EN|RU|UK
Блоги Денис Монастирський
Член Конкурсної комісії з формування Державного бюро розслідувань, експерт Українського інституту майбутнього, к.ю.н.
  1137  2

Що з конкурсом на Директора Державного бюро розслідувань? Затишшя перед бурею.

Вже рік триває конкурс на зайняття посад Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника та заступника Директора Державного бюро розслідувань (1 березня відбулась перша зустріч членів конкурсної комісії).

Це, напевне, один із найтриваліших конкурсів на одну посаду, який проводився у нашій державі.

За цей час було замінено двох членів конкурсної комісії. Призначення ще двох викликає сумнів щодо законності.

Увага до конкурсу зростає по мірі наближення до визначення переможця. Інколи складається враження, що в якійсь момент дехто просто прокинувся, прочитав закон про ДБР та зрозумів значення цього органу для держави.

Проте, в будь-якому разі увага до конкурсу підвищує його прозорість і, переконаний, допомагає досі уникати політичних впливів на членів комісії.

Дякую за це народним депутатам (зокрема, Мустафі Найєму), громадським активістам (зокрема, з Реанімаційного пакету реформ) та всім небайдужим.

Наразі, кандидати пройшли тестування на знання законодавства, загальні здібності, благонадійність, а також співбесіду з конкурсною комісією.

Всі етапи транслювались в онлайн-режимі і доступні на YouTube каналі Уряду.

У фінальну частину конкурсу вийшли 19 фіналістів.

Зараз з грудня минулого року триває спеціальна перевірка кандидатів-фіналістів, передбачена Законом України «Про запобігання корупції», і перевірка, передбачена Законом України «Про очищення влади».

З десятка державних органів, які проводять цю спецперевірку, на сьогодні відповідь не отримано лише від Державної фіскальної служби.

Вже протягом майже трьох місяців ДФС не надає відповідь на запит. Це затягує і так тривалий процес формування Державного бюро розслідувань.

На завершення процитую статтю, розміщену рівно рік тому на Укрінформі:

«Незрозуміло, коли саме може завершитись цей процес. Але головне не це. Набагато важливіше - чим саме цей процес завершиться. Це питання доленосне. Не для ДБР. Не стільки навіть для Уряду, Президента або Верховної Ради, скільки для рядових українців, які щодня платять за корупційну складову , які зневірилися у правосудді, але які, врешті решт мають право почуватися Людьми у власній країні.»


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх