EN|RU|UK
Блоги Юрий Андреев
  608  3

Поки в Києві мітингували, ми - працювали.

Проект E-Health в Україні.

Електронний реєстр пацієнтів, електронна медична картка та електронний рецепт - перші кроки впровадження нової електронної системи охорони здоров'я.

Профільне відомство оголосило про запровадження електронної системи охорони здоров'я. Як повідомили в МОЗ, днями було підписано меморандум щодо співпраці між міністерством та представниками громадських організацій, медичного та ІТ-бізнесу, профільними експертами, науковцями та представниками державних органів.

Розмови про створення електронної системи охорони здоров'я тривали вже протягом останніх 10 років, однак вони були безрезультатними через спроби держави самотужки вирішити цю складну та дороговартісну задачу. Тож, команда міністерства пішла іншим шляхом, запустивши публічну ініціативу.

Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк пояснив, коли буде запроваджено e-health в Україні та що це дасть лікарю та пацієнту.

Зокрема, перевага системи e-health для лікаря в тому, що вона в рази спростить звітність і зменшить кількість заповнення паперів. Адже зараз лікарі вручну заповнюють десятки форм. В майбутньому у комп'ютер вводитимуть лише дані про конкретного пацієнта, всі форми звітності будуть генеруватися автоматично. Забезпечення лікарів комп'ютерами та ноутбуками мають взяти на себе органи місцевого самоврядування.

Відповідно, лікар приділятиме більше уваги пацієнтам, а для останніх буде створено багато додаткових сервісів. Зокрема, через інтернет можна буде обрати лікаря, подивитись свою медичну картку, аналізи тощо.

Реформа почнеться з первинної ланки, коли пацієнти зможуть обирати лікаря, а лікар, відповідно, формуватиме реєстр пацієнтів. Це буде перший електронний продукт. Другим, кажуть в МОЗ, стане електронна медична картка, третім - електронний рецепт. Потім настане черга госпітального сегменту.

Реформі медицини бути!

Окрема подяка Yuriy Bugay Ольга Стефанишина Olga Vakula

Фото Пацієнти України


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх