EN|RU|UK
Блоги НЦП
"Національний центр правозахисту"
  5363  4

Узаконені душогуби

На фото зображені ліквідовані радянськими каральними органами українські повстанці. Серед них і знаменитий художник-графік Ніл Хасевич. Будучи членом ОУН, впродовж життя виготовляв національно-патріотичні агітаційні матеріали, на початку березня 1952 року знищений капітаном МГБ Борисом Стекляром. Згідно закону, Хасевич як і тисячі інших вірних синів України визнані державою борцями за незалежність.

Співробітники держбезпеки Радянського союзу знищували спроби поневолених народів здобути незалежність. Проводилися військово-чекістські операції з метою придушити і українське прагнення до свободи. Дії Стекляра, як і тисячі інших катів України, визнані державою як злочинні.

Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" прирівнює захисників Батьківщини з "червоними душогубами". Учасники військово-чекістських операцій, які здійснювали політику державного терору, що характеризувалася численними порушеннями прав людини у формі індивідуальних та масових вбивств, отримують величезні пенсії з державного бюджету. Держави, проти створення якої вони і воювали.

Ми не допустимо потрійного злочину: зневаги над справжніми захисниками, розкрадання державного бюджету та узаконення душогубів. Дії останніх є несумісними з основоположними правами і свободами людини і громадянина.

Денис Поліщук - Національний центр правозахисту

#Без_терміну_давності

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх