EN|RU|UK
Блоги Павло Мороз
Адвокат, правник, екс-заступник Міністра юстиції
  239  0

А що ти зробив, аби побороти рейдерство!?

Сьогодні про чи не єдиний державний орган, який реально бореться з рейдерством.

Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації працює вже понад рік. За цей період було розглянуто понад 1000 скарг, скасовано тисячі неправомірних реєстраційних дій, а незаконно «перереєстроване» майно повернуто їх справжнім власникам.

За відносно короткий проміжок часу Комісія допомогла як компаніям, що мають світове ім'я та масштабне значення для української економіки, так і пересічним українцям, майно яких було відчужене незаконним шляхом. Представники першої категорії - агрохолдинг «Мрія», компанія «Новус», компанія «УНІКА». Представники другої категорії - це селяни Кіровоградщини, земля яких перейшла до рук зловмисників, та жителі столичної багатоповерхівки, житло яких «чорний» нотаріус перереєструвала на сторонню компанію.

Наразі ми спостерігаємо ефективну та плідну роботу Комісії та Антирейдерського закону. Хочу підкреслити, що з моменту набрання сили Антирейдерським законом скарг, пов'язаних із захопленням майна та корпоративних прав, що надходили до Комісії, стало у рази менше!

Та незважаючи на ефективну роботу, поодинокі випадки рейдерства, на жаль, зустрічаються. Тож виникає питання: «Куди бігти, що робити, та як врятуватись від рейдерства?»

Якщо так сталось і у Вас виникла потреба звернутись до Комісії, необхідно подати скаргу, яка повинна бути «досконало» оформлена з юридичної точки зору.

Для того, аби скарга була розглянута Комісією, необхідно:

1. Подати її у встановлений законом строк (це 60 днів з моменту прийняття рішення, що оскаржується, або з того дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав).

2. Вказати повне найменування (ім'я), місце проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб).

3. Якщо скарга подається представником, то вказати найменування (ім'я) представника.

4. Необхідно зазначити дату складання скарги та поставити свій підпис.

5. Якщо ж її подає представник, то необхідна довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження такого представника (або копія такого документа, засвідчена в установленому порядку).

6. Прикріпіть до матеріалів скарги засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують факт порушення прав скаржника в результаті прийняття рішення про державну реєстрацію (за наявності).

7. Скарга має містити реквізити рішення державного реєстратора, яке оскаржується (для сфери нерухомості). Питання, порушені в скарзі, повинні стосуватися рішень про державну реєстрацію.

8. Викласти зміст оскаржуваного рішення.

9. Вказати норми законодавства, які, на Вашу думку, порушено.

10. Викласти обставини, якими Ви обґрунтовуєте свої вимоги.

11. Вкажіть відомості про наявність чи відсутність судового спору з порушеного у скарзі питання, що може мати наслідком скасування оскаржуваного рішення державного реєстратора та/або внесення відомостей до відповідних реєстрів.

Будьте уважні та перш ніж звертатись до Комісії перевірте наступне:

Ø Якщо третя особа, яка не може підтвердити факт порушення її прав, звертається до Комісії, остання скаргу не розглядатиме.

Ø Якщо питання, порушене у скарзі, не компетенція Комісії, то задовольняти таку скаргу вона не буде.

Ø Також не потрібно подавати скаргу повторно, якщо Ваша скарга була розглянута по суті та Ви не згідні з прийнятим рішенням, то звертайтеся, будь ласка, до суду.

Комісія - орган ефективний, але якщо ми хочемо викорінити таке ганебне явище як рейдерство, то нам варто об'єднати зусилля. Правоохоронні органи, громадськість та ЗМІ, українці - усі і кожен повинен долучитись, зробити свій внесок. Від правоохоронних органів потрібна оперативність у розгляді справ, які Комісія направляє на подальше розслідування. Від ЗМІ та громадськості - наповнення інформаційного простору максимально правдивою та якісною інформацією, адже інформованість населення та публічність - невід'ємна складова у боротьбі з рейдерством.

Лише разом ми зможемо викорінити рейдерство, привабити іноземного інвестора та покращити стан економіки України!


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх