EN|RU|UK
Блоги WWF в Україні
WWF в Україні
  174  0

FSC припиняє співпрацю з Schweighofer після скарги від WWF

WWF вітає рішення FSC припинити співпрацю з деревообробною компанією Holzindustrie Schweighofer (HS) і закликає компанію вжити заходів проти незаконної торгівлі деревиною та усунути недоліки в їхньому управлінні лісоматеріалами.

"Впродовж декількох років WWF та інші неурядові громадські організації (НГО) били на сполох щодо зв'язків HS з незаконною вирубкою лісів у Румунії. Звинувачення були настільки серйозними, що рішення, оголошене FSC, було єдиним можливим наслідком," - заявив Йоганнес Цанен, спеціаліст лісового господарства WWF. "На нашу думку, незважаючи на дану HS можливість взяти на себе відповідальність і вжити конкретних заходів для зміни своєї практики, вони не змогли ані належним чином взяти відповідальність за порушення і незаконні дії у ланцюжку постачання, ні розпочати належну взаємодію із зацікавленими сторонами, у той час як обидві дії були частиною попередніх умов FSC."

Розслідування FSC стосовно HS - однієї з найбільших лісопромислових компаній в Європі - розпочалося після скарги WWF у листопаді 2015. Незалежна група, призначена FSC у 2016 з метою вивчення звинувачень проти HS, підтвердила, що компанія має відношення до нелегальної торгівлі деревиною, а її бізнес-практики суперечать цілям FSC (наприклад, не допускати незаконної вирубки і торгівлі). Під час випробувального терміну WWF закликав FSC продовжити розслідувати питання законності та порушень обліку кількості деревини, уперше порушені в оригінальній скарзі WWF. Це, разом із новими фактами порушень, що з'явилися під час попереднього розслідування, дозволило Раді FSC дійти висновку, що продовжити випробувальний термін неможливо.

"Ми сподіваємося, що HS сприйме рішення FSC як можливість фундаментально змінити їхні практики і сфокусуватися на легальних та сталих закупках деревини," - додав Цанен. "Ми рекомендуємо компанії швидко розробити чіткий та прозорий план дій, що приведе їх до сталого розвитку".

Згідно з ширшими угодами WWF з бізнес-компаніями щодо розвитку відповідального лісокористування та торгівлі деревиною, WWF рекомендує HS терміново здійснити ряд кроків, які стануть основою для майбутнього прозорого і конструктивного діалогу з екологічними та соціальними зацікавленими сторонами щодо чіткого плану корективних заходів. Ми закликаємо, аби HS:опубліковало прозору політику закупівлі деревини, в якій зобов'язалося б постачати деревину, сертифіковану FSC, з сертифікацією ланцюгів постачання деревини (СоС) на всіх своїх підприємствах і прямо вказало на те, що виключення нелегальної деревини є її прямим обов'язком.запропонувало прозорі, структуровані консультації із зацікавленими сторонами щодо своєї результативності і прогресу, інформувало про розробку актуального плану дій, спрямованого на усунення недоліків в управлінні деревиною, які були визначені на сьогоднішній день (наприклад, вирішення проблеми із вдосконаленням системи належної добросовісності, яка була зазначена у звіті групи по розгляду скарг);погодилося на необхідні аудити FSC та опублікувало результати.Для WWF прозорість є критично важливою у вирішенні проблеми незаконних рубок та уникнення надходження незаконної деревини на легальний ринок. У випадку з Румунією цього особливо можна досягти через зміцнення національної системи відстежування деревини та подальшого посилення контролю, аби відповідним чином зміцнити системи належної обачності для уникнення появи нелегальної деревини. За останній рік Румунія збільшила свої зусилля в цьому напрямку. WWF продовжить боротися проти нелегальних рубок та закликати до справжньої прозорості на ринку деревини. WWF вважає FSC найсильнішою сертифікаційною схемою на сьогоднішній день і закликає FSC спрямувати додаткові зусилля в Румунію та регіон, аби впевнитися, що їх принципи та критерії виконуються ефективно.

"Випадки безвідповідального лісокористування можуть здаватися локальними проблемами, але насправді вони такими не є. Вони мають потужний глобальний компонент, а отже, і рішення також потребує глобального співробітництва. Цей випадок є дуже добрим прикладом того, як транскордонне співробітництво у громадянському суспільстві здатне вирішувати важливі проблеми при використанні добровільних і надійних засобів перевірки," - зазначив Маґор Цибі, директор WWF-Румунія.

"Сьогоднішнє оголошення є перемогою для румунського лісового господарства. Неймовірна кількість людей, що закликали до припинення співпраці, свідчить про те, наскільки важливим майбутнє румунських лісів є для румунських громадян. Також це є прикладом того, як досвід природозахисних НГО може супроводжуватися залученням громадянського суспільства. Рішення FSC дуже потужно сигналізує, що ліси не є безкоштовним джерелом безвідповідального використання для негайної наживи, а навпаки - мають бути збережені для майбутнього."


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх