EN|RU|UK
Блоги Ігор Лапін
Народний депутат України
  1223  4

Заблокований Донбас, або кому блокада не блокада

Будь-яке блокування - це право сили, а якщо блокування здійснюється в рамках закону - це сила права. Усі, хто підтримує блокаду Донбасу, і не підтримує законодавчий спосіб вирішення проблеми, по-суті вчиняють злочин. Наприклад, є законопроект 2004а. Може бути інший - питання не в тому, хто автор. Питання в потребі законодавчого механізму для вирішення проблеми.

Важливість законодавчого регулювання!

В законопроекті 2004а чітко визначено:

- поняття про межі окупованих територій Донецької та Луганської областей;

- порядок в'їзду та виїзду з окупованих територій для громадян України, який встановлюється Кабміном, і при цьому не допускається в'їзд на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї іноземців та осіб без громадянства;

- забороняється переміщення товарів;

- фактично усі маніпуляції щодо виборів на тимчасово непідконтрольній території України припиняться (згідно проекту - у разі дострокового припинення повноважень народного депутата України, обраного в одномандатному виборчому окрузі, утвореному в межах тимчасово окупованої території, проміжні вибори народного депутата України в цьому окрузі не проводяться).

По-суті, законопроект дає можливість визнати факт окупації цих територій і нарешті заставити Уряд та можновладців виробити механізми для повернення цих територій під контроль України. Важливі для країні питання не можна вирішити на вулиці методом махновщини і заробити на цьому політичний рейтинг. Бо завтра чи післязавтра фізичну блокаду знімуть, а що робити далі не скажуть.

Фізична блокада, яка триває вже кілька тижнів означає, що або хтось на власний розсуд вирішує, які товари пропускати, а які ні, або просто тимчасово блокує будь-які товари. Таке блокування ми вже проходили з Кримом. Результат усім відомий - Крим анексований, блокувальники стали "рішальщиками", зібрали вершки на ТВ і жодного кроку в законотворчості не зробили. Все просто. Приїхав. Зробив селфі. Поїхав. Далі півтора року ці блокувальники в парламенті мовчали з цього приводу, а зараз слушна нагода в черговий раз покричати на камери про визволення полоненних. До речі, скількох визволили і які кроки для цього зробили. Поюзали тему на крові і на полоненних!!!

Тому, на сьогоднішній день важливо визнати, що три роки комусь було зручно торгувати з окупованими територіями. Хто кандидат на «посадку» - має вирішити Генпрокуратура, провівши відповідне розслідування.

Тепер щодо гри про ціну на вугілля. Між Роттердам+ та енергоносіями Донбасу стає зрозуміло, що енергетична залежність від Донбасу готувалась тривалий час ще попередньою владою і не була випадковою. Я не бронежилет, але об'єктивно треба віддати належне діючому уряду, який поетапно переводить наші блоки на газове вугілля, яке добувається на підконтрольній українській владі території. У 2016 році переведено 3 блоки, і робота щодо переобладнання усіх ТЕС триває. Але це робота тривала і затратна, тому важливо, щоб фізична блокада ДНР/ЛНР не привела до того, що територія України буде ізольована від енергоносіїв.

Наслідки фізичної блокади

- про полонених вже забули. А саме під гаслами їх звільнення починалась блокада. Натомість робляться "полу міри", крики провокують фізичний розгін, щоб далі перейти до теми #зрада і #фсьопропало;

- можемо відрізати Україну від окупантів, а можемо від енергоносіїв, бо плану "Б" в блокувальників немає;

- замість того, щоб проводити поступові кроки щодо повернення людей і територій відповідно до настроїв, про які заявляють усі політичні сили, фізичним блокуванням створюємо негатив і "чорну диру" з українським населенням;

- контрабанда і корупція дуже вдало процвітають там, де немає порядку і закону;

- розпочата проти України "гібридна війна" має усі шанси на перемогу, поки здоровий глузд не переможе популізм. Нагадаю, це питання не лише військового конфлікту, а й політичної, економічної та інформаційної війни;

- не забуваєм про бюджет на 2017 рік - в його дохідній частині є показники, пов'язані зі спецконфіскацією та прибутками від підприємств, які знаходяться на тимчасово окупованій території. Останнє можливо тільки за умови, якщо вони зареєстровані на території України і податкові та інші виплати надходять в українську економіку.

Ще раз підвожу усіх мислячих людей до тези, що питання блокади має бути врегульоване на законодавчому рівні. В держави має бути щодо цього гострого і складного питання чітка правова позиція, а не політичні заяви. Закон дозволить шукати реальні шляхи виходу з ситуації. Фізична блокада спровокує силовий сценарій і розгін.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх