EN|RU|UK
Блоги Андрій Лозовий
Народний депутат України, Заступник лідера фракції Радикальної партії Олега Ляшка
  803  2

Чому Саакашвілі не може повернутися у Грузію?


Відтак, чому грузинський цирк доводиться терпіти нам.

Одразу скажу - ніколи не вважав аргументом національність людини. І маю друзів з братньої православної Грузії.

Але не розумію, чому грузинський варіант прислів'я: "на тобі, небоже, що мені не гоже" - для нас мусить бути реальністю. Чому той, хто засмутив і розчарував свій народ, мусить бути моральним авторитетом в іншій країні?

***
На батьківщині проти Михеїла Саакашвілі відкрито чотири кримінальних провадження. Якщо його визнають винним - він сяде мінімум на 14 років.

Ставлення Саакашвілі до свободи слова добре показала справа Гелашвілі.

14 липня 2005 року правоохоронці заблокували машину депутата парламенту Валерія Гелашвілі і ледь не забили його до смерті. Слідство встановило, що наказ віддав тодішній міністр внутрішніх справ Мерабішвілі після розмови з Президентом. Важкі тілесні ушкодження депутат Гелашвілі отримав через публікацію статті із критикою Саакашвілі у газеті "Резонансі", яка нібито містила зневажливі вислови про особисте житті президента.

До свободи мирних зібрань і права на приватну власність Саакашвілі ставився ще гірше.

Ще одна кримінальна справа проти колишнього президента порушена за розгін мирного мітингу опозиції 7 листопада 2007 року та за присвоєння телекомпанії "Імеді", яка належала нині покійному бізнесмену Бадрі Патаркацішвілі. За цією справою його заочно визнали винним у серпні 2014 року.

Ще одна справа, яка висить на Міхо - приховування жорсткого вбивства Олександра Гіргвліані. 27 січня 2006 28-річний співробітник банку необережно висловився про дружину тодішнього міністра внутрішніх справ Грузії. Того ж дня Гіргвліані викрали правоохоронці і жорстоко вбили. Саакашвілі зробив усе, щоб вигородити свого соратника, попри усі докази. Справу замовчали, а до відповідальності притягли дрібних виконавців. Та й тих Міхо помилував через два роки.

Грузини ненавидять і бояться Саакашвілі, тому його партія програла вибори. Служба безпеки Грузії порушила кримінальне провадження щодо справи державного перевороту через заворушення 27.09.2016, бо вони знайшли записи розмов Саакашвілі і його соратників щодо акцій протесту.

Тож важко зрозуміти людей, які вигнавши Януковича, моляться на його кавказькі копію...

На тобі, небоже, що мені не гоже?


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх