EN|RU|UK
Блоги Ірина Салій
журналіст
  6420  4

Екс-підлеглий Насірова виявився одним із вимагачів 66 мільйонів хабара за відшкодування ПДВ

Приблизно за тиждень до початку кримінальної епопеї з головою ДФС Романом Насіровим співробітники СБУ і ГПУ затримали вимагачів 70 млн грн хабара за відшкодування ПДВ.

взятка гфс


взятка гфс


У прес-релізі СБУ зазначалося, що корупційний механізм був організований чиновниками Державної фіскальної служби. Але історія опинилась у тіні у зв'язку з подальшим затриманням і арештом голови відомства в іншій справі.

Днями у судовому реєстрі з'явились подробиці, які свідчать, що не Онищенком єдиним могли перейматися у ДФС Насірова.

Почалось все з того, що у січні 2017-го фірма "Оптімус Плюс" (спеціалізується на виробництві жирів, власник - Олексій Мартинов, співвласник групи "Приват") звернулась до Дніпропетровського відділення ДФС про відшкодування ПДВ на суму 308 млн грн.

Після звернення у ДФС на бізнесменів оперативно вийшов деякий Віталій Бучка, який запропонувала посприяти у поверненні ПДВ. Так, посередник повідомив, що в нього є знайомий Сергій, котрий обіймав високу посаду у Державній фіскальній службі і досі має там зв'язки, що допоможуть позитивно вирішити питання.

За таке сприяння вимагалась винагорода у розмірі 20% від заявленої до відшкодування суми ПДВ. У подальшому винагороду збільшили до 22%, що становило 66 млн грн.

З джерел у правоохоронних органах вдалося з'ясувати, що екс-посадовець ДФС - це Сергій Лебедко, який у 2015 році був виконувачем обов'язків начальника Головного управління власної безпеки ДФС. Дружина Лебедка відома як співробітниця у податковій Дарницького району Києва.

В судовій ухвалі зазначається, що Лебедко і Бучка кілька разів зустрічалися з юристом "Оптімус Плюс" в Києві і обговорювали передачу хабара. При цьому вимагачі запевняли, що не треба звертатись до когось іншого, бо питання вже погоджене з високопосадовими особами у податковій. З якими конкретно особами, в матеріалах суду не уточнюється.

Сторони домовились, що відшкодування ПДВ буде здійснюватися у два етапи по 150 млн грн і хабар також передаватиметься двома частинами. Після того, як фірму почнуть перевіряти на законність заявленої до відшкодування суми ПДВ, її юрист мав залишити 33 млн грн у банківській скриньці, відкритій на ім'я Бучки.

взятка гфс

взятка гфс


Власне, так і сталось. І 24 лютого після передачі першої частини коштів вимагачі були затримані.

25 лютого екс-начальник з безпеки ДФС Лебедко і його спільник були взяті під варту на два місяці з можливістю звільнення під заставу 1 млн грн кожен. Прокурор вимагав для них по 33 млн грн застави, але суд вирішив, що це забагато.

Пізніше правоохоронці виявили ще одного співучасника - Мирослава Лабу, який працював на керівних посадах в центральному офісі податкової в часи Захарченка і Клименка. 27 лютого його взято під домашній арешт.

Усіх трьох підозрюють у шахрайстві в особливо великих розмірах або організованою групою (ч.4 ст. 190 ККУ). Покарання - позбавлення волі на строк від 5 до 12 років із конфіскацією майна.

При клопотанн і про обрання запобіжного заходу представники ГПУ стверджували, що вимагачі ввели представників компанії в оману, коли заявляли, що можуть через свої зв'язки у ДФС вплинути на вирішення питання.

Логічно постає питання: якщо вимагачі виявились шахраями, то чи буде Генпрокуратура вручати підозру у хабарництві комусь із діючих посадовців ДФС? Це тепер найцікавіше.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх