EN|RU|UK
Блоги Єгор Воробйов
співзасновник громадської організації «Центр гуманітарних місій», яка займається допомогою цивільним полоненим та переселенцям
  719  2

Користатися пільгами – занадто дорого!

Насіров важко захворів, мабуть через перевтому! Адже постійно вигадувати, як ускладнити людям життя і все це в рамках чинного законодавства - справа не проста. А якщо серйозно, ситуація з митниками вже дійшла майже до повного абсурду - коли керуються вони не законом, а розпорядженням згори.

Є в мене товариш, возить машини з європи, сам також на "польських бляхах" катається. Набридло йому, якось так жити - машина наче не своя, а фірми, та й депутати лякають, що скоро всіх власників авто з європейською реєстрацією арештують, машини повідбирають, а власників босими на розстріл поведуть.

Тож вирішив скористатись правом на пільгове розмитнення і поїхав до європи за машиною. Грошей вже підзаробити встиг, до того ж свого 12-ти річного пасата на запчастини продав. Віза є, маршрути і базари знає, дешеві готелі вже всі наче рідний дім. Тож для нього поїхати і привезти машину обійдеться дешевше, ніж пересічному українцеві.

Машину обрав і от він вже на митниці. Розмитнювати вирішив відразу на місці, тому попередню дикларацію не складав. Далі почались паперові митарства.

Спершу митник став вимагати довідку з зопарку, що ти не верблюд. А коли без жартів, хоча здоровий глузд відмовляється сприймати це серйозно, довідку про те, що мій товариш ще не розмитнював машину в цьому році. Така собі довідка про не судимість - береш її в того, кому потім і здаєш. Здавалося б - маячня. Та фішка в тому, що увесь цей час ваша машина стоятиме на платному митному майданчику. Наступний крок - не менш дивний! Сертифікація машини на "Євро-5". Тобто німці, які робили цю машину і написали в інструкції з експлуатації, що вона - Євро-5, насправді намагалися надурити пильних українських митників. Тому знов треба отримати довідку. І чекати на неї можна - до пів року, якщо звісно не позолотити ручку черговому посадовцю.

Поміркувавши над пільгами та привілеями простого українця в можливості придбати авто, мій товариш вирішив не псувати собі нерви та витрачати на хабарі грошей, і завіз машину по старій перевіреній схемі - на фірму.

А мораль історії в тому, що будь-який закон, що має полегшити життя українця, чомусь містить невеличкі поправки, які дозволяють посадовцям покращувати своє фінансове становище - за рахунок простих українців.

Я вже писав про ситуацію з мешканкою Волині, Людмилою Ульчак, яку митники намагалися позбавити законного права на пільгове розмитнення. Тільки тому, що вона особисто не ввезла машину на теритоію України. А придбала її на митному майданчику, як те дозволяє закон.

Нещодавно відбувся черговий суд, де митникам вкотре пояснили незаконність їх дій і право громадян на придбання авто без подорожі закордон. Натомість працівники митниці досі не змирились з тим, що закон доведеться виконувати. Машину, за яку судилися пообіцяли розмитнити. Однак натякнули - коли на митних майданчиках продовжать продавати машини, вони знайдуть спосіб натравити перевірки з податкової та поліції (бо податкової поліції в нас вже не існує). Журналістам же на камеру - продовжують трактувати закон так, як їм ввижається, незважаючи на два програних суди. А тим часом, їх шеф - пан Насіров, відвідує інагурацію Трампа - за гроші, невідомо звідки. Чи може відомо?!

P.S.

До речі, пані Южаніна, нещодавно знов анонсувала новий етап боротьби з "польськими бляхами". І зновж на ті самі граблі! Замість забороняти європейські номери - зробіть нормальну українську реєстрацію. І люди враз перестануть купувати авто через "схеми".

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх