EN|RU|UK
Блоги Віктор Таран
Директор Центру "Ейдос," Голова Громадської ради Національного агенства з питань запобігання корупції
  1675  2

“Ширма” Ахмєтова

Рішення керівництва ОРДЛО про націоналізацію українських підприємств найболячіше бє по Рєнату Ахмєтову. В список під націоналізацію потрапили його ключові підприємтсва: "Ровенькиантрацит," "Свердловантрацит," "Комсомолець Донбасу," Зуєвська ТЕС, Машинобудівельний холдинг Corum Group, "Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат."

Але ця націоналізація лише ширма, яка приховує події, які імовірно розпочнуться в українському політикумі наступні пів-року.

Ослаблення Ахмєтова має два ключових завдання - схилити його на збереження фракції Опполоку та змусити не пручатися сценарію "перевибори."

Очевидно, що між "перевиборами" та "втратою підприємств" Рєнат вибере перший варіант. Не прямим підтвердженням цього є цьоготижневе "хитання" Ляшка на тему "іду в коаліцію" не "йду в коаліцію" Ну і розкол фракції Оппоблок, про який так довго говорили, відклався у «довгу шухляду.» (входження Ляшка в коаліцію + підтримка її роботи "імовірним уламком" фракції ОппоБлок дало б можливість стабілізувати роботу парламенту.)

Якщо припустити що це є ключовим сценарієм (де писався сценарій - тут вже у кожного можуть бути свої версії) тоді стає очевидним, що всі намагання Уряду направлені на "деблокування" не матимуть сенсу. І навіть прийнята у середу якісна КабМінівська постанова, що передбачає заборону переміщати на тимчасово неконтрольовану територію і з неконтрольованої території товари, за винятком харчових продуктів і лікарських засобів виключно у складі гуманітарних вантажів, товарів та продукції, що забезпечують функціонування та обслуговування або є необхідними у виробничому процесі, металургійної, гірничозбагачувальної, вугледобувної та енергетичної галузі об'єктів критичної інфраструктури не здатна буде змінити ситуацію. Адже блокувальники принципово не хочуть іти на жодні компроміси.

До речі, їх у цьому сценарію "використовують" у темну. Більшість з них щиро вірять що приносять користь Державі. Поспілкувавшись з багатьма з них, переконався, що вони абсолютно щирі у своїх мотиваціях. А питання політичного стратегування, геополітики та геоекономіки для них дуже далекі. Раціонально-економічні аргументи на кшталт збитки на 3.5 млрд дол для бюджету або втрата 75 тис роб. місць, зниження ВВП на 10-15% замість росту в 3% вони також не сприймають.Також не діє і аргумент про те що вони згідно інціативи Уряду можуть бути долучені до контролю за переміщенням товарів для того щоб мініізувати ризик контрабанди.

Теза у блокувальників одна: "ми блокуємо тому що маємо блокувати."

На «виході» станом на сьогодні маємо сухий залишок:

-націоналізацію проросійськими бандитами підприємств Ахмєтова в ОРДЛО та переорієнтацію їх на зовнішній ринок Росії (розумію, що українському суспільству не шкода майна Ахмєтова, але факт маємо зафіксувати.

- послаблення української економіки

- кризу з надходженням платежів до бюджету вже у другому кварталі цього року, який Уряд буде вимушений латати з коштів нового траншу МВФ та золотовалютного резерву

- остаточне схиляння Ахмєтова до перевиборів на осінь цього року, заставивши при цьому грати на користь "Оппоблоку"

Але найгірше інше. По перше, імовірні перевибори на осінь однозначно відбудуться по старій виборчій системі та в умовах коли "нові партії" ще не встигли набрати інституційної спроможності. По друге, на осінь ми матимемо скрутну ситуацію в економіці, кризу платіжного балансу та втрату темпу із проведенням реформ.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх