EN|RU|UK
Блоги Повернись живим
Волонтерський фонд “Повернись живим”
  3569  1

Відлуння Авдіївки. Хто наступний? (Частина третя)

Після трьох днів запеклих боїв, піхоти та потужних обстрілів артилерії, місто Авдіївка стало відомим на весь світ. Як завжди, Європейські лідери були занепокоєні, а друзі за океаном не звертали увагу, бо щойно прийшли до влади.

І у підсумку ми черговий раз залишились із ворогом сам на сам. І так буде довго. Поки Трамп втямить, що він не бізнесмен, а головна німка Європи не виграє чергові вибори. Раніше дипломатичне вирішення проблеми не можливе.

Найбільше бентежить той факт, що Мінські домовленості не дійсні, а кожен новий круглий стіл починає своє засідання виключно після масових жертв і активних бойових дій на сході держави.

Прогорніть в пам'яті минулі бої. Авдіївка, Світлодарська дуга. В жовтні-листопаді був Маріупольський напрямок, в кінці літа знову дуга. Згадайте травневий обстріл Авдіївки, загиблих в Зайцево. Ще назад забігати не хочеться, занадто боляче. Бій, втрати, круглий стіл, який не який режим тиші. І так третій рік. Масло у вогонь підливає Росія, визнаючи паспорта ОРДЛО.

По факту розуміємо, що перед майбутніми переговорами будуть втрати. Тільки де і в якій кількості, це для нас головне питання, щоб допомогти військовим їх мінімізувати. Чи це будуть артилерійські дуелі, щось подібне як в Авдіївці, чи ще страшніше? Може якесь прифронтове місто повторить долю Дебальцево?

Найнебезпечнішим танковим напрямком залишається Світлодарська дуга. Епіцентром бойових дій на найближчий період - Авдіївка. Не менше градів та снарядів падало і на Красногорівку з Марїнкою, котрі примикають до Донецька. Ворогу вигідно вести звідти вогонь, бо впевнені в нашій гуманності і відмові відкривати вогонь по житловим кварталам столиці терористів. Про маріупольській напрямок найстрашніше говорити, до кордону з Росією лічені кілометри. Згадайте, як росіяни з реактивних установок не раз обстрілювали наші позиції та місто.

Як і де проявить себе ворог, щоб знову посадити сторони за стіл переговорів і використати конфлікт на свою користь, не відомо. И ми маємо бути готовими максимально мінімізувати втрати. Ми продовжуємо оновлювати пошкоджені тепловізори. Минулого тижня посилили два підрозділи квадрокоптерами і ще п'ять цього тижня дозволять хлопцям бачити та передбачати наміри окупантів.

Але перед собою ставимо більш амбіційні цілі. Хочемо надати змогу нашим військовим бачити ворога в його тилу за допомогою найпотужніших безпілотних апаратів. Наполегливо працюємо над цим і як в цьому посприяти ви знаєте.


Текст: Andriy Rymaruk

Фото: Maks Levin

Для Проекту "Повернись живим"


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх