дипломат, він друг багатьом волонтерам, бійцям, та і мені. Це друг того громадянського суспільства, яке формується в країні після революції. Влада неодноразово могла пересвідчитися, що ми віримо в свої сили і готові до витривалої боротьби. Державне свавілля виїдає нерви, але воно точно приречене на програш.

В цей час іде 4 день численних судових засідань у Печерському суді над грузинським дипломатом…
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх