EN|RU|UK
Блоги Тарас Костанчук
Керівник військово-патріотичного об'єднання учасників АТО "Справедливість", командир штурмової групи батальйону "Донбас"
  806  2

Справа Насірова може стати точкою неповернення для влади!

Резонансне затримання та тяганина із обранням запобіжного заходу у справі колишнього голови ДФС Романа Насірова носить показовий характер, а зроблено це з метою продемонструвати суспільству, що влада розпочала рішучу боротьбу проти корупції. Водночас будь-які спроби через суд спустити справу на гальмах безумовно викличуть народний гнів і можуть стати точкою неповернення для діючої влади.

Насірова показово затримали та заарештували, для того щоб люди заспокоїлись, щоб зняти напругу в суспільстві та показати - бачите, ми щось робимо. Але, найбільш ймовірно, його ніхто не посадить, а справу буде розвалено в корумпованих судах, як це ми бачили раніше. У такому випадку, справа Насірова стане такою точкою неповернення для влади, коли народ вимагатиме не суду над чиновниками, а негайної розправи над корупціонерами.

Як показує практика, затримання високопосадовців, що супроводжується прямими трансляціями і гучними заявами, закінчуються багаторічними судовими розглядами, оскільки відсутня політична воля керівництва України побороти корупцію, а також законодавство, яке дає змогу чиновникам за допомогою продажних судів уникати покарання.

Поки в Україні на законодавчому рівні не буде презумпції вини для держслужбовців та суддів, яка передбачатиме у випадку, коли вони не можуть пояснити, звідки у них з'явилися маєтки, «мерседеси» та багатомільйонні рахунки - значить вони автоматично стають винними в корупційних діях і судді отримують термін позбавлення волі із конфіскацією майна. Це єдине, що може реально побороти корупцію в цій країні.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх