EN|RU|UK
Блоги Олена Шевцова
Громадський діяч, волонтер, заступник голови ГО " Всеукраїнський Міст Єдності"
  1281  1

Формування Громадської ради при Міністерстві оборони України:перемога маразму над здоровим глуздом.

Сьогодні відбулися установчі збори з обрання Грмадської Ради при Міністерстві оборони України. Все це дійство можна описати одним словом-ЦИРК. Від самого початку- створення Ініціативної групи до безпосередньо установчих зборів. Протягом всього часу функціонування Ініціативної групи ми спостерігали показові виступи "старої гврдії" яка добряче засіла в засаді з конкретним планом : ще на два роки окупувати Громадську раду- і ще два роки імітувати активну діяльність , отримувти фінансування - не життя , а казка. "тєпло, свєтло, і мухі нє кусают".

Якщо б не одне Але- вселенське зло, люди які всюду сунуть свй ніс- волонтери, страшний сон для пенсіонерів засівших в Громадській раді. Повноваження Громадської ради дозволяють бути їй дієвим інструментом в проваджені позитивних змін в Збройних силах України, в умовах війни особливо важлива тісна і плідна співраця суспільства з міністерством, Громадська рада може існувати не тільки в розрізі імітації роботи та витрачння бюджетних коштів, а ще й бути місточком для налагодження коннекту між суспільством та міністерством , плідно та результативно працювати ,питання в тому- хто входить до складу ГР- люди які голосують колективно по команді, чи люди, які голосують, бо хочуть отримати позитивний результат. Оскільки реальні інструменти впливу у ГР ,згідно положення яке вони ж самі і розробляють, є -(http://www.mil.gov.ua/content/other/polozhennja_G_R.pdf)

Положення про ГР прописане таким чином, що ця структура фактично являється закритою групою зацікавлених осіб, вхід в яку суворо заборонений всім хто знаходиться поза цією групою. Що і відбулося сьогодні :

майже три десятки реальних волонтерських організацій, які зробили для АТО чимало і продовжують робити нині, на знак протесту покинули вибори до складу Міноборони.

передумовами для цього стало відсіювання волонтерських організацій шляхом різних інсинуацій ще під час прийняття документів, їх розгляду, зауважень та вимагання від волонтерських організацій підтвердження своєї діяльності- і такі дії були тільки по відношенню до волонтерських організацій, що б по факту їх лишилось рівно стільки, що б суттєво не впливати на хід голосування.

ряд порушень зафіксованих волонтерами які були в Ініціативній групі просто не внесли до протоколу, підозрюємо, бо нашим представникам ці протоколи ніхто взагалі не надав, і пересвідчитися чи внесла ІГ зауваження до протоколів не було можливості.

Самі устновчі збори проходили у Академії ім. Черняховського, що є закритим до вільного доступу об'єктом- вхід тільки по перепусткам, що унеможливило доступ до спостереження за обранням ради громдськості та журналістів.

А нижще стаття волонтера Валентини Варави, вона була членом Ініціативної групи , яка відбирала кандидатів для участі у установчих зборах, людина, яка описала як все відбувалося зсередини:

1,5 місяці я чесно відпрацювала як член Ініціативної групи (ІГ) по підготовці до виборів Громадської Ради при Міністерстві оборони України.

Мені, людині, яка три роки допомагає фронту (автомобілі, технічні засоби, тактична медицина, реформування ЗСУ) було важливо, щоб до роботи у ГР при цьому відомстві долучилися реально діючі активісти.

Побачила зсередини, як стара гвардія тримається за владу.

Якими методами діє.

Як вони "відфільтрували" волонтерів - тих, хто реально працює на перемогу, допомагаючи фронту та просуваючи реформи в тилу.

На сайті Міноборони вже оприлюднено перелік організацій, допущених та недопущених до виборів ГромРади. Рішення - прийнято.

Мій голос "проти" не відіграв ніякої ролі, оскільки до складу Ініціативної групи увійшли майже виключно "ручні" військові пенсіонери або "приручені" цивільні, які голосували "за".

Зауважу, що я мала доступ тільки до документів 28 організацій (група №7) і тому тільки під час визначального голосування 17 лютого 2017 року зрозуміла, у яку гру тут грають.

Тому оприлюднюю виявлені порушення - суспільство має знати, якими НЕЗАКОННИМИ способами обирається ГромРада при МО.

Спочатку - факти.

1. Перевірка Статутів організацій. Якщо у статуті немає згадування ЗСУ та МО - відмова на підставі відсутності сприяння Міноборони (хоча за умови підтвердженої діяльності організації пропускали).

Але:

а) МО має 129 напрямків діяльності - і напевне в кожному статуті знайдеться напрямок, дотичний до діяльності міноборони;

б) згідно Положення 996, яке регулює створення ГромРад, - в першу чергу потрібна ДІЯЛЬНІСТЬ, а не згадування в статуті.

2. Для підтверження діяльності, пов'язаної з МО, у організацій ВИБІРКОВО вимагали акти прийому-передачі або інші способи підтвердження (їх немає в переліку документів для подання).

Цій незаконній вимозі було дане предивне пояснення: підтвердження мають надати благодійні та волонтерські організації, а громадські організації можуть такі підтвердження взагалі не надавати, бо вони займаються діяльністю, яку неможливо оцінити та підтвердити кількісно.

На підставі цього було відмовлено десяткам організацій, які реально допомагають ЗСУ.

3. Зрозумівши необ'єктивність відбору (нагадаю, я не мала доступу до всіх документів, лише своєї групи №7), я відразу ж, на засіданні робочої групи 17 лютого 2017 року просила показати вибірково документи кількох організацій.

Мною було виявлено декілька організацій (вже допущених до Установчих зборів!), в яких був некомплект базових документів!

4. На вимогу тут же, на місці, вибірково перевірити на відповідність документи організацій, які викликали сумнів і до дотичності до МО, і по результатам діяльності, я отримала відповідь, що це можна зробити виключно у присутності керівника групи, але "вже 17 годин - кінець робочого дня" і збори ініціативної групи миттєво розбіглися.

Доступ до опрацьованих документів інших груп фактично не було надано.

5. Моя принципова позиція про недовіру до результатів опрацювання документів членами ІГ та вимогу аудиту мала бути занесена в Протокол №5, як обіцяв голова ІГ Віктор Палій. Протоколу я також досі не отримала.

6. Вивчимо діяльність вимогливої нинішньої ГромРади (ІГ складається переважно з членів попередньої ГР, а пан Палій є одночасно і головою ІГ, і головою ГР) і бачимо, що на сайті Міноборони останній звіт - за 2015 рік, останнє рішення ГромРади - за 31 березня 2016 року.

Тобто, члени ІГ (та нинішньої неробочої ГромРади) не можуть показати ні роботу, ні результати.

7. Більше того, на сайті Міноборони вказаний перелік членів ІГ, проте немає ніякої інформації про механізм їх відбору.

Трохи ілюстрації.

Уявіть, до складу ІГ (та нинішньої ГР) входить "Студентська Республіка", яка звітує про свою діяльність - "Стіною кохання, де кожний може написати освідчення".

Ну як же ж без такої милої діяльності обійдеться МО?

У звіті, щоправда, сказано, про проекти, фінансовані Міноборони. І тоді стає зрозумілим, за що чіпляється стара грвадія. Копічина до копійчини…

А тепер прегляньте перелік організацій, допущених до участі в Установчих зборах та виборах нового складу Громадської ради при МОУ:

ГО "Соціцально-культурна автономія козацького народу"БФ "Україна космічна"ВБФ "Екологія та соціальний захист" (переплутали з МінЕкології та Мінсоцполітики?)ГО "Європейська поліцейська асоціація України" (переплутали з МВС?)ГО "Федерація жінок за мир в усьому світі"ГО "Довічне право інваліда, ветерана, учасника бойових дій" (переплутали з Мінсоцполітики?)ГО "Зібрання романської культурної спадщини" (!)БО "Фонд Героїв Радянського Союзу, повних кавалерів Ордену Слави з соціального захисту ветеранів і членів їх сімей 9-ї (216-ї) Маріупольсько-Берлінської ордена Леніна Червонопрапорної, ордена Б.Хмельницького ІІ ступеню винищувальної авіації дивізії"ГО "Фонд культури та мистецтв України"ВГО "Спілка християнських письменників України"Релігійна громада Повного Євангелія "Ранкова зірка" у Голосіївському р-ні м.Києва (!!!)ВГО "Селянське козацтво України"Ну і мої улюбленці - ГО "Національний координаційний комітет сприяння протидіїкорупції".

І ще - безліч ветеранських пенсіонерських організацій, в т.ч. об'єднань генералів Києва та Львівщини, правоохоронних органів, прикордонників, підводників - ніяк не пов'язаних з АТО та нинішними завданнями Міноборони.

То чого ж ми чекаємо від влади, якщо дозволяємо Громадським радам- представникам суспільства , формуватися шляхом договорняків і порушення законодавства?

наша сила в тому, що наші цілі суттєво відрізняються від цілей людей, які застрягли в часі Радянського Союзу і використовують ГР у особистих цілях, а саме: ми хочемо жити в процвітаючій країні з сильною армією, і буде саме так- бо ми не програємо.

#братство_волонтерівКомментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх