EN|RU|UK
Блоги Павло Мороз
Адвокат, правник, екс-заступник Міністра юстиції
  1274  4

Кому невигідна Комісія Мін’юсту?

З початку 2016 року при Мін'юсті функціонує орган, що протидіє незаконним захопленням майна шляхом відміни незаконних реєстраційних дій. Зі своєю функцією Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації справляється прекрасно - найкращим цьому доказом є статистика.

За попередній рік Мін'юст повернув майно законним власникам у понад 500 випадках. Це і маленькі підприємства, і компанії-гіганти, яким належить суттєва частка інвестицій в економіку України, і нерухомість пересічних громадян. Хоча протидія рейдерству - це не є безпосередня відповідальність Мін'юсту, наша команда активно включилася у таку важливу наразі для країни боротьбу. Ми підтримали ініціативу народних депутатів та активно працювали над Антирейдерським законом, що довів свою ефективність та унеможливив застосування 90% рейдерських схем, реалізація яких була реальною ще на початку 2016 року!

Наразі ми активно продовжуємо співпрацю з авторитетними бізнес-асоціаціями та громадськістю. Ціль - звести рейдерство до мінімально можливої позначки.

І вся наша команда впевнено рухається до цієї цілі, але в країні є особи, які прагнуть заблокувати наші життєво необхідні для економіки країни ініціативи. Прикро, що після Революції гідності, у час, коли в країні йде війна, деякі індивідууми закликають ліквідувати єдиний орган, що реально бореться з рейдерством. Прикро, що знаходяться ті, хто прагне незаконно збагачуватися старими методами - «віджимом» чужого майна. Єдине, що заважає таким «ділкам» у ситуації, коли судова система на етапі реформування та жоден державний інститут не здатен реагувати на рейдерство швидко та ефективно - існування Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Пояснюю чому. Рейдери або обіцяють неправомірну вигоду за надання незаконних реєстраційних послуг, або ж вводять реєстратора чи нотаріуса в оману. Відповідно останній проводить незаконну реєстрацію та «переоформлює» власність на «нових» (читати незаконних) власників. Коли особа, якій те чи інше майно дійсно належить дізнається про таку незаконну оборудку у неї є можливість звернутися до Комісії Мін'юсту, яка такі незаконні реєстраційні дії скасовує та повертає майно тим, кому воно дійсно належить за законом. Таким чином, відстоюючи конституційні права громадян, Комісія гарантує їм захист та недоторканність приватної власності.

Якщо ж Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації раптом зникне, то єдиним варіантом для постраждалих від рейдерства стане звернутися до ще не до кінця реформованих, переважно корумпованих судів. І поки триватиме судова тяганина, рейдери зможуть впевнено перепродавати нерухомість та виводити активи з захоплених підприємств.

І буде welcome back у 90-ті.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх